Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emiatt megszakadt a barátság....

Emiatt megszakadt a barátság. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Volt egy jó barátnőm (legalábbis én annak tartottam), akivel sokat találkoztunk, eljártunk bulizni, lelkiztünk stb, szóval jóban voltunk. Az utóbbi időben viszont már nem nagyon írt vissza, ha online beszélgettünk, csak napok múlva 1-2 dolgot. Régen nagyon jól elbeszélgettünk, szószerint órákat, úgyhogy ez elkezdett zavarni. Hétvégén sem írt semmit, úgyhogy gondoltam felhozom a témát, ugyanis meg akartam tudni, hogy ez mi miatt van. Ekkor írta, hogy meghalt az egyik nagyszülője a hétvégén. Ekkor először is kifejeztem sajnálatomat, de utána mondtam, hogy most nem specifikusan erre a napra gondoltam, hanem az utóbbi időre, ugyanis tudtam, hogy mással meg napi szinten beszél (közös ismerős), szóval ezért esett rosszul. Ekkor tökre kiakadt, és azt mondta, hogy én teljesen érzéketlen vagyok, és hogy ennyire sosem voltak mások érzéketlenek vele, mert hogy most halt meg az egyik nagyszülője, én meg ezzel jövök, hogy nem írt az utóbbi időben (még azelőtt, hogy meghalt volna). Elismertem, hogy az időzítés tényleg rossz volt, nem most kellett volna előhozakodni ezzel, hanem később. Ennek ellenére megkérdőjelezte a barátságomat felé és inkább jobbnak látta hagyni egymást, tehát lényegében megszakította velem a barátságot. Ez csak annyiban “érdekes”, hogy a sok jó részemről rögtön el lett felejtve egy hiba miatt. Régen egyébként mellette voltam és támogattam, amikor szintén egy nagyszülője meghalt, vagy amikor csak problémái voltak és tanácsot szeretett volna kérni. Mindig meghallgattam és próbáltam legjobb tudásom szerint segíteni. Sokat lelkiztem vele, mert szegénynek voltak lelki problémái és segíteni akartam. Évekig jóban voltunk, azt hittem szoros a kapcsolat.

Szerintetek, tényleg ezt érdemeltem egy hiba után?



2021. febr. 15. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hibáztál szerintem.Lehet már egy ideje agyalt rajta hogy hogyan szakítsa meg veled a kapcsolatot és ez pont kapóra jött neki.Jó kifogás sose rossz,tudod.Nem beszéltél vele csúnyán szóval hagyd rá lehet majd lenyugszik és jelentkezni fog.Lehet érzékeny időszakát éli a haláleset miatt is bár ez nem indok erre a viselkedésre azt azért hozzá kell hogy tegyem.Jobb is hogy vége van,majd rájössz erre te is
2021. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Barmi is az oka, baratsagot eroltetni nem lehet.
2021. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a megértést, jól esik. Ezen egyébként már én is elgondolkodtam.:(

#2 így van, egyetértek. Meglátjuk hogy alakul, de ez már lehet sehogy.

2021. febr. 15. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ér annyit hogy agyalj rajta.Ez nem barát.Kölcsönösség legalább meg volt?Ő is támogatott téged?
2021. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

annyi ilyen kérdést lehet itt olvasni. Ha a másik ember valamiért nem partner a barátságban, tök mindegy, mennyi idős múltra tekintetek vissza, azt nem lehet erőltetni.

Emberek jönnek-mennek az életünkben, ez természetes. Kinőttétek egymást.

Nem egyszer éreztem már, hogy semmi közöm azokhoz az emberekhez, akikhez régebben ragaszkodtam, mert egyszer csak számomra úgy tűnt, hogy teljesen más lett az értékrendünk, és nem tudtam az övékkel már azonosulni, egyszerűen untatott amiket mondtak.

Ez van, nem kell erőltetni. Lépj tovább.

2021. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 igen, támogatott, ezért is lepett meg, hogy már nem nagyon keresett. Elvileg nem csak engem nem, hanem más közös barátunkat se. Ez attól még nem vígasztal.

#5 sajnos igazad van, szomorú, de igaz. Megpróbálok túllépni, és a többi barátomra koncentrálni, amíg még vannak egyáltalán.

2021. febr. 15. 20:28
 7/7 kerjoz ***** válasza:
100%
semmit nem kell tul komolyan venni! ha o akar ak keresni fog (ha engedi a buszkesége) ha nem ak így járt, lesz más barát!
2021. febr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!