Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi állhat egy ilyen döntés...

Mi állhat egy ilyen döntés hátterében?

Figyelt kérdés
Sajnos az egykori kisiskolás legjobb barátnőmmel másfelé sodródtunk mindketten ballagás után és 14 éves korunk óta nem is láttuk egymást (abban az időben még a face book sem volt divat). Valamelyik nap régi képeket nézegettem és eszembe jutott, vajon mi lehet azóta vele. Emlékszem általános iskolás korunkból rá, inkább a humán jellegű dolgok vonzották. Sokat mondogatta éveken át hogy régész vagy írónő lesz. Erre tegnap rákerestem és láttam hogy orvos lett. Ami természettudományos jellegű szak róla meg meg voltam győződve hogy humán irányban ment tovább. Mi állhat egy ilyen döntés hátterében? Aki volt hasonló szituban ti mit tapasztaltok?

2021. máj. 22. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Pl. miért nem írsz rá, és kérdezed meg tőle? Tényleg ennyire luxus manapság az adott személytől megkérdezni a dolgokat?

Sok minden állhat a háttérben, de konkrétat mindig az adott személy tud csak adni.

2021. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem csak tapasztalatok, ötletek érdekelnek itt most jelenleg
2021. máj. 22. 09:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
14 éves korban nem sok mindenki tudja, hogy mi szeretne nagykorában lenni. Mindenki változik.
2021. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jav.: Vagyis, hogy hiába van egy elképzelése, ha az az idővel változik, mert rájön, hogy még se az szeretne, mást szeretne csinálni.
2021. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom orvosnak készült, mióta beszélni tudott. Gimiben emelt biosz, kémia... Aztán elkezdett versenyekre járni, és annyira megfogta, hogy a tanárai mennyire lelkesek, támogatók, hogy tanár lett.
2021. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 14 éves még nagyon gyerek, fogalma sincs arról, mi is érdekli.

Aztán a középiskolában sokan felfedezik magukat, vagy rájönnek, hogy amit gyerekként elképzeltek, az nagyon nem az, ami a valóság.

Pl. egy régész nem csak felfedezésekkel tündököl, hanem rengeteg nehéz és koszos munkát kell végeznie, az unalmas, idegestíös bürokratikus oldalról nem is beszélve, vagy egy írónö a könyvírásból nem tud megélni, söt arra sincs esélye a legtöbb embernek, hogy egyáltalán valamilyen kiadó foglalkozzon az irományaival, 10 ezer emberböl, akinek ilyen elképzelése van, esetleg egy lesz az, akinek egyáltalán kiadnak könyvét.

Az meg, hogy orvos lett, abba belejátszhat az, hogy segíteni akar másokon, esetleg az anyagi vonzata is számíthat.

2021. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem akkora furcsasag ez.
2021. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!