Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám megelőzni...

Hogyan tudnám megelőzni mellette az idegösszeomlást?

Figyelt kérdés

Félig viccesen tettem fel a kérdést, félig pedig komolyan. Van egy gyerekkori barátnőm, aki pár nap múlva utazik hozzám 1 hétre. Már egy éve tervezzük ezt a dolgot, csak eddig nem engedte a járvány. Azt kell tudni, hogy én egy nagyon nyugodt ember vagyok, addig ameddig fel nem idegesítenek, mert akkor megmondom a magamét. Szeretem a csendet, csak úgy pihenni, napozni, semmit nem csinálni, ha pedig igen, akkor nagyon kiélvezek mindent, lassan eszek, nem sietek, kiélvezem a pillanatot. Na most ez a barátnőm a teljes ellentétem. Utál unatkozni, és annyira pörög, hogy én még 10 db energiaital után sem pörögnék be ennyire. Konkrétan gondot okoz neki egy helyben ülni. Számtalanszor összevesztünk amikor korábban együtt csináltunk valamit. Mert ő nem szeret unatkozni, mindig keresi az izgalmat, már kiskorunkban is átmászta a kerítéseket, beszökött valahova, vagy szabálytalan dolgokat csinált, pl. ittasan vezetett. Magyarul, nagyon impulzív volt. Most ez mérséklődött, de nem tud egy helyben maradni, persze csakis én vagyok a rossz, meg a lassú, és hozzá kell igazodnom, olyan opció nincs, hogy ő igazodjon hozzám, vagy ő nyugodjon meg egy kicsit. Most is azt írta, hogy szerezzek be kávét magamnak, én pedig azt, hogy akkor meg hozzon magával nyugtatót, de szerinte én vagyok a hibás, nekem kellene jobban felpörögnöm.

Tavaly is együtt nyaraltunk, mindennap egy csomó programot csináltunk, de még az sem volt elég. Reggel, délbe, délután, este is csinálni kellett valamit. Ezen kívül állandóan keresi a konfliktust, és mindig mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja.


Szóval, most már nem mondhatom le, hamarosan eljön hozzám, de előre is félek, hogy kikészülök. :D


Tippek, tanácsok?


2021. máj. 24. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Neked pszichológus kéne...

Mi a bánatnak barátkozol olyan emberrel, aki konkrétan az idegeidre megy????

2021. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szóval abból feltételezed, hogy pszichológusra van szükségem, mert van egy gyerekkori barátnőm, akivel alig látjuk egymást, és már megbeszéltük egy éve, hogy meglátogat? Amúgy vannak jó részei is a barátságunknak, nemcsak rosszak.
2021. máj. 24. 19:09
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt akartam írni, mint Goldmund. :)
2021. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

2: akkor meg miért írtad ki a kérdést...???


VEgyél be három szem valeriana-t, és röhögd végig...

2021. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

mi a hóroszkópotok?


Mintha én meg tesomat írtad volna le. Hát én azt csináltam hogy egy helyben maradtam ahol jól esett, ő meg elment tett egy kört és visszajött. Érdeklődtem felőle, mindig voltak storyjai. Engem szórakoztatott, őt meg felvillanyozva mesélt.

2021. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert tippekre várok, hátha valakinek több tapasztalata van ezekben :D vagy volt már hasonló esetben. Te minek válaszolsz, ha nem tudsz érdemben válaszolni?
2021. máj. 24. 19:15
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ide pszichologus, eleg, ha olyan emberekkel baratkozol, akikkel minimalis mertekben osszefertek. Milyen tanacs jo ide? Igyal energiaitalt? Talan annyi, hogy ne felj, a baratnodnek legalabb olyan szar egy hete lesz.
2021. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem értem, hogy miért nem lehet egymáshoz alkalmazkodni? Én szívesen felpörgetem magam, de ő miért nem próbál meg kicsit megnyugodni?
2021. máj. 24. 19:22
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van Goldmundnak. Kommentjei alapján jól lát dolgokat. Ezt is.

Vicces, hogy először leírod, milyen szinten idegesít a "barátnőd", utána meg fel vagy háborodva, hogy szóvá tesszük.

Mi lenne, ha nem hazudnál? Másnak, és magadnak sem.

2021. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9: Így van!


Házhozmegy a pofonért, és aztán nekiáll panaszkodni...


A "vadász-vadász..." kezdetű poén jut eszembe. :-D

2021. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!