Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kevés barátom van, szerintetek...

Kevés barátom van, szerintetek jó ötlet megpróbálni belépni a Mensa csoportba barátkozás céljából?

Figyelt kérdés

Mindig jó tanuló voltam, okosnak tartom magam, de eddig sajnos nem nagyon siekrült hosszú távő, közvetlen, tartós baráti kapcsolatokat kialakítanom. Végeztem az egyetemen, nem régen kezdtem el dolgozni, és bár a munkatársaimmal nagyon jól kijövünk, mégis hiányzik, hogy legyen 1-2 igazán jó barátom.

Ezért gondolkoztam, hogy megpróbálnék belépni a Mensa csoportba: hallottam, hogy náluk is vannak közös csoportok, ahol ismerkedhetnék.

Abban reménykedem, hogy esetleg találnék hozzám hasonló embereket, akikkel kialakíthatnék egy saját baráti közösséget, ami jelenleg nagyon hiányzik az életemből.

Szerintetek ez jó ötlet?

Azt hallottam, hogy az IQ tesztre fel is lehet készülni: szerintetek hogyan érdemes?

Bár nem tartom magam butának, és valószínűleg sikerülne, de ha már az embernek fontosabb valami, akkor igyekszik megtenni a siker érdekében amit lehet.



2021. jún. 15. 10:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A jótékonykodás is jó ötlet, gondolatban elrakom a tarsolyomba, köszönöm az ötletet.

Nos, sose voltam az a diszkózós típus és nem is leszek. Meg szeritnem oda inkább "csajozni"/"pasizni" mennek az emberek mint barátkozni.

A lényeg, hogy legyen belülök valami, igazából bátorításra vágyva írtam ki a kérdés. Nagyon sok tervem, ötleletem van de egyelőre a zöméből nem lett semmi. (Nem mert lusta lennék, hanem mert tényleg sok van, és így kb 100/5-6 az arány. :D)

2021. jún. 15. 11:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Azért írtam a főzős jótékonykodást, mert lehet menni lakásokat renoválni is, de az kevésbé komfortos, ha pl. nem kedveled az ilyen munkákat. De ha beülsz egy körbe zöldséget pucolni vagy kenyeret szeletelni, az kevésbé kényelmetlen. A közös munka összehoz, beszélgettek, megismeritek egymást. Mivel segítőkész népek járnak ilyen helyre, ha bajod akad, te magad is számíthatsz rájuk.
2021. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2021. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Van olyan is, hogy az iq teszt nem sikerül? Az milyen?
2021. jún. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hogyhogy milyen? Nem értem, mit szeretnél tudni. Senki sem tudja hogy nem sikerült, csak te, nem fognak bántani miatta, nyilván. Persze, sokaknak nem sikerül, épp az a lényeg ezen, hogy csak kevesek tudják jól megcsinálni.
2021. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A teszt is pénzbe kerül, valami 3000, a tagsági díj is 8 ezer. ÉN megbántam, hogy kifizettem. Ott is sík fogyatékosok az emberek. Ugyanolyan mint bármelyik másik csoport, annyi különbséggel, hogy rendes érvek vannak, de ugyanúgy nem képesek egymást látni. Egy postom miatt már van egy mensásoknak csinált spirituális csoport is, de az is olyan mint akármelyik csoport az fb-n. Ha átlag vagy, akkor csináld, sőt ajánlom, mert nagyobb eséllyel találsz értelmes embert, de az is jó ha belépsz egy másik ismerkedős csoportba és ott mész találkozókra. A lényeg a személyiségi egyezés végső soron.
2021. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 BringaManó ***** válasza:

fyi már 5e a teszt.

[link]

amúgy igen, az emberek a Mensaában is ugyanúgy sokfélék, mint az élet többi területén, vannak "hülyék" is :-) (persze nem úgy, hanem amúgy :-)

sok embernek bejön (hasznára válik, jól érzi magát), sok embernek nem

ettől még érdemes lehet belépni – pontosabban pont ezért lehet érdemes –, mert igazából mindenki saját maga kell, hogy ezt eldöntse, abból kár lenne következtetni, hogy valaki a gyékán azt írta, hogy megbánta, hiszen a többezer jelenlegi tag meg nem bánta meg...


vannak egyébként a Mensán belül jótékonykodással foglalkozó csoportok is, illetve mindenféle ötlethez lehet találni társat...


- - -


#8: "az egész arról szól, hogy az ottaniak valamiben TÖBBEK az átlagos embereknél"


ezt így általánosságban nem mondanám, inkább arról szól, hogy valamiben HASONLÍTUNK egymásra (persze nem sokban).

(legalábbis egymás között nem lenne sok értelme azon örömködni, hogy "többek az átlagnál"... :-)


az már más kérdés, hogy "kifelé" valaki arcoskodik-e arra, hogy Mensa-tag, vagy képes a helyén kezelni ezt a hátrányát... :-) – de ez már az adott embertől függ, és sajnos nem korrelál az IQ-val...

2021. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!