Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy fogalmazzam hatékonyan,...

Hogy fogalmazzam hatékonyan, hogy csak barátság érdekel esetleg majd az igazi, de más dolog 100% nem?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy nincs senkim, rokonok, barátok se. Csak néhány felszínes ismerős és ezen változtatni szeretnék. Nem unaloműzésre keresek embereket, sose unatkozom sajnos. Hanem hiányoznak az életemből a bizalmasabb, közelálló emberek. Facebook ismerkedős csoportokba vagyok benne, már többször hirdettem és többször ráírtam másokra, de a barátságot mindenki szexként értelmezi, és ebből elegem van, mert már nem tudom, hogy fogalmazzak.

Általában azt írom, hogy barátságot keresek extrák nélkül, vagy, hogy igaz barátot keresek és csak barátság érdekel és leszögezem, hogy kaland nem jöhet szóba. Ha viszont megtalálnám egyszer az igazi társat, annak örülnék. (De vele se szexuális dolgokkal nyitnék.) Az a baj, hogy mindenki azt hiszi, hogy rejtetten szexet keresek, pedig nem érdekel és nagyon zavar, hogy mások ilyen miatt keresnek. A 30-as éveiben járó embereknek már nem is kell barátság? Most is pár emberrel üzenetet váltok, de ahelyett, hogy írnának magukról ők is viszonzásul, egyből képcserét akarnak. Nem értem minek egyből a kép, ha azt se tudom még ki a másik. Mindig az van, képet cserélünk, mert akarják, szimpatikus vagyok külsőre, aztán kiderül egész más jellemek vagyunk, máshogy gondolkodunk, nincs, vagy kevés a közös dolog és nem lesz se barátság se semmi természetesen. Akkor szoktam valakire írni, ha közös érdeklődési területet látok, esetleg értelmesnek gondolom. De mintha süketek lennének, hiába mondom, hogy barátság érdekel csak, vagy közlik, hogy nem szeretnének szexet. Vagy elkezdenek erotikus dolgokat írni nekem. Most is írogat két nagyon csinos nő és szexy képet akarnak küldeni magukról, közbe engem nem érdekel és valóban barátkozni akarok. Ezt, hogy mondjam el sértés nélkül? És mit írjak amiből mindenkinek kétségtelen, hogy igazi barátságot keresek? Lehet túl monogám vagyok, de volt sok kapcsolatom és túl vagyok azon a korszakon. Kapcsolatra már csak egyetlen személyt szeretnék majd, akivel végleg együtt maradnék.



2021. jún. 26. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan külső alapján ítélnek ezért kérik állandóan a képet. Ha egyáltalán nincs képed kint érthető, mert jó azért tudni kivel beszélnek. Társkeresőn én is fent vagyok én kiírtam, hogy alkalmi és laza kapcsolat nem érdekel csak komoly kapcsolatot keresők írjanak. Társkeresőn a barátkozást is laza kapcsolatnak értik sokan. Inkább csak azt írd ki, hogy komoly kapcsolat érdekel csak és ha valakivel jól el tudsz beszélgetni, de nem tetszetek egymásnak megmaradtok jó ismerősök. Azt, meg, hogy valakivel együtt leszel életed végéig manapság már elég nehéz kivitelezni de persze vannak kivételek, de elég ritka. Azt előre sajnos nem lehet tudni van akinél évek után jönnek elő a problémák.
2021. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cubina ***** válasza:

Az írásodból arra következtetek, hogy férfi vagy és női barátokat keresel.

Nem tudom, hány éves vagy, de el kell hogy keserítselek. Férfi és nő között nem létezik igaz barátság. Laza haverság igen, de az nem barátság.

Esetleg még úgy létezhet a két nem között barátság, hogy az egyik titkon, vagy nyíltan szerelmes a másikba és inkább elfogadja az úgymond barátságot, mint a semmit. De ez sem igazi barátság, hiszen az egyik mélyebb érzelmeket táplál a másik iránt.


Ha tényleg barátokat akarsz, akkor azonos neműekkel kell próbálkozni. De nem a neten... Hanem elmenni olyan helyekre, ahol hasonló érdeklődési körű emberek járnak, akár nők is, ahol esetleg meg is lehet ismerkedni komoly kapcsolat céljából is hölgyekkel.

A neten többnyire olyanok ismerkednek, akikkel valami nem stimmel (tapasztalat). Sem barát-, sem társkeresésre nem ajánlanám.


Vegyél/fogadj örökbe kutyát (de csak akkor, ha biztosítani tudod számára a nyugodt, szerető légkört, a napi 3 sétát, és nem hagyod egyedül reggeltől-estig).

Tapasztalatból mondhatom, hogy kutyával a legkönnyebb ismerkedni. Én például mindig egyedül indulok el, de hamar hozzám csapódnak más kutyások (férfiak, nők, gyerekek, ismerősök, idegenek egyaránt).

Így a legkönnyebb elindítani egy beszélgetést. Először a kutyusokról, aztán jön a többi téma is, és nagyon jó barátságokat lehet kötni. Ha nagyon édi, különleges a kutyád, senki se fogja tudni megállni, hogy ne menjen oda megcsodálni, és máris ott az alkalom az ismerkedésre. :)

Vannak kutyás programok is, azokra is el lehet járni és ismerkedni.

Aki az állatot szereti, rossz ember nem lehet... Persze vannak kivételek, akik csak azért tartanak kutyát, mert mások "kutyába" se veszik őket, és senki másnak nem tudnak parancsolgatni, és szegény kutyájukon töltik ki minden sérelmüket.

2021. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nőkent ugyan, de hasonlóakat tapasztaltam itt én is sajnos. A legtöbben valamiért azt gondolják, hogy azért így fogalmazol, mert nem akarod nyíltan kiírni, hogy szexpartnert keresel. Általánosítani viszont nem érdemes, sokmindenkivel beszéltem már itt, vannak tényleg fura alakok, de olyanok is akikkel érdemes volt szóba állni. :) Az hogy, hogyan fogalmazod meg a kérdést, igazán nem számít, mindenki azt olvassa ki belőle, amit hallani akar, illetve el tud hinni. Ez amolyan "Mindenki magából indul ki" dolog szerintem. Kerültem én is vicces szituba, mert megláttam a humort egy kiírásban, de később kiderült, hogy nem vicc volt. 😳 Ellenkezőleg... Hát olvastam már itt cifra dolgokról, de erre semmiképp nem számítottam 😆
2021. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Változatlan a helyzet, csak más személyekkel beszélgetek, de az eredmény ugyan az sajnos.

Igazatok van, tényleg laza kapcsolatként értelmezik a barátságot.

Eleinte az "ismerkedés" szót kezdtem el kerülni hasonlók miatt. Azt hiszem barátság helyett a lelki társ szót fogom használni, az talán kevésbé félreérhető, jobb ötletem a megnevezéshez egyelőre nincs.

2021. júl. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!