Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha nincsenek úgynevezett...

Ha nincsenek úgynevezett barátok akkor nincs csalódás sem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 26. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
a körülötted lévő emberekben ettől függetlenül csalódhatsz még és magadban is.
2021. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
A csalódás nem a baráttól függ, hanem az elvárástól. Nekem a barát az, aki úgy szeret velem lenni, hogy nincs elvárása és viszont. Ezért barátban sosem csalódok.
2021. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2


Szerintem kicsi az esély, hogy ilyen emberbe botoljon az ember.

2021. jún. 26. 20:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csalódás csak akkor következik be, ha idealizáljuk a másikat és valójában nem ismerjük. Ha azonban arra törekszünk, hogy megismerjük, akkor egy-egy, számunkra ellenszenves vagy nem kedvelt tulajdonságát nem csalódásként éljük meg, hanem mint a megismerési folyamat egyik elemét. Szeretni azonban olyan embert is lehet, akinek ismerjük a számunkra nem vonzó, ellenszenves tulajdonságait is, ha ezek még beleférnek a mi erkölcsi világképünkbe.
2021. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4


Szerintem itt van elásva. Ez nagyon függ az erkölcsi színvonaltól. Ha valaki e tekintetben magas szinten áll nagyon sokat csalódhat az emberekben. Viszont aki csak erős közepes az talán nem éli meg csalódásnak ha néhányszor átejtik, füllentenek neki, stb, mert úgy áll hozzá, hogy normális emberi tevékenységek.

2021. jún. 26. 21:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Mi alapján ítéled meg a másik embert? Erkölcsi szint? Az mit jelent?
2021. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem halhatsz meg, ha már eleve meg vagy halva. Ne kb ilyen szintű értelmetlen dilemma ez szerintem. :D
2021. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#3 a legtöbb embernek mégis sikerül
2021. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Részben igen, én is így gondolkodok, de fejlődés sincs...
2021. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyet értek a #4-gyel. És szerintem ez itt nincs elásva. Úgy tűnik te magas erkölcsi szinten vagy, de ez még nem zárja ki, azt, amit a #4 mond. Az, hogy az emberek milyenek, az egy tény, attól még, hogy nem lesznek barátaid, vagy magasabb erkölcsi szinten vagy, az emberek ugyan olyanok maradnak, és így is tudsz csalódni. Amit #4 ír, az azt jelenti, hogy nem úgy állsz az emberekhez, hogy ő biztos más, mint a többi, hanem úgy, hogy nem tudod milyen, bármilyen lehet. Ezért akarod megismerni. Ha így megismered az embereket, akkor lesznek olyanok, akik nem felelnek meg a te erkölcsi szintednek, és lesz, aki igen. De mivel mindenkihez úgy álltál hozzá, hogy majd elválik milyen ember, így nem csalódtál azokban, akik nem felelnek meg az erkölcsi szintednek.
2021. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!