Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha a legjobb...

Mit tegyek, ha a legjobb barátnőm depressziós?

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista. (Külön egyetemekre jàrunk, de szoktunk találkozni, programok összeszervezni, együtt bulizni. Egyébként a giminek köszönhetően már 4 éve vagyunk legjobb barátnők, és általában mindent meg tudunk beszélni.) Mindig is ilyen szerény, visszahúzodó lány volt, nem volt sok barátja és még fiúja sem. Egyébként együtt járunk sportolni (lovaglás), ami nagyon jó szokott lenni. Néha meg nem mondanád róla, hogy depressziós (valamilyen depressziós szorongása van vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan), mert tök életvidám meg vicces, olyankor semmi gondja nincs, mindenféléhez van kedve, mindenben benne van, máskor meg tényleg semmi ok nélkül szomorú meg búslakodik, és nem látja az élete értelmét, konkrétan a fejében küzd azért hogy életben maradjon. Jár pszichológushoz, aki gyógyszereket is felírt neki (bár azok elvileg nem sokat segítenek neki), és tud róla a családja, és ők is próbálnak neki mindenben segíteni. (Egyébként ez náluk elvileg öröklődik a családban, anyukája is ilyen, és már a húga is kezd ilyen lenni elv.)

Nem tudom mit tehetnék, mivel segíthetnék neki, hiszen nem értek az ilyenekhez. Valakinek bejönnek a gyógyszerek, bár én mondjuk úgy vagyok vele, hogy ez lelki dolog, és nem biztos, hogy gyógyszerekkel meg lehet oldani. De akkor mivel? Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék neki?



2021. júl. 4. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam depressziós. Ami egy depressziós embernek a legjobban tud fájni az ha a barátai, családja nem megértő. Sajnos te nem tudsz segíteni neki kijönni belőle, viszont ott tudsz neki lenni mint barát a legsötétebb óráiban. Nem sok olyan barátom van pl. akit akár hajnali 3-kor is felhívhatok hogy ha valami bajom van és ez szomorú mert sokszor akkor jön rám egy pánikroham és nincs kivel beszélnem ilyenkor.

Persze a másik véglet (ebbe se ess bele) hogy a depressziós ember leránthat magával. Ekkor inkább magadat mentsd meg.

Szóval: ne legyél indifferens a problémáival szemben de ne is engedd hogy lehúzzon magával

2021. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
22%
Menjetek dokihoz.
2021. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!