Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm depressziós...

A legjobb barátnőm depressziós. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm depressziós és nem tudom hogyan le beszélni arról, hogy ne vagdossa magát. Az öngyilkosságon is gondolkozik...én mondtam neki hogy egy életed van ne akard eldobni de ő csak szidott, hogy nekem könnyű mert boldog vagy! (Nagyon nem vagyok boldog pl. csaladi problemak, miatta és még sok más) Én mondom neki, hogy nem vagyok boldog de attól még depressziós se. Folyton szid, hogy ne beszéljek a fiúmról mert neki nagyon rosszul esik, hogy nekem van valakim neki meg nincs (probálok rá koncentrálni segíteni neki de az rossz, hogy nem örül a legjobb barátnője boldogságának.)... én mostmár egyáltalán nem beszélek semmit se az én "boldogságomról" de ő csak nyavajog és fikázza amit/akit szeretek. Emiatt sokszor össze veszünk és azzal fenyegetőzik hogy öngyilkos lesz mert elveszitette azt a szemelyt akit legjobban szeretett (engem). (Nem mer öngyilkos lenni mert még fiatal és fél). Azt mondta, hogy továbbra is vagdossa ma1gát, de egyre méllyebbeket...nem tudom le beszélni róla...mindig belém köt és nem szeretném hogy miattam vagdosná magát! Szeretem de nem bírom mellette sokáig. Viszont az az én lelkem fog száradni ha öngyilkos lesz vagy felnőtt korába hegek/varrások lesznek a kezén/lábán, egész testén. Szerintetek mit tegyek? Tanácstalan vagyok :(

2017. júl. 28. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szólj a szüleinek, ha törődnek vele. Így csak lehúz téged, miatta nehogy neked kelljen már vigyázzban állnod.
2017. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szülei elvitték pszihológushoz de nem segített semmit. Azt mondta soha többet nem megy el pszihológushoz, még másikhoz se. Egy életre elege lett!
2017. júl. 28. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Neki kell belátnia, hogy baja van, és valakinek elmondani, akiben megbízhat.

Akár netes ismerős, akár más.

2017. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak én vagyok neki... De egyszerűen nem lehet le beszélni a vagdosásról
2017. júl. 28. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát kell neki szerezni mást is, társaságba vinni esetleg
2017. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

"A legjobb barátnőm depressziós és nem tudom hogyan le beszélni arról, hogy ne vagdossa magát."


A vagdosás fölösleges hülyeség. Én is depressziós vagyok, de nem vagdosom magam. Bár a tizenévesek körében gyakori a vagdosás, én meg 20-on évesen lettem depressziós. Minden depressziós ember gondolkozik öngyilkosságon, ez nem egyedi eset a barátnődnél.


"Folyton szid, hogy ne beszéljek a fiúmról, mert neki nagyon rosszul esik, hogy nekem van valakim neki meg nincs (próbálok rá koncentrálni segíteni neki de az rossz, hogy nem örül a legjobb barátnője boldogságának)"


Nekem sincsen barátnőm és én se tudok örülni annak, hogy mások boldogok és párkapcsolatban vannak. Szóval meg tudom érteni, ha barátnőd nem örül annak, hogy neked van fiúd. Miért várod el a barátnődtől, hogy örüljön mások boldogságának? Én se szoktam annak örülni, ha másoknak van barátnőjük, miközben nekem nincsen barátnőm. Miért örüljek mások boldogságának, ha közben nekem s.z.a.r az életem? Bár én mondjuk szidni nem szidok senkit se.


"Emiatt sokszor össze veszünk és azzal fenyegetőzik, hogy öngyilkos lesz, mert elveszítette azt a személyt, akit legjobban szeretett (engem). (Nem mer öngyilkos lenni mert még fiatal és fél). Azt mondta, hogy továbbra is vagdossa magát, de egyre mélyebbeket...nem tudom le beszélni róla...mindig belém köt és nem szeretném hogy miattam vagdosná magát!"


A barátnőd az öngyilkosságot használja fel érzelmi zsarolásra. Zsarol téged, amit szemétség a részéről. Én is szoktam gondolkozni a halálon, öngyilkosságon, de nem zsarolok senkit se azzal, hogy megölöm magam, ha nem foglalkozik velem. Az érzelmi zsarolás elég nagy szemétség szerintem. A vagdosásnak meg mi értelme van? Attól, hogy vagdossa magát az élete nem lesz jobb egyikőtöknek se. Szerintem beszélj a barátnőd szüleivel, mondd nekik, hogy vigyék pszichiáterhez a barátnődet. A barátnődnek nem pszichológusra, hanem pszichiáterre van szüksége, mert a pszichiáternek nem csak elmondhatja a problémáit, de kapna gyógyszereket is. Én tavaly is jártam pszichiáterhez, most meg egy másikhoz járok és erős kedélyjavító gyógyszereket szedek, hogy elfogadható szinten tudjak lenni, hogy ne akarjak öngyilkos lenni, mert én nem félek a haláltól. Ha a barátnőd fél a haláltól, "mert még fiatal," akkor minek zsarol téged az öngyilkossággal?

2017. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"A szülei elvitték pszichológushoz de nem segített semmit. Azt mondta soha többet nem megy el pszichológushoz, még másikhoz se."


Akkor a barátnőd szüleinek mondd meg, hogy vigyék el akarata ellenére a barátnődet és ne pszichológushoz, hanem pszichiáterhez. A barátnőd pszichiátriai eset. Én is pszichiátriai eset vagyok, azért járok pszichiáterhez.

2017. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"Egy életre elege lett!"


Ugyan miből lett végleg elege? Szerintem tizenéves kis lány szájából viccesen hangzik, ha azt mondja, hogy egy életre elege lett.

2017. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Csak én vagyok neki, de egyszerűen nem lehet lebeszélni a vagdosásról."


Nekem sincsen sok barátom, még se vagdosom magam. Nem értem, hogy a barátnőd miért teszi ezt magával. Majd k.u.r.v.a ronda lesz a karja, tele lesz vágás nyomokkal és majd szégyenkezhet mások előtt, meg nem járhat strandra nyáron, anélkül, hogy mások meg ne szólnák, ha meglátják a hegeket, vágás nyomokat a karján, lábán.

2017. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aki csak rosszakat tud írni a barátnőmről az ne is írjon. Azt mondja azért vagdossa magát mert belül fáj. Én se tudom megérteni de segíteni szeretnék neki. Nem kap elég szeretet... Nagyon sajnálom!
2017. júl. 30. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!