Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak még igazi jó barátságok?

Vannak még igazi jó barátságok?

Figyelt kérdés

Azért kérdezek körbe, mert nem tudom eldönteni, hogy csak én vagyok rossz emberekkel körülvéve, vagy tényleg ilyen nehéz igazán jó barátokat találni?

Mindig nagyrészt olyanokkal sodort össze az élet, akik rám öntik a bajaikat, de nem hogy engem nem hallgatnak meg, még azt sem hallgatják meg, amit én a bajaikra reagálok, mintha csak a falnak beszélnének, aztán helló. Főleg az utóbbi években futok bele ilyen emberekbe, és egy idő után el is halnak ezek a barátkozós próbálkozások.


Azért sem értem, mert engem alapvetően őszintén érdekelne mások élete, szívesen hallgatom meg őket, és azt is megértem, hogy ha bajuk van, nincs kedvük ahhoz, hogy az én életemről hallgassanak sztorit. De az, hogy még azt se hallgassák meg, meg azt se reagálják le, amit az ő történetükre mondanék, az már egy új szint. Se tanácsra, se kérdésekre, se együttérző szavakra nincs reakció, csak öntik, amíg ki nem adják magukból, aztán elhallgatnak.


És csodálkozva gondolok bele, hogy gyerekként azt hittem, megfelelő társat lesz majd nehéz találni, de a férjemmel jól megvagyunk már több, mint 10 éve, ő jó barátom is egyben, ezért annyira nem bánt ez a barát téma, meg a testvérem is jó barátom. Csak "külsős" emberekkel járok így szinte mindig. Egyetlen olyan embert ismertem meg, aki nem csak önti rám a sok rosszat, hanem vannak érdekes beszélgetéseink, és kölcsönösen meghallgatjuk egymást.

A férjemnek is csak egy igazán jó barátja van, a többi "haverja" neki is olyan, amilyenről írtam.

Ez mennyire általános? Nektek mik a tapasztalataitok?

Ha vannak pozitív sztorijaitok, elő velük, azok visszaadnák a reményt.



2021. júl. 23. 17:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9 Melyik a te kérdésed? Tényleg nagyon ugyanúgy hangzik!

Nekem is ezek sokszor kollégák, ügyfelek, ismerősök, akikről azt hittem, barátságban vagyunk már, csak aztán rá kellett jönnöm, hogy ez nem igazi barátság.

Voltak olyan kollégák, akikkel össze is jártuk, amíg egy helyen dolgoztunk / laktunk, az az időszak még jobb volt. Csak amikor elköltöztünk messzire, és csak telefon / skype maradt, akkor már csak ezek a baj-zúdítós hívások maradtak, amint nem volt közös bulizás, egyéb program.


És elgondolkoztat, hogy vajon én csinálok valamit rosszul? Vajon BAJ, hogy érdekel a másik ember? Mert akkor csak ilyen energia-vámpírokat fogok kifogni?

Ezért is érdekelne mások tapasztalata.

2021. júl. 23. 18:14
 12/16 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tapasztalom! Lányokkal alapból nem jövök ki igazán, fiúkkal pedig nem tudok barátkozni, mert férjem van és féltékeny lenne.
2021. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2021. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#12, Nekem is az egyetlen igazán jó barátom a férjemen és öcsémen kívül férfi, de mivel sosem találkozunk, csak neten dumálunk, a férjem nem bánja. Csak ez volt a kérése, hogy ne találkozzunk. De gyerekként is inkább fiú barátaim voltak.


#13, köszi, megnéztem, kommenteltem. :)

2021. júl. 23. 18:27
 15/16 anonim ***** válasza:
Hívd őket segíteni, és kiderül. De örömömre szolgál, hogy azt mondhatom, igen. Igaz, hogy a 20-ból 2, de inkább a minőség, mint a mennyiség!
2021. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze. Bár nagyon kevesen képesek rá, és ez a kevés ember ritkán találkozik, de nekem is van két barátom, egyikkel társakká lettünk egész életre.
2021. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!