Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Debreceniek titeket nem bánt...

Debreceniek titeket nem bánt az, ha az ismerőseitek, barátaitok közül sokan elköltöznek?

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan a barátaim 90%-a Pestre vagy külföldre költözött, és ha visszatérnek külföldről akkor se Debrecent válasszák. Emiatt még inkább erősödik bennem az az érzés, hogy nem érdemes itt maradni. Aki hasonló helyzetben van, hogy éli ezt meg?
2021. aug. 10. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanígy vagyok, mindig is szerettem Debrecenbe élni és nem értettem miért mennek sokan el a környezetemben. Aztán elkezdtem dolgozni és rájöttem :D Az ismerőseim egy része közeli kisvárosban vesz házat, de akinek arra nincs penze általában költözik, igen a legtöbben Pestre és nekem is ez szerepel a terveim közt. Hiába szeretem a várost, itt nagyon nehéz megélni és egyébként elég unalmas is számomra már, mivel szinte már minden barátom lelépett.
2021. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Barátom!

Pesten sincs ám kolbászból a kerítés!

2021. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Szeretem Debrecent de kb semmi nincs itt. Hirdetik, hogy mennyi látnivaló, program, na hát ebből minimálisat észlelek. Nem csodálom, hogy elment a család fele Pestre meg Győrbe. Az egyetlen barátnőm is Győrbe költözött a jobb megélhetés miatt. Be is jött neki. Jól élnek. Szar, hogy nincs kivel bandázni de úgyse tudok vele mit csinálni
2021. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Én kaposváriként nyilatkozok. Ezt a várost sokkal jobban érinti a probléma. Gyakorlatilag annyira nincs fiatal, hogy az éjszakai élet megszűnt létezni. Van egy kocsmasor a belvárosban (ami csak simán „A sor”) és KÖZÉPISKOLÁSOK(!) tartják életben. Utána mindenki elzúz innen. Sokan továbbtanulnak Pesten v Pécs, a szakiskolások meg esetleg egy évet gyakorlatoznak, aztán go Győr, vagy külföld.
2021. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem azért kezd sivárá válni a város, mert a barátaim, ismerőseim nagyrésze elköltözött Debrecenből. Másrészt emiatt kialakul bennem egy olyan érzés, hogy mivel én itt maradtam ezért én egy vesztes vagyok, ami ráadásul be is igazolódik, mert ugye egyre inkább elszigeteltté, elhagyatottá válik az ember ahogy fogynak a barátai, ismerősei. Emellett ott van, hogy Debrecenben nem lehet egy olyan életpályát megvalósítani mint Pesten. És végezetül az, hogy Debrecen egyébként is egy unalmas hely kevés lehetőséggel mindezt tovább rontja, így a végén tényleg csak az marad, hogy vagy itt maradok boldogtalanul leélve az életem, vagy elköltözök ami szintén nem jó mert a család egy része továbbra is itt marad és egyébként is ha mindenki elköltözik akkor Budapesten kívül kiürül az ország.
2021. aug. 11. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!