Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vonzom a piszkos otthonú...

Miért vonzom a piszkos otthonú embereket?

Figyelt kérdés

Szöget ütött a fejembe, hogy a már középkorúként kötött barátságaim, gyerek ovistárs anyukája, aztán interneten, szimpátiából kialakult barátság, tehát azonos neművel barátságkötésnél, addig szép es jó minden, amíg meg nem látogatom az otthonában. És akkor jön a horror. Ragadó asztal, koszos falak, retkes függöny, vagy annak használt lepedő, szürkesárga ajtó, poros ablak, legyek hada, ragadó szekrény, centiréteg zsírkoszos tűzhely, penészes fúga stb.

Nem lehet véletlen, mert mar negyedszer járok így az elmúlt években. Nem vagyok egy nagyon barátkozós, csak barátságos, és szeretnék is barátokat, akikkel össze lehet járni néha. Anélkül, hogy vérhast kapnék. Lassan 50 éves (nő) leszek, akik voltak barátaim fiatal(abb)koromban, ők többnyire már külföldön élnek, akik itthon, azok is az ország távolabbi vidékén, nem járunk össze. Szeretnék új barátokat is, összejárni, a lakóhelyemhez közelebb, legalabb a megyében. Munkahelyen egy édes kolleganőhöz is elmentem, utána már nem volt kedvem barátkozni vele, mert egyszerűen féltem, hogy elkapok valamit, ha eszek iszok ott, annyira rücsmeg. Tehát kívül sosem mosott, belül foltos bögréből iszik, nekem is olyanba tölt, egy soha el nem mosott kávékiöntőből. Tehát nem én vagyok háklis. Tényleg nem. Nálam is lehet hianyosságot találni a tisztaságban de csak ideiglenesen, két takarítas között. Szóval én átlagosnak tartom.

Pl. ami kiömlik, feltörlöm, folyamatosan fentartom a tisztaságot, naponta elmosogatok, stbstb, hetente kitakarítok. Szerintem ez a normális.

Nem értem, hogy mi az összefüggés, de sorra a negyedik ilyen élményem, hogy minden oké, megvan a közös hullámhossz, aztán elmegyek "a barlangjába" es én állok értetlenül, hogy egy ilyen igénytelen ember baratkozik velem, akkor engem is erre a szintre lőtt be?! Ennyire hogyismondjam barlanglakónak tűnök, hogy meg mer hívni a sosem takarított otthonába? Ahová én nem mernék senkit meghívni, ha az enyém ilyen volna!

En nem vagyok igenytelen, és azt gondolom nem is tűnök annak. Akkor miért járok így mindig? Vagy ennyire elterjedt az igénytelenség? Takarítók c. sorozatban látni ilyen szörnyű lakasokat. A régi barataim is tiszták, nem mániások, de tiszták. Mi lehet a sorozatos pofáraesés mögött? Segítsetek légyszi megfejteni! Nem a leszólás a motívumom!!! Csak nem ertem, mi ez, valami rossz vicc átok?!



2021. aug. 11. 19:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Én is kétszer jártam így. Borzasztó.
2021. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem is kétszer: háromszor. Általam nagyra becsült személyek lakásában sokkoló mocsok. Szerintem aki így él, annak hiba van a fejében, és ez nem átok, hanem mi flepnisekkel vagyunk hajlamosak barátkozni. A te családodban volt őrült? Az enyémben volt, és személyiségzavarosak is voltak. Ezt a mintát találjuk meg másokban is, a mocsok csak tünet.
2021. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát sajnos sok ember igénytelen, és főleg a pasik, de nem is érzik szükségét, hogy tisztaság legyen körülöttük, nincs igényük a tisztaságra. Én se vagyok valami nagy takarító, de azért igyekszem viszonylag rendszeresen takarítani, nálam inkább az a gond, hogy túl sok már a mindenféle cuccom, és már nem nagyon tudom őket hová elpakolni, mert annyira kicsi a lakás sajnos. :/ /47F/
2021. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
87%
Én is jártam már így, bármivel kínáltak nem mertem elfogadni féltem, hogy el kapok valamit. Nagyon sokan élnek ilyen piszokságban, sajnos megfordultam már pár ilyen embernél. Inkább azt szeretem, ha hozzám jönnek el és akkor nem kell kellemetlenkedni.
2021. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem, ha hozzám jönnek, mert ottragadnak, nem akarnak elmenni. Volt, aki reggel 9-től este 11-ig ott dekkolt.
2021. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Hogy neveld őket tisztaságra. Mindig ott vagy(unk) mindenki, ahol jó magot vethet el.
2021. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyi valaszt kaptam!

Kedves második (és első?) válaszadó! Igazad van szweintem hogy ez egy tünet. Na ezt kellene visszafejteni. Őrült nem volt, es a kiterjedt családomban nem tapasztaltam rücsmegséget sem. Személyiségzavar az a szűk, az eredeti családomban volt mindkét szülőm nárcisztikus személyisegzavaros. En mára eleg kiegyensúlyozott, régen tizenévesen enyhén depi voltam, a tesóm önbizalomhiányos. Toxikusak megszűntettem velük a kapcsolatot, nem könnyen.

Ezen elindulva. Oké, lehet, én vagyok elnéző. Nem veszem a jeleket.

De a fura az, hogy pont egy kiegyensúlyozott komoly elmélkedő a legutóbbi hölgy akit megkedveltem. Sokat beszélgettem vele és egy szelíd, készséges, TISZTÁN gondolkodó embernek ismertem meg, magas érzelmi intelligenciával.

Atyavilág. Tisztán! Szerinted, milyen szemelyisegzavarhoz köthető ez mert én nem talaltam benne arra utalót a koszosságon kívül?

És en mit csinálok rosszul szerintetek? Tipp is jöhet!

Oké hogy kiszűrni lehet jajj küldj egy fotót a konyhádról már legyszi ti hogy oldottátok meg a mosogatóbekötést, ilyesmi. De hogy ne is vonzzam be az ilyet, mert változatlanul barátokat szeretnék. Hálásan köszönöm a válaszaitokat!

2021. aug. 11. 21:19
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell egymás lakására járni,és probléma megoldva.
2021. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
1-2 vagyok. Nálam is lenyűgöző, világosan gondolkozó embereknél, pont, akik elvarázsoltak, láttam ezt a szutykot. Akiknél legkevésbé gondolnám. Nálad a nárcisz felmenő bőven elég ehhez, nekem is volt narcisztikus rokonom, közeli rokon. Szerintem a pszichológusoknak meg is volna erre a jelenségre a kerek válaszuk, csak én nem vagyok az...
2021. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem az az ember egyáltalán nem lehet elnéző, aki néhány mondatban is folyton ítélkezik.

A szüleiről: személyiségzavarosak, nárcisztikus, a testvére: önbizalomhiányos. Úgy általában: toxikusak, stb. De SAJÁT MAGA ugye elnéző.


Ilyen kiváló ember jobb, ha marad magának, de komolyan.

2021. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!