Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vonzom a piszkos otthonú...

Miért vonzom a piszkos otthonú embereket?

Figyelt kérdés

Szöget ütött a fejembe, hogy a már középkorúként kötött barátságaim, gyerek ovistárs anyukája, aztán interneten, szimpátiából kialakult barátság, tehát azonos neművel barátságkötésnél, addig szép es jó minden, amíg meg nem látogatom az otthonában. És akkor jön a horror. Ragadó asztal, koszos falak, retkes függöny, vagy annak használt lepedő, szürkesárga ajtó, poros ablak, legyek hada, ragadó szekrény, centiréteg zsírkoszos tűzhely, penészes fúga stb.

Nem lehet véletlen, mert mar negyedszer járok így az elmúlt években. Nem vagyok egy nagyon barátkozós, csak barátságos, és szeretnék is barátokat, akikkel össze lehet járni néha. Anélkül, hogy vérhast kapnék. Lassan 50 éves (nő) leszek, akik voltak barátaim fiatal(abb)koromban, ők többnyire már külföldön élnek, akik itthon, azok is az ország távolabbi vidékén, nem járunk össze. Szeretnék új barátokat is, összejárni, a lakóhelyemhez közelebb, legalabb a megyében. Munkahelyen egy édes kolleganőhöz is elmentem, utána már nem volt kedvem barátkozni vele, mert egyszerűen féltem, hogy elkapok valamit, ha eszek iszok ott, annyira rücsmeg. Tehát kívül sosem mosott, belül foltos bögréből iszik, nekem is olyanba tölt, egy soha el nem mosott kávékiöntőből. Tehát nem én vagyok háklis. Tényleg nem. Nálam is lehet hianyosságot találni a tisztaságban de csak ideiglenesen, két takarítas között. Szóval én átlagosnak tartom.

Pl. ami kiömlik, feltörlöm, folyamatosan fentartom a tisztaságot, naponta elmosogatok, stbstb, hetente kitakarítok. Szerintem ez a normális.

Nem értem, hogy mi az összefüggés, de sorra a negyedik ilyen élményem, hogy minden oké, megvan a közös hullámhossz, aztán elmegyek "a barlangjába" es én állok értetlenül, hogy egy ilyen igénytelen ember baratkozik velem, akkor engem is erre a szintre lőtt be?! Ennyire hogyismondjam barlanglakónak tűnök, hogy meg mer hívni a sosem takarított otthonába? Ahová én nem mernék senkit meghívni, ha az enyém ilyen volna!

En nem vagyok igenytelen, és azt gondolom nem is tűnök annak. Akkor miért járok így mindig? Vagy ennyire elterjedt az igénytelenség? Takarítók c. sorozatban látni ilyen szörnyű lakasokat. A régi barataim is tiszták, nem mániások, de tiszták. Mi lehet a sorozatos pofáraesés mögött? Segítsetek légyszi megfejteni! Nem a leszólás a motívumom!!! Csak nem ertem, mi ez, valami rossz vicc átok?!



2021. aug. 11. 19:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tűri, hogy tapossanak rajta.
2021. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os. Értem, mit akarsz mondani, logikus de sajnos ez nem működött az egyik esetben, amikor megkért az illető, hogy segítsek, és adjak neki tippeket, hogy rendesebb legyen! Tehát megkért! Segítettem neki kitakarítani ellattam tippekkel hogy hogyan lehet a szokásokkal tartani egy alapszitű tiaztasagot. Itt ismét megemlítem hogy NEM vagyok csipkeeózsika! Sz@ros a wc, kikefélem, kispriccel valami a pultra, letörlöm. Poharam elmosom. "Alap asszony vagyok". Es nem sikerült neki ezt felvenni, rászokni erre.

Na szóval en felnőtt embert nem nevelek. Gyereket nevelek. Vagy felnőtt gyerekemet, esetleg! De más gyerekét nem, főleg ha felnőtt, mert a felnőtt úgyis önnevelő.

2021. aug. 11. 22:03
 13/21 A kérdező kommentje:

Jahh nem ítelkezünk. Akkor te hogyan ítéled meg, hogy megegyél valamit, vagy sem? Tehát fogalmakat keversz. Az ítélkezés, és megítélni valamit, és elmagyarázni egy helyzetet, az nem ugyanaz. Pont hogy semmi ítélkezés nem volt a kérdésemben. Mert akkor meg sem született volna a kérdés, hanem jól lenézem őket es hűha örülök magamnak hogy mennyivel tisztább vagyok másoknál. Aztán örömmel barátkozom rücsmegékkel meg ülök a koszban öntelten.

És elnéző vagyok ezt en jobban tudom, mert ismerem magam. Mivel nárcisztikus szüleim voltak ez alakult ki bennem, fontos megemlíteni, mert személyiségzavarra kérdeztek rá, tudod nekem is lehet ilyen, ami vonzza fenti dolgot. Engedd már meg, hogy elnézőnek tartom magam, mert azt sem tudod ki vagyok, en viszont rendelkezem ezzel az ismerettel.. Es ez is megítéles. Nem pedig ítélkezés. Gondolom neked az elnéző az egy pozitív jellemvonás es azert zavart a negatívak közr. De az elnéző az krvra nem pozitív, persze ezt te nem tushatod mert nem vagy elnéző csak ítélkező. Merthát nem ismersz. De igazad van tényleg inkább béken kellene engem hagynod.

2021. aug. 11. 22:16
 14/21 A kérdező kommentje:
Kedves 2. (9.) köszönöm hogy velem gondolkodtál, már így is sokat segítettél de megfogadom amit írtál és megpróbálok egy pszichológust megkérdezni. Valóban nagyon szeretnénk barátokat, es valami gond van velünk mert nem hiszem hogy ez már véletlen sorozat. Ez tuti innen, tőlünk indul, valamire vakok vagyunk, vagy hasonszőrűnek tűnhetünk. Köszi szépen további minden jót! :)
2021. aug. 11. 22:21
 15/21 A kérdező kommentje:

KEDVES 11

Ezt hogy érted?

2021. aug. 11. 22:23
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, ugyanez volt a problémám, nekem a Kon Mary technikája segített, keress rá.

Mit mondjak, igyekszem, de mivel hajlamos vagyok a gyűjtögetésre, mostmár évente végigmegyek a lakáson es kilomizok dolgokat a konmari technikával.

Erdekes de meg lehet szeretni, felszabadító.

2021. aug. 11. 22:31
 17/21 anonim ***** válasza:

Mentalis zavar van amogott, ha nem zullott, kimondottan ertelmes ember el igy. Es meg csak nem is lustasag. Ez egy bonyolult, nagyon melyen gyokerezo problema, es eleg remenytelen megvaltoztatni. A kulfoldi sorozatok a hoarderekrol jol bemutatjak.

En ilyenben traumatizalt utod vagyok.

2021. aug. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sztem nem pont abba par rosszba nyúltal bele, hanem eleg sokan élnek igy, ez az atlagos nekik. Nekem is vannak ilyen baratnoim, atmegyek hozzájuk es full retek van, ha eszek/iszok vmit, mindig elmosom az edényt, akárhová megyek, akkor is ha tisztának tunik.. Sztem ez olyan minthogy sokan adnak a külsőre, szep a csaj, smink, parfum, meno ruhák meg minden, kozbe otthon undorito körülmények kozt el, rohad a foga, budos ott lent stb.. ilyet is hallottam mar, nem is egyet. Meg bement a szep igenyes csaj a plázában a wcbe, es kijott ugy, hogy szet volt verezve meg fosva a wc.. takaritotol hallottam. Sokan csak arra adnak amit masok latnak, otthonra, higiéniára nem nagyon.
2021. aug. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ez az atlagos nalunk*
2021. aug. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves 17 Szerinted milyen mentális zavar okozza ezt vagy egyáltalan tipizálható-e ez a rendetlenség koszosság?

Mert nagyon szeretném kiszűrni. Gyanús hogy régen ez nem volt így, most pedig ismétlődően.

Azért szeretném elsősorban magamban megtalálni a "koszmágnest" mert

magamon tudok változtatni, masokon nem. Nem is akarok senkit megváltoztatni. Én mindenkit úgy fogadok el, vagy sz@rok le, ahogy van.

2021. aug. 12. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!