Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha mindig elvesztem a barátaim...

Ha mindig elvesztem a barátaimat akkor velem van a baj, ugye?

Figyelt kérdés
Megsem tudnám számolni, hogy hány barátommal szakadt már meg a kapcsolat. Volt, akivel én nem akartam tovább barátkozni, mert mérgező volt a barátságunk. Volt amikor lakótársak lettünk, mert azt hittük milyen jó lesz, de akkora balhé lett belőle, hogy 3 éve még csak nem is köszönünk egymásnak. Most pedig a legrégebbi barátaimmal(10+ éves barátságok) sikerült úgy összevesznem, ráadásul a nyaralásunkon, hogy azt hiszem többet velük sem beszélek. Több éves hülyeségeket vágtunk egymás fejéhez, mindenki megsértődött a másikra és olyan dolgok hangzottak el, amit nem lehet megbocsájtani. Jelenleg most 2 barátnőm maradt, de úgy érzem idővel majd ők is lemorzsolódnak, aztán jönnek mások, de majd azok is eltűnnek így vagy úgy. Szerintetek ez normális vagy valami baj van velem, hogy mindig valahogy megszakadnak a barátságaim?
2021. aug. 19. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
A barátok jönnek és mennek. Ezzel nincs gond. Nekem is nem sok barátom volt de az a néhány is oda lett, de azóta nem is érdekel szerencsére jól megvagyok.A barátok meg egy idő után cserben hagynak, persze vannak jó barátok is csak ritka olyat találni.
2021. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálam is így van . 20 éves barátság is egyik napról a másikra ment a kukába. Jelenleg 3 barátom van, az egyikkel 30 éve ismerjük egymást, a másikkal 2 éve, a harmadik még elég friss, 1 hónapja.

Barátok jönnek, mennek. Az emberek változnak, más irányba haladunk, vagy éppen már nincs közös pont az életünkben.

2021. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A barátságok sajnos ilyenek, előbb-utóbb mindegyiknek vége lesz. És ez teljesen rendben is van így, különben mindenki azokkal venné magát körül élete végéig, akikkel még az óvodában ismerkedett meg.

Persze ez csak akkor igaz, ha egyszerűen szép csendben kölcsönösen eltávolodtok egymástól. Ha minden barátságod úgy ér véget, hogy balhésan összevesztek, ott akkor valóban lehet, hogy benned (is) van a hiba.

2021. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak meg kell találni a megfelelőt. Anno én barátnőmmel középiskolában ismerkedtem meg, később egyik gyermeke keresztszülője lettem. Évtizedek óta tart is ez a kapcsolat, még akkor is, ha hónapokig nem beszélünk néha, hanem éljük a kis életünket. A barátság egyik jó tulajdonsága szerintem, amivel tartós lesz, ha nem akaszkodunk egymásra. Valakinek persze ez nem felel meg, valakinek meg igen. Mi nem szólunk egymás életébe, csak nyugtázzuk az eseményeket, és ha épp egyikünk valaki mással van hónapokig elfoglalva, mi ezt is elfogadjuk, később ugyanúgy térünk vissza egymáshoz.
2021. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!