Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bármennyire is jó volt egy...

Bármennyire is jó volt egy barátság, vannak bizonyos konfliktusok, amiken nem lehet túljutni?

Figyelt kérdés
Nem tudtok megegyezni, mert mindkét félnek valamennyire igaza van, és mindig ott van közöttetek ez a konfliktus. Mivel mások az elveitek, ez előbb-utóbb mindig feljön, még ha máskor jónak is tűnik minden.

2021. szept. 7. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi barátságot ez nem kéne tönkretegye, mert elfogadjátok egymás vélemémyét.
2021. szept. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mire gondolsz? Mert nem kell mindenben egyet érteni, intelligencia kérdése, hogy ezt tudjátok kezelni. Ha nyitottan gondolkoztok, a komoly dolgok sem kell, hogy problémát okozzanak.

Én például ateista vagyok, az egyik legjobb barátnőm pedig hit gyülis. Harcos ellenzéki is vagyok, egy szintén jó barátnőm férje meg a helyi Fideszben ül. Egyik sem számít. Az első nővel vallási témákról néha beszélgetünk, a másodikkal politikáról soha. Az ilyen külsőségek ellenére is meglepően sok a közös bennünk.

Ha viszont valakinek a személyisége olyan, hogy nagyon taszítjuk egymást, azzal értelemszerűen nem leszünk barátok.

2021. szept. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy akkor én nem vagyok elég nyitott, illetve biztos is. Privátban kifejthetem nektek, ha érdekel bővebben.
2021. szept. 7. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen, es utólag örülök is neki. Az együtt töltött boldog időkről is lerántotta a leplet (sőt, így kezdődőtt a konfliktus is, utólag döbbentem rá, hogy sosem voltunk baratok mert neki másról szólnak az emberi kapcsolatok,mint nekem.)
2021. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy erős barátságunk van, aztán jött egy veszekedés.

A lány elég kritikus személy másokkal szemben, és ebben már látványosan nem voltam partner, ez pedig nem tetszett neki. (nem bunkón megkértem, hogy ne szapulja őket már) Ennek érdekes stílusban hangot is adott, lenyomott egy monológot, majd végül szinte villogó szemekkel hozzám vágta, hogy többet hozzá ne merjek szólni.

Nem is tettem. Majdnem fél évvel később végül ő keresett meg, akkor higgadtan próbáltuk megbeszélni a helyzetet. A megbeszélés része nem igazán ment, őszintén szólva. Nem szeretném a részletekkel teleírni az oldalt, de a vége az lett, hogy lerendeztük, viszont sosem lett utána olyan, mint előtte.

Egyszerűen keletkezett egy törés, amit már nem tudtunk megjavítani, hiába próbáltuk.

2021. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, velem is nagyjából ugyanez volt.
2021. szept. 7. 14:12
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Amíg az ego erősebb a barátságnál addig ez lesz a helyzet. Amint belátod, hogy nem feltétlenül kell mindig mindenben igazadnak lenni, valamint ugyanezt a barátod is belátja, megdöbbető dolgokat fogtok tapasztalni.
2021. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!