Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Titeket bosszantana ez a dolog?

Titeket bosszantana ez a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy keresztény baràtnőm, én nem vagyok hívő.


Őszintén elmondtam neki, hogy szerintem pszichológusra van szükségem és azt is, hogy miért.


Annyit mondott a végén, hogy menjek el vele istentiszteletre a héten.


Én tiszteletben tartom, hogy ők a lelki bajokra, szorongásra,depresszióra és társai úgy tekintenek mint a démoni megszállásra ami alól csak a hit hoz feloldozást, de vannak napok amikor úgy érzem, ehhez gyógyszer is kellene már. Ez már a harmadik generáció apai ágon ezzel a problémával, nagymamám öngyilkos lett, édesapámnak szimplán semmi célja nem volt az életével soha és itt vagyok én aki nem akar ezzel már tengeni-lengeni reménykedve hogy jobb lesz. Mert ez magától már nem lesz jobb.


Persze a barátnőm szerint egy többgenerációs átkot is old a hit, maximum nehezebb és durvább lesz a folyamat.


Eléggé ki vagyok bukva rajta. :(



2021. szept. 28. 00:09
 1/3 eznemlényeges ***** válasza:

El kell fogadni, hogy ő/ az ős családja így éli meg ezt a dolgot. Ő tényleg csak segíteni akart azzal, hogy elhívot templomba magával. Nem kell ezen kiakadni, ők így gondolják, de máshogy, ez van.

Szerintem ilyen problémával mindenképp fordulj szakemberhez.

2021. szept. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A hívők kicsit másképp fogják fel az ilyen dolgokat, nem véletlenül volt/van tele az egyház mindenféle "fura" szerzettel.
2021. szept. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ők nem templomi hívők, hanem egy szekta. :( De én biztos nem megyek el oda.
2021. szept. 28. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!