Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságot, hogy oldja meg...

Barátságot, hogy oldja meg akinek felnőttként párja van?

Figyelt kérdés

Nem haverságra, nem felszínes barátságra, hanem valódi értékes barátságra, igaz barátra gondolok, akivel mindent megtud beszélni az ember.

Próbálnék kialakítani az itt említett barátságot már egy ideje, de egyszerűen nem megy hogyan. A munkahelyen próbálok beszélgetni, amikor van rá lehetőség, van akivel jobban megértem magam, van akivel kevéssé. De ez még nem barátság. Minden munkatársamnak párja van otthon.

Nem mondhatom, hogy munka után mennék hozzátok és vacsoráznék veletek harmadiknak, vagy nézzünk meg nálatok egy filmet és ott a párja is, akinek csak zavaró lennék.

Hétvégére se tudok becsatlakozni, hogy bocs, de a romantikus hétvégi kirándulásotokhoz én is csatlakoznék, vagy légyszi hagyd otthon a párod és hétvégén menjünk el együtt valahová.

Mégis akkor hogy lehet igazi barátságot kialakítani? Tanács kellene.



2021. nov. 3. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Sehogy.

Ezeknek már nem létezik a barátság

2021. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A barát az úgy jön, hogy nem kell erőltetned a kommunikációt vele. A barátság az magától jön, ha szimpatikusak vagytok egymásnak.
2021. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzájuk harmadiknak menni nem is, de máshol miért ne találkozhatnátok? Vagy miért ne csinálhatnátok közös programokat? Attól, hogy valakinek van párja, még ugyanúgy megmaradnak a barátai is normális esetben.
2021. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert valakinek kapcsolata van nyugodtan együtt vacsorázhattok, akár úgy is hogy magadhoz áthívod. Mióta családom van, valamivel ritkábban, de ugyanúgy tartom a barátaimmal a kapcsolatot, időnként elmegyünk egy moziba, cukrászdába, átjárunk egymáshoz, ahogy alakul. Nyílván én is legtöbb időmet a családommal szeretem tölteni, de ez nem jelenti azt hogy mással már többé nem is találkozhatunk.
2021. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Minden rosszindulat nélkül írom, hogy próbálj inkább olyanokkal barátkozni, akik hozzád hasonló élethelyzetben vannak. Pont amiatt, amit írtál, hogy akinek párja van, annál egészen mások a prioritások, és amit te vársz teljesen jogosan egy barátságtól, azt ő, szintén teljesen jogosan a párjával szeretné megélni.

Családos, gyerekes nő vagyok, vannak barátnőim, de mind ugyanilyenek, mint én. Tudjuk, hogy egymás életében a család az első. Ha valakinek én lennék a legfontosabb, nagyon zavarna, mert nem tudnám viszonozni.

Viszont ha elfogadod, hogy egy párkapcsolatban élő, pláne családos emberrel nem tudsz sülve-főve együtt lenni, akkor lehettek barátok. Az én férjem például rendszeresen eljár túrázni egy egyedülálló barátjával kettesben, és nem zavar, hogy olyankor itthon hagy. Mivel havi egy, nagyon maximum két alkalomról van szó, ennyi bőven belefér, még örülök is neki.

2021. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egyedülálló vagyok, de van olyan pár, akinek mindkét tagjával jóban vagyok, és szoktunk közös programokat csinálni. Nem érzem, hogy zavarnék, sokszor ők hívnak.
2021. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Korod, nemed?
2021. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Van kettő barátom, mindkettőnek van párja (illetve, az egyik már férjnél van - hogy pontosak legyünk).

A párjukkal is jóban vagyok, ennyire egyszerű. De volt olyan, hogy hármasban voltunk, viszont pl. a barátnőm férje elment tízkor aludni, mi meg maradtunk kettesben.

Illetve lehet programokat is szervezni kettesben, olyat is szoktunk, elvégre az ember együtt van 0-24-ben a másikkal, egészséges ember fenntartja emellett a saját életét is, szerintem.

De most ha jön a párja, az miért tragédia? Plusz egy ember, akivel barátkozhatsz! :)

2021. nov. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Meg másik barátnőm párja vidéki, és kéthetente hazamegy a szüleihez hétvégére. Egyik hétvégén a barátnőm kíséri, másik hétvégét meg a saját baráti körével tölti (miközben a párja az otthoni baráti körét látogatja végig). Működik.
2021. nov. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mondhatom, hogy munka után mennék hozzátok és vacsoráznék veletek harmadiknak, vagy nézzünk meg nálatok egy filmet és ott a párja is, akinek csak zavaró lennék."


Miért nem hívod át őt te magadhoz? Miért nem jó, ha beültök egy étterembe/büfébe/kávézóba?

Nekem külföldön él a legjobb barátnőm így mi leginkább chat-videochat formájában "találkozunk", de anyukám például így szokta, beülnek egy kajáldába a barátnőjével, és ott beszélgetnek.

Vagy össze lehet barátkozni a párjával is, és lehet többen is programokat csinálni.

2021. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!