Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőttként normális, hogy...

Felnőttként normális, hogy nincsennek annyira szoros barátságok? Vagy csak az én életemből hiányoznak?

Figyelt kérdés

30 év körüliek vagyunk, kb. havonta jövünk össze bulizni együtt, néha kéthetente. Van egy közös fb csoportunk, oda szoktunk írkálni, hogy mikor, hogyan talizzunk pl. legközelebb. Meg nyáron mindig van együtt nyaralás is néhány nap. Mégsem érzem, hogy olyan szoros barátság lenne ez, mint amikor még mondjuk a húszas évek elején, egyetemen vagy a gimiben a baráti kapcsolataim. Ez így a normális, hogy felnőttként már nem olyan összenőtt barátai vannak az embernek?

25 évesen összevesztem legjobb barátnőmmel is, azóta nincs olyan közeli barátnőm, és ez is eléggé hiányzik.

Ha belegondolok, a legjobb barátom a férjem, a gondjaimat, bajaimat vele beszélem meg, a szívemet neki öntöm ki.



2015. jún. 3. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. És szerintem ez még egész jó arány, hogy két hetente, hetente találkoztok...

Megértelek különben, átéltem én is ezeket a dolgokat. Én is összevesztem a legjobb barátnőmmel, és már belenyugodtam, hogy olyat már nem is fogok találni... Most már nem is hiányzik annyira (40 éves leszek nemsokára), és per pillanat fullosan elfoglalt vagyok, még magamra sincs időm. Vannak hébe-hóba barátnőim, barátaim, mindenkivel jóba vagyok, de az nem ugyanaz. Ez van... Sajnos.

2015. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én félévente futok össze a legjobb baráttal, már csak a távolság miatt is. Mindenkinek megvan a saját élete, dolgai, az embernek sajnos sokszor a saját családjára is kevés ideje jut. Megváltozik a fontossági sorrend.
2015. jún. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"a legjobb barátom a férjem, a gondjaimat, bajaimat vele beszélem meg, a szívemet neki öntöm ki" - Felnőttként ez az ideális helyzet.

Az én barátságaim is sokat lazultak. Van akivel már csak "nosztalgiából" tartjuk a kapcsolatot. Nem ez az ideális, de a munka, a család felnőtt korban elveszi az időt a baráti kapcsolatoktól. Valahogy diákként erre mindig több idő volt :)

2015. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincsenek szoros kapcsolatok mar ebben a korban
2015. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!