Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Online térben miért nem tudom...

Online térben miért nem tudom megtalálni az embereim? Közülük mindenki önző, magával foglalkozó, néha bunkók is - akiket eddig ismertem. 20/L

Figyelt kérdés

Tényleg komolyan gondolom az ismerkedést. Egyáltalán nincsenek barátaim. Szeretnék igaz barátokra találni, így annak megfelelően viselkedem. Offline (élőben) nem merek hozzászólni senkihez, remegek már a gondolatától is.

Az interneten önmagam tudok lenni, észre is vettem, hogy gyorsan megkedvelnek az emberek. Felületesen persze, mivel nem lehet azonnal kiismerni valakit.

De szerintem csak azt kedvelik bennem, hogy jó hallgató vagyok és tényleg érdeklődöm feléjük +lelkesítő/beszédes is vagyok. Mindenkinek csak egy “pótkerék” vagyok, és nem kapom vissza azt a mennyiségű figyelmet és érdeklődést, amit én adok nekik. Egyoldalú. Pióca sem vagyok, aki rátelepszik a zsákmányára. Próbáltam már külföldiekkel is társalogni. Konkrétan ez megy már 1 éve és belefáradtam. Mindig nekem kell keresnem őket. Kivéve, ha dicsekedni akarnak valamivel.

Valami hack, hogy megtaláljam a társaságom?



2021. nov. 12. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Esetleg valami érdeklődési körödhöz köthető fórum, ahol dumálhatsz emberekkel arról amit szeretsz, és ahol a dolog természetesen kiforrhat?


Neten keresztül szerintem is elég nehéz a dolog amúgy. Talán suli, esetleg munkahely ha már dolgozol könnyebb lenne.

Én az összes haveromat, mindig az aktuális munkahelyemen "szedtem fel", teljesen random módon.

2021. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Discord pont ilyen hely, ahol fent vagyok. Sok fajta szerver van. Nem tudnám megszámolni mennyiben voltam.

A volt munkahelyemen már próbáltam beszélgetni valakikkel, de mint jóval idősebbek tőlem és nyelvi akadályok voltak. (szerbek, szlovákok voltak)

2021. nov. 12. 18:59
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként ez a life hack cucc aranyos :D Ha lenne ilyen már benyomtam volna a god mode-ot, és az ország Lőrincéből próbálnám kisajtolni a valutát.


De nyilván a dolog nem így működik, és sajna nincs instant megoldás semmire.

Ha ennyire fontos neked a dolog, és csakis netes közegben gondolkozol, akkor az egyetlen lehetséges megoldás hogy újra és újra próbálkozol amíg nem lesz meg az bizonyos összhang amit az ember a potenciális barátjában keres.

2021. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én hiba vagyok a mátrixban, ha már hackről van szó. Örömmel végig hallgatnálak.
2021. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is szívesen hallgatlak, csak idősebb vagyok már.
2021. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1-es.

A kérdező barátokról beszél, nem haverokról...

2021. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 online térben nehéz is lenne barátokat találni, ilyen alapon a kérdező feltevése is bizarr. A barátság nem úgy alakul ki, hogy csetelünk néha. Online térben beszélgető partnert, havert tudsz találni szerintem.
2021. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez egyébként többmindentől is függhet, mivel nem ismerünk téged, nem tudhatjuk, hogy mi annak az oka, hogy nehezen találsz barátokat. A bunkó embereket is megemlítetted, itt most ne velük foglalkozzunk. Lehet, hogy nincs közös téma, esetleg nem tudsz beszélgetést fenttartani, vagy nem tartanak érdekesnek, de ez a másik oldalon is előfordulhat mind. (Semmi ilyesmit nem feltételezek rólad, mivel nem is ismerlek, csak elmondtam ezeket a tulajdonságokat, mert ezek bizony buktató dolgok.)


Én is voltam ebben a cipőben, mint te. Offline (még volt, mikor online se) irtóztam hozzászólni emberekhez, akikkel nem voltam legalább haveri szinten. Én úgy lábaltam ki belőle, hogy gyakoroltam. Amikor jött elő a félelmem, próbáltam legyűrni. És mostanra már ott vagyok, hogy bárkivel el tudok beszélgetni (ha szeretnék). A beszélőkémet is sikerült fejlesztenem, nekem azzal is bajom volt.


Szóval csak türelmesen, és picit bátrabban próbálj meg offline is ismerkedni. Én hiszek benne, hogy sikerülni fog neked a baráttalálás, szerintem egy ember sem hivatott arra, hogy "egyedül haljon meg".

(Egyébként ha sikerül barátot találnod interneten, akkor nagyon szerencsés embernek mondhatod magad. Haverokat találhatsz inkább.)

2021. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát, ez a te véleményed.

Az én véleményem meg az hogy, lehet barátot találni az online térben is.

A való életben nem úgy alakul ki a barátság hogy "chat"elsz?


Haver az, akivel közös térben kényszerülsz együtt lenni, trollkodtok, ökörködtök.


Barát alatt, azt kellene értenünk, akire számíthatsz, ha úgy adódik, de nem feltétel. Azért barát, mert kedveljük, szimpatikus, bizalommal vagyunk iránta, nem olyan kényszer mint egy haver.


Csakhogy barátság alatt, legtöbben az érdekeket nézik, és 100%-osan elvárják hogy segítsen, dehát valójában ez nem barátság, hanem érdekszféra.


Online chat partner az sem nem haver, sem nem barát. Illetve inkább haver, mert egyesek csoportosan is tudnak trollkodni, ökörködni, online.


Online térbeni ismeretségből lehet barátság, ha kölcsönösen megbíznak egymásban, és később megtudják a másikról a valós énjét. De ez ugye nem veszélytelen.


Egy online térbeni chatelés sokkal inkább nevezhető barátságnak, mint a valóságban egy haver. Szerintem. Mivel nem kényszerből csinálod órákon, napokon, éveken keresztül.

2021. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7-esnek (11.13. 14:01) válaszoltam.


6-os (11.13. 13:38) és 9-es (11.13. 14:28) voltam XD

2021. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!