Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát az ilyen szerintetek...

Barát az ilyen szerintetek vagy nem néz semmibe? Szerintetek érdemes ezt a beszélgetést folytatni?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. Van egy 25 éves lány az életemben, akivel 7 éve ismerkedtünk meg, barátnők voltunk és 4,5 évvel ezelőttig mondhatni azok is maradtunk. Eléggé felszínes barátság volt a miénk: csak róla szóltak a találkozók, csak akkor hívott fel, mikor neki gondja volt, ha beültünk valahova folyton meghívatta magát, én pedig mindig azt éreztem, hogy sose számíthatok rá és ha nem is tudatosan, de csak kihasznál és igazából emiatt is zártam le vele még 2017-ben az egészet.


Több, mint 4 év után másfél hónapja kezdtünk beszélgetni, én kerestem meg, mivel eléggé magányos voltam. A járványhelyzet miatt most személyesen egy darabig nem akarok találkozni, ezt én jeleztem is és csak viberen beszélgetünk, már ha ezt lehet beszélgetésnek nevezni.


Az első telefonbeszélgetésünk után 1-2 óráig viszonylag intenzív beszélgetés volt köztünk, aztán 1 hétre eltűnt, majd rám írt, hogy hogy vagyok, majd pedig azt írta, hogy ő covidos volt, azért nem írt 1 hétig. OK. De azóta is napokig nem ír. Dolgozgat valamit, de nem annyit, hogy emiatt napokig ne tudna visszaírni. Egyébként a beszélgetéseink is nagyjából róla szólnak, az ő covid okozta depressziójáról és igazából én csak erre válaszolgatok, tanácsokat adok, de még erre is napok múlva reagál Őfelsége:D pár napja már 5. napja nem válaszolt, amikor is elegem lett és kitöröltem a válaszaim, amire azonnal mentegetőzött, hogy jajj mennyi törölt üzenet és hogy jaj bocsi, de rossz a telefonja és se viberen se messengeren nem kapja meg az üzeneteket :D:D:D


Szóval röhejesnek tartom az egészet, szerintem egyszerűen csak lesz.r engem, ha érdekelném mint embert bármennyire is, akkor ha nem is jelez a telefonja, magától nézné meg minden nap a vibert, hogy írtam-e neki. "Nagy elfoglaltságában" és az önsajnálkozásában mondjuk meg se kérdezi én hogy vagyok, vagy a családommal mi van, mondjuk azt sem igazán volt módom elmondani, hogy anyum kórházban van coviddal, de mindegy is, mert ha ezt szóvá tenném, ő erre azt reagálná, hogy "dehát őt érdekli az én életem" és ha elmesélném mi nyomja a lelkem anyukámmal kapcsolatban arra se reagálna napokig. :D:D:D


És mielőtt bárki leszólna: van életem, van munkahelyem, tanulok is ezek mellett, szóval nem naphosszat a telefonját nyomogató élettelen ember vagyok, épp ellenkezőleg. Pont ezért tudom, hogyha valakinek fontos a másik, sok elfoglaltság mellett is szakít rá időt.


Ti mit gondoltok erről a helyzetről, igazam van?


2021. dec. 7. 12:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#7,8,9:


Oké, ti nem szerettek írogatni a barátaitokkal, de ez egy tök más szituáció mint az enyém, mert ő viszont igen és szokott is közösségi oldalakon beszélgetni. És bekövettük egymást pár hete instan is, oda posztolgatott, sztorikat kirakott, míg nekem viberen napokig nem írt vissza. Szóval ne keverjük a szezont a fazonnal. De amúgy beszélgetni se kell minden nap, sőt hetente sem, én pedig kifejezetten amellett voltam mikor a telefonos beszélgetésünk után átmentünk viberre, hogy amíg nem találkozunk én pihentetném a dolgot, mivel nem tudom, hogy nem változtunk-e annyit mindketten, hogy van-e egyáltalán miről beszélni.


#10: Miért én vagyok a hibás azért, mert ő belement egy beszélgetésbe, amit aztán állandóan ignorál? Majd pedig kifogásként azzal jön elő, hogy "nem kap értesítéseket"? Ha érdekelné a válaszom meg úgy egyáltalán én, akkor igenis megnézné a Vibert és nem csak sok nap múlva, amikor éppen más nem írt neki elővesz engem és visszaír 2 mondatot. Ok, legyen, megvan a baráti köre meg az élete és ha ennyire elfoglalt, akkor meg ne akarjon beszélgetni és ne erőltesse azt, ami az ő részéről nem működik.


Ezek a dolgok függetlenek az én magányos életemtől, én akkor sem ignoráltam senkit sem, amikor napi 10-15-en minimum írtak barátok...


Van egyébként nagyon jó 2 barátom, de szerettem volna újra bővíteni a baráti köröm, viszont úgy látszik, ez nem a kérdés tárgyává tett régi barátnőmmel fog bővülni.


No mindegy. Amúgy a leányzóval lezártam a beszélgetést, többet nem erőltetem azt, ami nem megy. :)

2021. dec. 12. 11:38
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem ő akart beszélni veled, te kezdeményeztél, de cserébe nem tartozik neked semmivel.
2021. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Forgasd ki még jobban ahogy szeretnéd, én már letojom az egészet, megyek a termálfürdőbe, te pedig lovagolj még ezen.
2021. dec. 12. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!