Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehettem volna a barátnőmért?

Mit tehettem volna a barátnőmért?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm, akivel ritkábban találkoztunk, mert más városban éltünk, de ha összefutottunk, nagyon jó volt és gyakran felhívtuk egymást telefonon, amikor a saját városainkban voltunk.


A barátnőm összejött egy pasival. A barátnőm mindig panaszkodott rá, hogy erőszakos vele a pasi, nagyon rondán beszél vele, de nem hagyta volna el őt.


Lemondta a találkozóinkat, mert mondta, hogy ott a pasija és a pasi nem örül ha más is ott alszik.


Nem lett megengedve hogy beszéljek a pasival. Bármit mondtam a barátnőmnek, nem segítettem vele. A barátnőmnek hiába mondtuk többen is, hogy hagyja ott a pasit, nem hagyta. Ha összejártunk a közös barátnőinkkel (ők is ott laktak ahol a barátnőm), a barátnőm hozta a pasiját, akivel ezek után ki érezné jól magát... Amúgy meg a barátnőmnek állandóan szar kedve volt és sajnáltam, de idővel utáltam, hogy végre elmegyek látogatóba, szeretném jól érezni magam és ő mindig elrontja a hangulatot.


Elkezdtem nem keresni őt és, ha elmentem a városába, megkértem a közös barátnőinket, hogy ne hívjuk őt.


Utána meg is szűnt a kapcsolatunk, letörölt engem Facebookról és az is kiderült, hogy megsértettem őt ezzel.


Mit tehettem volna én, hogy segítsek?


2021. dec. 17. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy, mindenki úgy hülye ahogy tud.
2021. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Hát nem csodálom hogy megsértetted, ha a barátnőd rosszul érzi magát akkor még inkább foglalkozni kéne vele nem kihagyni őt mindenből. Persze nem a te felelősséged az ő lelki állapota de megértem hogy rosszul esett neki. Meg hát egy toxikus kapcsolatból nem olyan könnyű kilépni..Főleg ha szereti a pasit. És azzal nem segítetek neki hogy ha csak mondogatjátok hogy hagyja ott, lehet hogy pont valami más segített volna neki akkor.
2021. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődet valószínűleg lelki és fizikai terrorba tartják,nem tud lépni.
2021. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Igaza van a 2es válaszolónak!
2021. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Azt is figyelembe kell venni, hogy a kérdező nem egy szakképzett pszichológus, nem tudhatta hogyan segíthet és tegye mindenki a kezét a szívére, ha valakiről tudja hogy bántalmazzák, ő se tudná hogyan oldhatná meg az alapproblémát.


Nem hangzik szépen, hogy leépíti a barátnőjét, aki épp szenved a kapcsolata miatt, de amikor ilyen döntést hozunk, nem csak a másik félre kell gondolnunk, magunkra is.


A kérdező nem érezte úgy, hogy ez a kapcsolat pozitívat adna és, bár a barátságban vannak nehéz pillanatok, de ugyanannyi energiát kell, hogy adjon, mint amennyit elvesz.


Nekem olyan barátnőm volt, akinek lelki gondjai voltak. Egy nehéz életszakasz után nem tudott lábra állni. Ő hagyta hogy segítsenek neki, kérte a segítségünket, de pszichológus kellett volna neki és akárki javasolta ezt, azzal megszüntette a kapcsolatot. Én is idővel úgy éreztem hogy kb ugyanazokat a dolgokat mondogatom neki újra és újra, egy idő után tényleg fárasztó.


Ráadásul írja a kérdező, hogy ritkán találkoztak legalábbis nem egy helyen éltek. Ha valaki ideutazik ahol lakom és nem tudom fogadni őt viszont a közös haverokkal össze tudok vele ülni, megteszem neki a szívességet hogy addig kizárom a gondokat vagy egyszerűen nem megyek el ha olyan szarul vagyok (és egy idegent pláne nem rángatok magammal).


A másik meg: a kérdező kikapcsolódni utazik a másik városba és neki nem kikapcsolódás ha szenvedni látja a barátnőjét úgy hogy nem oldhatja meg a gondjait. A kérdező bűne csak az hogy szeretne pár órát vagy napot kikapcsolódni.


Őszintén én se örülnék most hogy vége a hétnek és elmennék holnap kirándulni és a barátom meg végig depizné az utat úgy hogy nem hagyja hogy segítsek. Szeretnék kikapcsolódni 2 munkahét között és ha tudom hogy vki mérgezi a kedvemet, kizárom őt, hacsak nem hagyja hogy segítsek.

2021. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Imádkozzál érte!
2021. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!