Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan közöljem a "legjobb...

Hogyan közöljem a "legjobb barátnőmnek" hogy vége?

Figyelt kérdés

Véget akarok vetni a barátságunknak, mert nagyon toxikus ez a kapcsolat. Az a gond vele hogy nárcisztikus, és mindig mindehol ő van a középpontban, rá kell figyelni, engem meg sem hallgat soha, csak akkor figyel rám ha az ő életéről vagy róla beszélgetünk. És nagyon lekezelően is viselkedik velem, teljesen elveszi az önbizalmamat. Mikor társaságban is vagyunk beszólogat

olyan dolgokat hoz fel amiket csak neki mondtam el és nem szeretném ha más is tudna róla, a hátam mögött kibeszél, valaki elmondta nekem. Igazából nem "legjobb barátnő" az ilyen és meg akarom szüntetni vele a kapcsolatot, de ahogy ismerem sosem ismerné be hogy tévedett, hanem még ő lenne megsértődve ha elmondom mi bajom vele. Valahogy úgy kellene megszüntessem vele a kapcsolatot hogy ne kelljen megmondjam az okát. Itt csak egy gond van, hogy unokatestvérem. Egyszer azt csináltam hogy letiltottam és hónapokig nem beszéltünk, de szólt mamánknak hogy bunkó vagyok vele, amúgy is ő a kedvenc unoka, aztán az egész család megtudta hogy nem beszélek vele és hogy "haragszom ok nélkül", aztán én voltam a hibás és mindenki rám nézett csúful hogy mért viselkedek így a kis hercegnővel. Kiskorunkban is mindig mondogatta mamám hogy ő olyan mint egy hercegnő. Igaz hogy gyönyörűszép és az önbizalma is a helyén van, én mellette elbújhatok. Ez a kapcsolat nagyon ártalmas nekem. Na a lényeg hogy nem tudom hogyan szünthetném meg vele a kapcsolatot, anélkül hogy bárki is haragudna rám miatta. Ha mamámnak elmondanám hogy ő hogy viselkedik velem társaságban stb. nem hinné el, senki nem hinne nekem mert mindenki lekezelő velem a családban, és mint mondtam ő sosem hibázik egyesek szerint.



2021. dec. 23. 23:23
 1/9 A kérdező kommentje:
a legjobb barátnőmmel*
2021. dec. 23. 23:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ismét tiltanám és nem érdekelne mit mondana a család többi tagja. Amúgy régen rossz ha a családban egy energiavámpír van. Amúgy mennyi idős vagy? :/
2021. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
17 és ő is
2021. dec. 23. 23:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nárcisztikus, akkor ne direktbe "szakíts", hanem ghostingolj. Magyarul szépen, lassan lekoptatod. Így megszokja, hogy ez van és kisebb az esély a balhéra.
2021. dec. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha olyan programokra járnál el egyedül vagy (igaz) barátokkal amik iránt nem érdeklődik az unokatestvéred? Így kevesebb esély van arra, hogy találkozz vele. Második válaszoló voltam.
2021. dec. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es jót írt, én is így koptattam le egy energiavámpír barátnőt. Úgy voltam vele, ha elmagyarázom szépen, hogy miért, és minek mi az oka, akkor lesz egy parttalan vita, ami megint csak a véremet fogja szívni. Így aztán nem válaszoltam egyszer csak egy levélre, aztán ő sem írt, így eltelt fél év. Karácsonykor nehéz volt, mert ő írt, én nem válaszoltam arra sem, (egyszer már ugyanis így visszatáncolt az életembe, hogy nem tudtam nem válaszolni egy karácsonyi levelére pár éve). Szóval legutóbb már arra sem írtam, és vége lett, naaaagy megkönnyebbülés (N/42)
2021. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb dolog, ha ezt így elmondod neki, amit leírtál. A családtagjaid meg fogják érteni, ha normálisak. De néma gyereknek anyja se érti a szavát.
2021. dec. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy 2-es írta. Meg ha a család hozza szóba, akkor elmondanám nekik mindezt, azt kész. Higgyenek, amit akarnak.
2021. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság?
2022. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!