Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szemét vagyok, hogy nem...

Szemét vagyok, hogy nem örülök annak, hogy a barátnőmnek nincs méhnyakrákja, hanem haragszom rá a félreértés miatt?

Figyelt kérdés

Egyszer a legjobb barátnőm elment a dokihoz aztán mesélte hogy méhnyakrákot találtak nála. Próbáltam lelket önteni a barátnőmbe, mindig mondtam, hogy majd segítek neki, akármennyi időre ott is tudok nála maradni.


A családomban többször előfordult rák és daganat, ezért furcsa volt, hogy függőben maradt a dolog, hogy az orvos semmit nem mondott a barátnőmnek, hogy hogyan tovább. Mindig mondtam a barátnőmnek, hogy menjen az orvoshoz ő meg mondta, hogy még nem.


Így telt el egy idő aztán kicsit elfoglaltabb lettem meg a magam problémái is meglettek és láttam, hogy hiába mondogatom a barátnőmnek, nem megy még az orvoshoz, ezért hagytam neki is időt, amíg a dolgaimra koncentráltam.


Később rákérdeztem, hogy mi újság a méhnyakrákkal és mosolyogva annyit mondott, hogy ja közben kiderült, hogy nem is az volt, hanem más és félreértés volt. Erre ahelyett, hogy örültem volna, dühös lettem, mert én komolyan aggódtam érte és hagyott abban a hitben, hogy méhnyakrája van és ráadásul mások tényleg rákosak daganatosak, szenvednek tőle és ő hagyta, hogy azt higgyem, hogy ő is ebben a helyzetben van, de közben furdal a lelkiismeretem, hogy ezért haragszom a barátnőmre, ahelyett, hogy örülnék, hogy sosem volt méhnyakrákja.


2022. jan. 3. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Te bolond vagy....
2022. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Diagnosztizálják 1 betegséggel de nem kezelik? Ez fura. Amikor nálam cisztát találtak nem úgy nézett ki hogy "cisztád van, további szép napot!" hanem mondták hogy mik a további teendők, hova kell menni. + ha valakit rákkal diagnosztizálnak azért csak elmegy a kezelésekre.


Én ezt inkább úgy tudom elképzelni hogy első vizsgálatra láttak valamit ami akár méhnyakrák is lehet vagy bármi más a barátnőd meg rosszul fogalmazta ezt meg. Akkor viszont jogosan lehetsz rá zabos hogy így megijesztett.


Sztem ezzel a "nem megyek orvoshoz" játéka miatt a lelked úgy érzed a kezdetektől becsapott téged és igazából ezért vagy rá mérges.

2022. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tesóm is ilyen.

Ha rossz hír van, arról azonnal tudunk, a jót elfelejti közölni.

Anno at első karantén idején bejelentették, hogy jár neki segély, mert a munkáját csak személyesen tudja végezni. (külföldön él, ott adtak)

Egy hónapon át minden nap 3x elmondta telefonban, hogy még nem kapta meg a pénzt.

Egyszer csak csend lett, mi meg nem is akartuk kérdezni, nehogy előjöjjön megint ezzel, elegünk volt.

Végül csak megkérdeztük mi a helyzet, mire ő:

Jaaa, azt már a múlt héten utalták.

De ezt kb. bármiről elmondhatnám.

Ha valami rossz, arról folyamatosan panaszkodik, ha jó, akkor az természetes, és szóra sem érdemes.

Szóval átérzem.

Nem azért vagy haragos, mert egészséges, hanem mert hagyott téged aggódni.

2022. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!