Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudok jobban beilleszkedn...

Hogy tudok jobban beilleszkedni egy csapatba?

Figyelt kérdés
2021 ősszel kezdtem el egy sportot (kézi) és a csapat, egy-két embert kivéve utál engem, köztük a csapatkapitány is, ő ráadásul állandóan szivat. Hogy tudnék jobban beilleszkedni?

2022. febr. 1. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Jó lenne tudni, hogy miért utálnak, mert az ilyet nehéz visszafodítani. Alapból meg semmi extra, csak haverkodni kell velük, öltözőben hülyéskedni, mehet a szivatás is bizonyos keretek között és edzésen kívül is találkozz velük.
2022. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom miért utálnak, de szerintem azért, mert sokat bénázok, főleg hozzájuk képest, akik 3-5 éve kéziznek, és a csk. utál engem a legjobban aztán a többiek mennek utána. És nem vagyok a csk-val egy személyiségű. Ő ez a tipikus "menő lány" én meg nem.
2022. febr. 1. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem hagyd ott ezt a csapatot. Ha első pillanattól fogva mindenki utál, és ez hónapok alatt sem változott semmit, az már nem lesz jobb. Egyáltalán nem biztos, hogy veled van a baj, valószínű, hogy mindenkivel ezt csinálnák.

Amúgy én is jártam egyszer ugyanígy, és pont kézivel. Több mint 20 éve volt, de azóta is rossz élmény. :(

2022. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy-két emberrel jóban vagyok, velük beszélgetek, de az egyik legfontosabb ember a csk utál
2022. febr. 3. 22:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miben látod, hogy utálnak?
2022. febr. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Sztem ezt ne erőltesd, tudom, hogy kudarc, de nem munkáról van szó, ami lét kérdés lenne, így sztem ezt neked nem kell erőltetned.
2022. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Amit most leírok arra már felnőtt fejjel nem vagyok egyeltalán büszke!!


Ugyanígy kéziztem és ugyan ez volt minden csapatban, főleg ha csak akkor kezdte el. Mi is szekáltuk, ki is volt közösítve mert úgy éreztük lehúzza a csapatunkat. Aztán aki ebbe beletört, úgy voltunk vele, hogy egy bénával kevesebb. De aki ott maradt és tényleg láttuk, hogy fejlődik az szépen lassan beépült a csapatba.


Nem tudom mennyi idős vagy, mert nekem ez általános iskolás tapasztalatom, de ne add fel és épülj be a csapatba. Az meg, hogy a csapatkapitány utál, sokat nem tud veled csinálni, mert az edző dönti el, hogy mikor lépsz pályára stb…, de tényleg ne add fel fejlődj és utánna minden rendeződni fog. A csapattársaidnak meg valószínű felnőtt fejjel, nagy lelkiismeret furdalása lesz ezek miatt, ugyanúgy ahogy nekem.


De ez van a gyerekek köcsögök, főleg ha egy összeszokott csapatba kerülsz be újként és ez a legtöbb csapatban így van. 1-2 év múlva már nem lesz ilyen problémád, ha ugyanabba a csapatba maradsz.

2022. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Két opciót tartok lehetségesnek:

1. Ottmaradsz, tűrsz és vársz, lehet idővel elmennek, kiöregszenek a csapatból, bár nyilván nem tudom milyen korosztályról van szó meg hogy te fiatalabb vagy-e náluk. Plusz amit már fentebb is írtak, hogy idővel elfogadnak, ha látják, hogy akarod.

2. Keresel egy másik csapatot, de sajna ott se francia, hogy nem lesz ilyen.

Szerintem egy csapaton belül főleg még a kisebb korosztályokban mindig van olyan, hogy valakik utálják vagy nem bírják a másikat, az már más kérdés ezt mennyire mutatják. Engem se szeretett anno a csapatom, részben mikor elkezdtek felfelé játszatni, és az adott kategóriában még nem voltam olyan jó. Aztán én is fejlődtem, elfogadtak, változott a csapat összetétele is közben, majd egyik legjobb lettem, legtöbbet jártam edzésre stb...a kis mitugrászok meg kikoptak, abbahagyták, mert sokuknak csak a képe volt nagy, de edzeni meg dolgozni nem akart a csapatért. Én senkit nem bántottam, az újaknak is mindig próbáltam segíteni, jelenleg is, lehet azért mert megtapasztaltam hogy milyen szar ha kezdőként kinéznek. Meg most bárkivel megesik hogy bénázik, nyilván új taggal többször, de ez a tanulás része és nem profi csapat esetében nem kell ezen lovagolni.

2022. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*garancia
2022. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most, hogy voltam már meccseken, és több ideje járok oda, jobbann elfogadnak. Még mindig látszik a különbség abban, hogy pl. velem és valaki más csapattárssal mennyit beszélgetnek, milyen a viszonyuk, de én már annak örülök, hogy kicsit jobban elfogadnak.
2022. jún. 7. 06:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!