Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyetemen lesznek barátaim?

Az egyetemen lesznek barátaim?

Figyelt kérdés
Ha most nincsenek 12 ben akkor esélytelen vagyok? Most már felesleges lenne összebarátkozni az osztálytársaimmal is, mert nem leszünk mi már együtt sokat, de ezek alapján reménytelen, hogy barátaim legyenek egyetemen vagy főiskolán? Eléggé egyedül érzem magam és félek is, hogy ez így marad

2022. febr. 8. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne lenne. Egy osztályban kb 30-an járnak. Egyes egyetemi szakra 2-300-an. Sokkal nagyobb eséllyel találsz olyan embereket, akikkel hasonló az érdeklődési körötök.
2022. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%
Húú, nem fogsz :)
2022. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lesznek, lehet nem lesznek. Ezt nem lehet előre tudni, én is sokféle tapasztalatot hallottam már. Nekem az a saját tapasztalatom, hogy egyetemen nagyon könnyű ilyen haver-ismerős szintű kapcsolatokat kialakítani, viszont tartós kapcsolatokat és valós barátságokat már sokkal nehezebb. Szóval szerintem amit az első ír abból a szempontból igaz, hogy valóban nagyon sok emberrel találkozol egyetemistaként, hiszen sokan tanulnak egy szakon (bár ez szaktól is függ, vannak kisebb létszámú szakok is vagy a szakirányok is kisebb csoportokra oszthatják a hallgatókat) akár minden órádon másokkal vagy együtt, a campus tele van hallgatókkal stb., de szerintem valahol pont ez okozza a nehézséget. Adott esetben folyamatosan mennek és jönnek körülötted az emberek (pl. valaki kiiratkozik, megbuksz és csúszol, valaki elmegy Erasmusra stb.), de például nálunk az is jellemző volt, hogy akik már korábbról ismerték egymást külön kis klikket alkottak, a külföldiek is külön klikk voltak és nem nagyon barátkoztak velünk magyarokkal, többeknek már megvolt a kialakult baráti társasága és nem szeretett volna új barátokat szerezni, sokakat csak a különböző érdekek vezéreltek (pl. legyen aki felír a katalógusra, aki ad jegyzetet, aki elmondja a fontos információkat stb.). Nekem egy barátot sikerült szereznem az egyetemről, vele most egy évvel később is tartjuk a kapcsolatot, de mindenki mással azonnal megszakadt a kapcsolatunk, ahogy lediplomáztunk és előtte sem volt komolyan vehető, szerintem. Viszont biztosan vannak ennél pozitívabb tapasztalatok is, szóval ne ebből indulj ki és ne félj tőle, majd alakul. Én még a hökösöknél és különböző egyetemi szervezeteknél láttam azt, hogy mintha összetartóbb csapatok lennének, ami még lehet egy lehetőség számodra is (megmondom őszintén nekem ezek mindig inkább ellenszenvesebbnek tűntek, de lehet valakinek szimpatikus és szívesen csatlakozna).
2022. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanezt tudom megerősíteni, mint az előttem szóló. Akik egy településről vagy iskolából érkeznek, ők végig elvannak együtt. Nekem se lettek barátaim. Van pár ember akikkel azóta is tartom a kapcsolatot, de a ritka telefonbeszélgetéseken túl kb. egy évben egyszer kétszer ha találkozunk. Úgy érzem, ha megházasodnak, ez is megszakad majd. Én nagyon sajnálom, hogy egy kicsi kelet-magyarországi településről kellett felmennem Pestre tanulni, egy elég jó egyetemre. Aztán azt látom, hogy így 5 év egyetem után is kb. mindenki az egyetem előtti, szinte gyerekkori haverokkal, barátokkal alkotott társasággal lóg, s olyan mintha az egyetem számukra meg se történt volna. Iszonyú mértékben elmagányosodtam és bár nem mondom, hogy ez az általános, de nagyon jellemző, hogy ezek a magányosan érkező egyetemisták egyedül maradnak.
2022. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez sajnálatos. Akkor lehet inkább nem is jelölök meg pesti egyetemet
2022. febr. 10. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha eddig nem sikerült barátkozni, akkor valszeg nem másokkal van baj.
2022. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

ma 14:46


jaj hagyjuk már mindig ezt a bődületes nagy baromságot. Ez egy kognitív torzítás remek mintapéldája, amit te itt felhoztál, úgy hívják, az igazságos világba vetett hit. Keress rá, tanulni fogsz belőle.

2022. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos nem feltétlenül lesznek barátaid az egyetemen se ha ott is szorongsz visszahúzódó vagy ott se lesz társaságod nem fog ott téged senki kiközösíteni vagy bántani de nem feltétlenül lesz társaságod ha nem nyitsz mások felé.
2022. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!