Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hazudtam a barátaimnak, hogy...

Hazudtam a barátaimnak, hogy mikor végzek az egyetemen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy egész évet csúszok...


Csak az a baj, hogy egy embernek elmondom, akkor már tudja 20.


Tudom nem szép dolog, meg ráfázok vele egyszer.


2018. aug. 17. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mond meg sztem hogy egy kicsit szégyellted. Én is egy évvel többet fogok tanulni (valtottam). En is szegyellem,de kimondom,ha valaki kérdezi,hogy mi a helyzet. Nem tudsz mást tenni. Azzal a dumaval,hogy kesobb tudtad meg,hogy ez lesz,sztem nem valik be. Nagyjabol aterzem hogy milyen.
2018. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondd el egynek és akkor majd tudja 20.


Szerintem az érdekes itt, hogy miért félsz ettől, hogy tudják. miért tartasz attól, hogy tudni fogják 20-an?

2018. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert ez itt falu...


Meg nem akarom, h én legyek a téma

2018. aug. 17. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nyugi, leszel még azért is téma, mert diplomás vagy és jól keresel.

Ez tipikusan olyan probléma, hogy 5 év múlva nevetni fogsz rajta.

2018. aug. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy azért, mert diplomás vagy és nincs munkád.

Mondd azt, hogy most buktál egy tárgyat, emiatt te is csak.mosz tudtad meg, hogy csúszol. Mármint következő félévben, úgy értem.

2018. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 szerintem neked tényleg ez a fontos itt. Hogy ez jó alkalom, hogy gyakorold nem félni mások gondolataitól. Feltételezd kicsit, hogy nem akarnak ártani neked. És ha nem akarnak ártani neked, akkor nem baj, ha téma leszel és megbeszélik, hogy egy évvel később lesz diplomád. Ezt vedd észre, hogy semmi baj, ha beszélnek rólad, ezek a te félelmeid.


És amúgy a félelemmel nincs baj. De a gyávaság az az, hogy a félelem nem enged cselekedni. A bátorság meg az, hogy ott a félelem és cselekszünk. (ami persze nem vakmerőség, ami meg az eltúlzott ilyen).


Szóval a lényeg, hogy ebből úgy lehet szép történet és nem egy megúszós, elsomfordálós, ha beleállsz a bátorságba és elmondod mi van. És hagyod nekik, hogy reagáljanak, gondolkodjanak rólad, beszéljenek rólad. És ezt nem tartod rossznak.


Erősíthet is kapcsolatokon, ha nem bújunk el amikor hibázunk.


Ezért a barátaid, mert feltételezheted, hogy tudják majd kezelni az információt, hogy egy plusz év.


És ami még fontos! Ha elmondtad ne magyarázkodj. Ne akard kidumálni, hogy miért. Ne akard feltüntetni magad úgy, hogy te azért tökéletes vagy. Csak mond el.


(amúgy azért írom ezeket ennyire részletesen, mert az én családom is nagyon pici falvakból származik és nagy meló volt ezt leküzdenem. nagymamám folyton azon aggódott mit gondolnak mások.)

2018. aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, én ezt nem vállalom be... Nem a barátaim miatt, hanem az egész falu miatt
2018. aug. 18. 10:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki számon kéri mondd azt, hogy te nem is úgy mondtad XD Ha pedig meg van róla győződve akkor mondd, hogy lehet félremondtad:D
2018. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 miért nem? miért félsz a falu gondolataitól? mi a legrosszabb ami történhet?
2018. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!