Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme van mintapolgárként...

Mi értelme van mintapolgárként, jó és kedves emberként élni ha nem nézel ki jól?

Figyelt kérdés

A közösségi médiának köszönhetően az emberek értékrendje az, hogy ha nem nézel ki jól akkor szhart sem érsz. Hiába a jó belső tulajdonságok, senki nem fogja azokat értékelni.


És csak elgondolkodtam azon, hogy mi értelme van arra törekedni, hogy rendes és hasznos tagja légy egy ilyen lecsúszott társadalomnak?


Akkor miért ne élvezkedni már és kártékonykodni, káoszt generálni, keresztbe tenni másoknak stb?


2022. febr. 8. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha szeretnél belül ocsmány lenni, börtönbe menni és ártatlan emberek életét tönkretenni, hajrá, ezzel csak saját magadat írod le, mint egy gerinctelen jellemet.
2022. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


A kérdés az volt, hogy mi értelme van hasznos és rendes tagja lenni a társadalomnak, ha úgyse vesznek számba a külsőd miatt?


Akkor ne élvezkedj már egy kicsit (legalább bosszúból) és tegyél keresztbe a társadalomnak?


Csak ilyeneken elmélkedtem, hogy mi az igazságos és következetés magatartás.

2022. febr. 8. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Miért, javul bármi, ha ártasz másoknak? Ezzel csak magadat húzod le azok szintjére (sőt, még lejjebb), akiket megvetsz.


Tudod, úgyis lehet élvezni az életet, hogy nem vagy egy gerinctelen féreg. :)

2022. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Mert attól, hogy ocsmány vagy, még lehetsz sikeres az élet szinte minden területén, barátok, karrier, hobbik.


Lehetsz népszerű és boldog ember.


Az már a te bajod, hogy semmit nem tudsz felmutatni és mindent a "médiára" meg másokra fogsz.


Amúgy meg élvezkedhetsz, kártékonykodhatsz, soha a büdös életben nem fogsz tudni valódi káoszt generálni. Egyszerűen azért nem, mert egy jelentéktelen szar vagy, így csak magaddal szúrsz ki.

2022. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Jonak lenni jo.

Onmagadert legyel jo, rendes csupan, ne masokert!

Egyebkent a jo kulso relativ es nem minden.

Keress olyan embereket, akinek mas a fontos. Biztos, h vannak ilyenek.

2022. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4


"Mert attól, hogy ocsmány vagy, még lehetsz sikeres az élet szinte minden területén, barátok, karrier, hobbik."


Ezek már megvoltak, nyilván párkapcsolat és barátok terén esélytelen az ügy, mert az emberek 99%-a csak a külsőt látja, illetve azon nem lát túl. Ezért teljesen rendben van ha utálod és megveted őket, mert ők a jelentéktelen gerinctelen férgek és nem én.

2022. febr. 8. 19:15
 7/10 A kérdező kommentje:

5


Keress olyan embereket, akinek mas a fontos. Biztos, h vannak ilyenek."


Ilyen emberek nincsenek. Ez egészen biztos. Mindenki külsőre ítél.


Nem szoktak megfigyelni munkahelyen vagy bárhol, hogy általában a nagyhangú, bunkó, olykor agresszív de jó megjelenésű emberekről ha véleményt kell alkotni a legtöbb ember jót mond róluk. Ellenben a csendes, békés de külsőre nem megfelelő emberekről általában rossz a véleménye mindenkinek, többnyire negatív tulajdonságokat sorolnak fel amikor róluk kérdezik. Velem is megtörtént ez n alkalommal.


Tehát jónak lenni már csak azért is felesleges, mert úgyis rossznak fognak tartani. Ha valakinek adsz valamit, akkor biztos csak be akarja nyalni magát, esetleg meg akarod fektetni. Ha valakire rámosolyogsz, biztos valamit sunyizol és valami hátsó szándékod van. Ha már megelégelsz valamit és nem szegítesz nekik, akkor te vagy a föld leggonoszabb és legbosszúllóbb egyéne aki egyből közütálat tárgya lesz. Elég egyszer elutasítanod őket.


Ha meg jól nézel ki, akkor bármit tehetsz.


Na ezért gondolkodom a kártékonykodáson. Elegem lett.

2022. febr. 8. 19:21
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen emberek nincsenek. Ez egészen biztos. Mindenki külsőre ítél.


Nagyon nagy tevedesben elsz! Magamat mondanam elso korben, s biztos vagyok benne, h nem vagyok egyedul.

Lehet, h a kulsot nezem meg eloszor, de egy kedves, törődő lelek hamarabb felkelti az erdeklodesemet, mint egy helyes pofi.


Sajnalom, h ennyi csalodas ert es ilyen negativan latod az embereket, pedig nem mindenki rossz. S nem is minden helyes/jokepu ember alavalo.


Na ezért gondolkodom a kártékonykodáson. Elegem lett.

Lelked rajta, nem lesz jobb az sem.

2022. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem minden a külső.
2022. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom a rossz tapasztalataidat kérdező!


Nekem is volt nagyon fiatalon még jó régen hasonló korszakom, mint most Neked kérdező.


De azt kellett megtapasztalnom végül, hogy a BELSŐ TULAJDONSÁGAIMMAL sikerült megtartanom a férfi ismerőseim java részét. (Volt, akinek az tetszett, hogy csendes és tartózkodó vagyok. Ezt ki is mondta nyomatékosan.)


Olyan is volt, hogy egy viharosabb összeszólalkozás után kijelentettem: nem szeretem a békétlenséget. Ezzel magamhoz vonzottam ismét egy férfit néhány évvel korábban.


Egyházi kapcsolatok ezek. (Ott mindenképpen a belső tulajdonságot nézik, nem a külsőt. Ott nem igazán érnek világias értelemben vett csalódások.)

2022. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!