Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Állnád a szavad ilyen esetben?

Állnád a szavad ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársammal sosem bírtuk egymást, de közös baráti társaság van, és mindig volt köztünk egy álmosoly egymás felé.

Még novemberben volt köztünk egy fogadás, aki veszít, annak a nyári sulis táborig híznia kell 20 kilót. Nyilván mindketten belementünk, mert ennél jobban nem tudnánk megalázni a másikat. Én vesztettem, és alapvetően nem tartanám a szavam, viszont vele szemben ezt nem merem megtenni. Nagyon központi személyiség, aki simán megkeserítené az utolsó egy évemet a gimiben. Ezt még el is tudnám viselni, viszont olyan dolgokról tud, amikkel tényleg tönkre tudná tenni az utolsó egy évemet, és biztosított afelől, hogy jobb, ha állom a szavam.

Ti mit tennétek? Állnátok a szavatokat, és viselnétek a következményét, vagy inkább vállalnátok azt, hogy pokollá teszi az utolsó éveteket? 51 kiló voltam a fogadás pillanatában. Már 57 vagyok, de egyre inkább azon gondolkozom, hogy nem csinálom tovább


18/N


2022. febr. 21. 22:09
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

20kg-ot felszedni elveszített fogadás miatt is pont annyira megalázó, mint amit tud rólad elvileg. Vagy majd büszkén fogsz a mérlegre állni szerinted? Bármit is teszel, ő nyer: vagy zsírdisznó leszel (akármit is mondasz, 70kg rengeteg, terhesen sem voltam ennyi, pedig 168cm vagyok), vagy maradsz vékony, de elterjeszt rólad valamit.

Szóval már buktad akármi is lesz. Talán azzal járnál legjobban, ha te terjesztenéd el, amit tud rólad, így talán kevésbé ciki a dolog, neki meg nem lesz muníciója ellened. Bár a válaszaid alapján megérdemled a dolgot.


Remélem amúgy kamu a kérdés.

2022. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
8%

Biztos kellemetlen lesz, amikor egy-két mosoly elcsattan majd azon, amikor ráállok a mérlegre. De túlélem, és megmutatom nekik, hogy állom a szavam és lefogyok.


Miért írjátok, hogy megérdemlem?

2022. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
16%
(Én írtam ki a kérdést, csak telóról nem tudok belépni, mert elfelejtettem a jelszót)
2022. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha már agyad nincs, legalább a tested nagy lesz.
2022. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
A senkik véleménye fontosabb mint az egészséged, a tested? Tényleg pszichológushoz kell fordulni.
2022. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Most nagyjából abból kell választanod, hogy keserű utolsó egy éved lesz a gimiben vagy, hogy tönkreteszed az egész életed? Persze a 70 kiló nem 100, de ennek a súlynak is vannak olyan "mellékhatásai" amiket 20-30 év múlva is látni fogsz. Én nem tenném ezt.
2022. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
22%
Eddz rá és szedj izmot, annak nagyobb a súlya mint a zsírnak. Ugyan nyárig így se fogod elérni a megfelelő súlyt, de arra még lehet egy kis zsír is, a maradéknak meg raksz egy kis súlyt a melltartódba 😆😆
2022. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
tehát délelőtt kilenckor még be tudtál lépni a laptopról, most már elvette anyukád, igaz? :D
2022. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem állnám a szavam. Már megbocsáss, de szerintem nagy hülyeség volt ez a fogadás. Nem éri meg az, hogy tönkre tedd magad testileg és lelkileg is. Hiába is hízol ennyit, attól még nála vannak ezek a titkok, amiket bármikor felhasználhat ellened.

Ez így sehogyan sem jó. Nem kellene így behódolnod neki. Mert biztosan folytatni fogja a zsarolását, és újabb dolgokat akar majd tőled.


Amúgy nagyon sajnállak, hogy még az igazi barátnőid sincsenek melletted. De ebből is láthatod, hogy ők nem is igaziak. 17-18 évesen már tisztában kellene lenniük vele, hogy a 20 kiló hízás egyáltalán nem egészséges senkinek sem. Főleg nem ennyi idő alatt.

A striák elkerülhetetlenek, de leginkább az önbizalmad fogja megbánni ezt az egészet.

Mert hiába is mondod, hogy majd lefogysz, nem is olyan könnyű meg lassú folyamat. Sok hónapnyi munkába tellik, hogy rendbehozd magad. Egy pszichológust sem ártana felkeresned, mert tényleg baj van a gondolkodásmódoddal.


"biztosított afelől, hogy jobb, ha állom a szavam."

Könyörgöm, ez meg már zsarolás, amit csinál. Ne hagyd magad, szólj valakinek. Anyukád is látod, hogy aggódik érted, mivel orvoshoz akar vinni. Ott az osztályfőnököd, más tanáraid és az igazgató.

Tegyen tönkre,hozza le a poklot. Fel is lehet ám jelenteni, iskolai szintű ügyet kell belőle csinálni.


Minden csoda három napig tart, de az iskolaváltás is lehetséges, hiába leszel végzős szeptemberben.


Ne tedd tönkre magad emiatt a hülyeség miatt! Nem éri meg!

18/L

2022. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás után majd lesznek jó lógó melleid, meg striák, meg laza bőr a hasadon-combodon....


Szép leszel. :)))


amúgy szerintem kamukérdés.

2022. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!