Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Engedjem el ezt a barátságot?

Engedjem el ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy barátnőm, nevezzük mondjuk Zitának a történetben.

Zitával egyetem elején ismerkedtünk meg, közös csoportba jártunk. Nagyon hasonló az érdeklődési körünk, sokat jártunk együtt programokra, szinte minden hétvégén. De inkább programokra mentünk, arról beszéltünk, lelkizni úgy sosem... ő ezt annyira nem igényelte, akkoriban talán én sem. De ezen kívül elég szoros kapcsolatban voltunk.


Aztán Zita férjhez ment, akkor kezdtek ritkulni a találkozások, mert a férje inkább otthon ülő típus, és Zitától is ezt várja el, ő meg ebben meg akart neki felelni (pedig nem otthonülős fajta). Egyébként nincs gondolm a férjével, mindenki más személyiség. Azt nem tudom, ő hogyan vélekedik rólam, nem tűnt soha, hogy gondja lenne velem.


Aztán Zitáék elköltöztek egy másik országba, amit nekem a költözés előtt pár nappal mondott el, már eleve ez fura volt, hogy miért titkolta előlem?

Ekkor hónapokra szinte teljesen meg is szűnt a kapcsolatunk, amikor ezt végül elsírtam neki, hogy hiányzik, elmondta, hogy nagyon stresszes új életet kezdeni és sajnálja. Elhittem, sajnáltam is érte, mert úgy tűnt, nem szeret ott lenni, nem találja a helyét. Ideig óráig néha beszéltünk, de egyre lassabban és ritkábban válaszolt az üzeneteimre, ő maga meg sosem keresett engem.


Párszor kiborultam és elsírtam neki, hogy én nem ilyen barátságot szeretnék, hiányzik nekem, beszéljünk többet. Akkor tényleg megijed, hogy elveszíthet, ideig megy megint a teperés részéről, de utána mindig az a vége, hogy ez elhal és vége a kommunikációnak. Minden egyes alkalommal azt mutatja, őszintén bánja, ne legyen vége, mentsük meg a barátságot, de mégsem ezt mutatják a tettei.


Nem mondta el, hogy elköltöztek, hogy terhes... miért? Nagyon fájnak ezek mind nekem, a terhességét előbb mondta a munkatársának el, mint nekem, aki állítólag a barátja vagyok és akivel a kapcsolata állítólag "értékes" neki.


Idegesít az is, hogyha láthatóan nem akarja megmenteni a barátságot, miért hazudozik, hogy igen? Miért nem tudja nyíltan vállalni, hogy eltávolodtunk, új barátai vannak helyben, és hagyjuk annyiban? Ennyire gyáva? Még felmerült bennem, hogy talán ő sem tudja, mit akar... vagy ne mentegessem, ennek a barátságnak annyi?



2022. márc. 10. 15:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha végigolvastátok, elég hosszú lett... de jólesett kiírni magamból.
2022. márc. 10. 15:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt sajnos nincs értelme folytatni. Rossz lesz, de próbáld meg elengedni az egészet. Valószínűleg úgy van vele, hogy már odakint lakik, nincs ideje/energiája/kedve a másik országban maradt barátokhoz, csak nincs szíve megmondani. Nem is fogja, akár hányszor írod le neki a problémádat. A helyedben nem keresném többet, nem írnék, hogy mizu, hogy hogy vannak. Talán ha megszületik a gyerek akkor (ha esetleg megosztják a hírt facebookon) odakommentelném hogy gratulálok vagy karácsonykor írnék hogy kellemes ünnepeket. Ha ezekre sincs reakció, akkor tényleg nem érdemes keresni. Az ismerőseim közül is kitörölném.
2022. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy nincs szíve megmondani? Még ha nem hoztam volna fel, akkor eggyel jobban el tudnám fogadni, de úgy, hogy kérdezem ráadásul nem egyszer?


Miért kell az arcomba hazudni?

2022. márc. 10. 16:20
 4/9 A kérdező kommentje:
És abban, hogy nincs már ideje/kedve a "régiekhez", igazad lehet. Legutóbb mikor itthon járt írt egy sms-t, hogy találkozzunk, ekkor és ekkor ráér, vagy ha nekem nem jó "megkérdez mást". Bár ne írta volna a másik felét a mondatnak le.
2022. márc. 10. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nincs bátorsága kimondani. Tudja, hogy ezzel megbánthat, meg hogy túl hosszú ideje távolodott el tőled úgy, hogy szimplán csak megszakadjon a kapcsolat. Az is lehet, hogy arra vár, hogy egyszerűen ne keresd többé. Nem akarja kimondani mert tudja, hogy ő lenne a szemétláda ebben az esetben. Persze ez csak spekuláció, de a helyedben megpróbálnám tényleg nem keresni többet. Ha valamennyire fontos volt neki a barátság, előbb utóbb keresni fog, ha nem, az is egyfajta üzenet.
2022. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon konfliktus kerülő ember. Nem fog keresni, neki ez nem volt fontos...
2022. márc. 10. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták közölni, hogy vége a barátságnak. Én is gondolkoztam már ezen, hogy jobb lenne tisztázni kerek perec vagy fokozatosan jobb, ha eltávolodunk? A vége valójában mindig ugyanaz. Ha rákérdeztem én is akkor vagy ment a magyarázkodás, de aztán még is megszakadt a kapcsolat vagy nem reagáltak rá. Szerintem azért van ez, mert nem akarnak megbántani vagy nem tudják mit akarnak. Szerintem ne írj neki. Tudom, hogy nehéz megállni, de van olyan, amit nem lehet erőltetni sajnos.
2022. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát ez van. Sokáig nem értettem de teljesen érthető, amit írsz, legalább már tudom, mi zajlik benne.
2022. márc. 11. 14:35
 9/9 Cubina ***** válasza:
100%

Sajnos úgy tűnik, hogy „Zita" soha nem (már az elején sem) érzett mély barátságot, nem volt igaz barát. Főleg csak azért voltatok együtt, mert közös volt az érdeklődési kör, és együtt mentetek programokra. Ez még nem jelent barátságot. Talán csak úgy nem is találkoztatok soha, azt nem írtad.

Egy igazi barát arról ismerhető fel, hogy mindenről elbeszélget a másikkal, megosztja örömét-bánatát, lelkizik, és akkor is barát marad, ha megjelenik egy férfi az életében. Nyilván ritkulni fognak a találkozások, de a kapcsolat megmarad.

Ahogy írtad, ez a lány semmit nem közölt veled, a fontos dolgokat se mondta el, vagy csak az utolsó pillanatban.

Ne sírj utána, ne alázd meg magad, mert egy ilyen nem érdemli meg.

Ne keresd többé, és ha majd észreveszi magát és hiányol, ő fog keresni. Ha meg nem keres, akkor pláne el kell felejteni.

Keress más barátokat, ha kedves, mosolygós és segítőkész vagy, ragadni fognak rád az emberek és te választhatod ki, hogy melyik érdemes az igaz barátságodra.

2022. márc. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!