Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is ilyenek a "barátai"?

Másnak is ilyenek a "barátai"?

Figyelt kérdés

Hogyha én nem írnék rájuk simán el lennénk egymás mellett évekig.

Pedig azt mondták ,hogy ők mindig mellettem lesznek bármi is történjen ,de még annyi sem telik tőlük, hogy megkérdezzék ,hogy vagyok..


Ami bevallom őszintén eléggé rosszul esik én mindig érdeklődtem felőlük ,de már kezdem megunni ,hogy mindig én keresek mindenkit ..


Elhiszem, hogy elfoglaltak ,de azért megtudnák kérdezni ha olyan nagy barátaim lennének legalább annyit ,hogy vagyok vagy én reagálom csak túl?


Nektek rosszul esne vagy nem foglalkoznátok velük?


2022. ápr. 25. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez nem jelentene problémát ha amúgy számíthatnék rájuk ha baj van.

Én vagyok az egyébként aki sosem ír másoknak vagyis csak ritkán 😅

Elég elfoglalt vagyok illetve sokszor kedvem sincs beszélgetni senkivel ha van időm. Én van hogy 2 hónapig rá sem írok senkire.

Sőt ,olyan is van sajnos sokszor hogy írnak nekem és napokkal később válaszolok 😅

Ilyen vagyok , tudják. Ettől függetlenül számíthatnak rám ha gáz van.

Alapjában véve tudjuk hogy kinek hogyan , mivel telnek a napjai, ha valami történik és beszélni akarok róla akkor megírom a barátaimnak.

2022. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktál szervezni programokat, amikre meghívod őket? Vagy hogyan működik nálatok ez a "barátság"?
2022. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát mivel ők messze laknak így nem nagyon tudok programokat szervezni velük ,de már volt arra példa ,hogy elutaztam hozzájuk és csináltunk közös programokat.


Viszont most én is meghívtam hozzánk az egyik barátnőmet akit már meglátogattam ,hogy jöjjön el a születésnapi bulimba és ő kapásból visszamondta és nekem ez eset rosszul inkább ,hogy kapásból megmondta, hogy nem pedig tök kedvesen meghívtam őt mivel úgy éreztem ,hogy jó barátnőm..


Nem arról van szó, hogy mindenképpen jöjjön el ,de azért mondom tényleg rosszul esett nekem, hogy el sem gondlkozott azon ,hogy eljöjjön..

2022. ápr. 25. 11:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is így alakultak a "kapcsolataim", névnapi-születésnapi köszöntések, ünnepi jókívánságok, stb ezeket is mindig csak én küldöm.

Ha nem írnék, nem keresném őket, nem érdeklődnék róluk, végleg eltűnnének. :( :(

Élőbeni találkozás ritkán vagy sose lehetséges, esetleg akkor, ha "kell a segítségem" (akkkor nagyon gyorsan összejön a találka) ha "csak úgy" találkozás, az nem igazán...

Élőben nagyon jól megtaláltak az engem kihasználni akarók egész eddigi életem során.

2022. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3: szóval online ismerősöket nevezel barátoknak.


ez már alapból hiba. Ne dimenzionáld túl a levelezőpartnerek jelentőségét. Nem bántásból mondom, de ahogy néhány messengeres üzenetváltás sem párkapcsolat (bár sok tini annak tekinti), úgy egy ilyen felületes online levelezés sem barátság. Tedd helyére a dolgokat a fejedben.

2022. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Pedig azt mondták ,hogy ők mindig mellettem lesznek bármi is történjen"

Ki az, aki ilyen hülyeségeket megígér? A legjobb barátnőmnek, akit amúgy 10 éve ismerek személyesen - tehát nem levelezgetünk, hanem heti szinten találkozunk - sem ígérnék ilyesmit. Honnan tudjam, mit hoz az élet, és x év múlva is ott leszünk-e egymásnak?

Ez az ígérgetés mindent el is mond a kapcsolat komolytalanságáról. Az, hogy a "barátság" nálatok online levelezgetést jelent, szintén. A barátság nem ez, bocs.

És én sem mennék el egy olyan szülinapi buliba, ami egyrészt tök messze van tőlem, másrészt pedig nem ismernék senkit, csak a házigazdát, és őt is csak futólag. Szerintem teljesen érthető, hogy visszautasította.

2022. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltam egy társaságban, ahol valaki kétségbe volt esve, elhangzott a "barátai" részéről, hogy ők majd "mindig mellette lesznek", aztán három hónap múlva közösen találtak munkalehetőséget és a "barátok" gondoskodtak róla, hogy ne vegyék fel azt, akinek ilyen ígéretet tettek...
2022. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: Hát ja, ez pontosan így van.


Kicsit sajnálom a mai ifjúságot, hogy ennyire rágyógyultak a netre, és nem valós környezetben élik a világukat.

Nem hinném, hogy manapság nehezebb IRL barátkozni, mint 10-20....50...100 évvel ezelőtt....

Csak ugye a neten könnyebb "vetíteni", és szépnek-jónak láttatni magukat.

2022. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!