Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is kopnak le a barátai?

Másnak is kopnak le a barátai?

Figyelt kérdés

Introvertált vagyok, soha nem volt sok barátom, de az a pár közeli volt. Úgy érzem és látom, hogy belőlük mindjárt nem marad senki. Van akikkel más egyetemre kerültünk, egyre ritkábban találkozunk és szinte mindig én hívom őket. Ha eljutunk a találkozásig, akkor 3-4 órákat is beszélgetünk, tehát nem értem a helyzetet. Az egyetemen nagyon jól elvoltam, de most online rendszerben csak kevés közelebbi személlyel beszéltem, mások sem nagyon keresnek, akikkel csak az egyetemen elvoltunk. Nagyon egyedül és nagyon rosszul érzem magam, úgy érzem, hogy senkim nincs, miközben én senkinek nem tettem semmi rosszat.

21/L



2021. febr. 15. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van. Azt tapasztalom, hogy az embereknek nem fontos már a barátság, megelégszenek pár haverral, ivópajtival akiket cserélgetnek, az igazi, mély barátságra nincs igény.
2021. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose voltak igazi barátaim.

18/F

2021. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább haversag.

Ha valaki megkeres, akkor szivesen beszelget vele, akivel joban van...

Mondjuk egyetem, munka és kapcsolat mellett nem mindig van ideje szorakozni, baratokkal logni...

2021. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, igen. Mára csak 1 olyan barátnőm maradt meg, akivel sok éve jóban vagyunk, a többiek mind lemorzsolódtak. És nem csak azok, akik kiköltöztek külföldre. :(
2021. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az igazi barátaim megmaradtak. Van, aki mióta az eszemet tudom, van aki általános iskolából, van aki gimis korom óta barátom. Persze vannak, akik lemorzsolódtak, de ők azok, akik csak haverok, akikkel aktuálisan elvagyok pl gimiben, edzésen. Én teszek érte, hogy megmaradjanak a barátságok, a nehézségek ellenére. Van olyan barátság, ami túlélt több eltávolodást, és megerősödött, van olyan ami komoly konfliktust, szerelmet, vagy utálatot győzött le.
2021. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos nekem is. Mára csak két gyerekkori barátom maradt meg, de igazából a velük való kapcsolatom is kezd egyre inkább fellazulni. Mi is más-más egyetemen és városban tanulunk, az egyikünk dolgozik is, van párkapcsolata pár éve, gyakran jár külföldre stb., tehát mindenki éli az életét és egyre nehezebb időt szakítanunk egymásra, mert egyre több felé kellene szakadni... mindenre pedig nem jut sajnos kapacitás. Úgyhogy már kb. 2-3 éve úgy néz ki a barátságunk, hogy egy közös messenger csoportban üzengetünk egymásnak, küldözgetünk képeket, kb. 1-2 havonta videócsetelünk és félévente találkozunk személyesen. Őszinte leszek, már én sem fektetek túl sok időt és energiát ebbe a barátságba, mert úgy érzem nem éri meg és számomra sem okoz már örömet a velük töltött idő. Eleinte még gyakrabban kerestem őket, írtam nekik, felvetettem mindenféle programot stb., de az ő részükről sokszor a szándékot sem éreztem és csomó találkozót lemondtak, ők ritkán kerestek engem vagy, ha találkoztunk is már nem volt az igazi (kb. mindenki elmesélte mi történt, az egyikük mindig megmutogatta mit vett vagy pl. elmentünk kirándulni és az is arról szólt, hogy csináljak róluk képeket instára stb.). Így pedig igazából nem láttam értelmét. Rajtuk kívül pedig csak ilyen távolabbi vagy felszínesebb, haveri-ismerősi kapcsolataim voltak és vannak pl. az egyetemről is. Szóval órák előtt váltottunk pár szót, esetleg leültünk együtt kávézni a szünetben, együtt tanultunk stb., de sulin kívül nem találkoztunk vagy beszélgettünk, semmi ilyesmi. Viszont a távoktatás óta már ez sincsen, senkivel sem tartom a kapcsolatot az egyetemről. Mindez hiányzik, mert bár én is introvertált, csendesebb és visszahúzódóbb személyiség vagyok, vágynék egy jó baráti társaságra, beszélgetésekre és közös programokra. Csak ugye nincsen kivel és most új ismerősöket, barátokat szerezni sem nagyon van lehetőség.
2021. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerekkori barátaim mind leléptek, elhagytak engem, ignoráltak, van aki fokozatosan épített le, más elvágta magát, van aki a párjára hivatkozik, más családra, van, aki simán kijelentette, nem származik már haszna belőlem, valaki lemondta a talákozót utolsó percben.


Annó heti szinten találkoztunk, most meg leépítettek. Legszívesen fognám a baseball - ütőt és jól agyonverném őket olyan mérges vagyok rájuk, a nyelvüket meg kitépném és a kutyáknak adnám !

2021. febr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kezd elkorcsulni a világ. Na nem azt mondom, régen is szar volt, kinek hiányoznának a háborúk meg ilyenek... De a világ Az egyre rosszabb állapota felé halad. Ez már csak rosszabb lesz.
2021. febr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy jó barátnőm(-nek hitt csaj), kiderült, érdek barátság volt. Amíg az adóbevallását (meg a férjéét, gyerekéét, fél rokonságáét) megcsináltam ingyen, barátságól, addig jó voltam, utána már nem. Úgy ghostingolt az életemből egyik napról a másikra, hogy csak néztem.

Aztán vannak felnőttkorban a valami mentén létrejött barátságok: Pl. a gyerekünk egy osztályba jár, ilyenek... Általában ezt csak barátságnak hisszük (nyilván a találkozások során sok mindent elmondunk egymásnak, és úgy érezzük akkor, adott időszakban, hogy ez barátság, de nem mindig). Általában, ahogy változik az élethelyzet (mondjuk gyerek egyetemre kerül), ezek a "barátságok" elkopnak.

Aztán van a lelki szemetesláda dolog: Éveken át hittem azt, hogy a barátnőm (volt kolléganőm), de ahogy visszagondolok, mindig csak az ő,ő,ő élete, gondjai-bajai voltak terítéken. Rám ömlesztette a lelki nyavajáját, aztán elköszönt, hogy velem, nálunk mi van, az már nem volt fontos. Az ilyet pl. én építettem le, nem veszem fel a telefont, és nem is hívom vissza. Valószínű azóta keresett más alanyt.

Kérdező, lesz egy ilyesmi fluktuáció az életedben barátságok terén, ez természetes. Az a legjobb 1-2 emberke, na ők majd megmaradnak, ritka kincs.

2021. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az enyémekkel nem volt semmi baj, gimi óta szoros barátság, elköltözéseken át, országhatárokon át, aztán hirtelen lediplomáztak és rájöttek hogy nincs szükségük egy eladónőre a közelükben.

ez van, az az életre szóló barátságos dolog csak valami béna kamu sztori, amivel az előző generáció rendre becsapja a következőt.

2021. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!