Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is vannak ilyen "baráta...

Másnak is vannak ilyen "barátai"? Hogy kezelitek őket?

Figyelt kérdés

A cinikus, egyfolytában negativumokkal szúró "barátokat" hogy kezelitek? Most van az a pont hogy elegem lett ebből, ma nagyon felidegesitettem magam, és megint én dúlok fúlok, a másik meg röhög a markában hogy jól felidegesitett. Amúgyis az utóbbi időben nincs rendben az idegrendszerem (ezt az illető is nagyon jól tudja) errefel csak ott szúr ahol tud. Ma pl azzal húzott fel h mi hogy hogy nem irunk még egy tantárgyból, mert ők igen és hogyha nem irunk akkor fizetős helyre kerülök be jövő évre... Piti ügynek látszik, de nem az első eset volt, amúgyis stresszelek más miatt is, most meg ezzel jön pont ő, akinek az átlaga mondhatni egyetemi szinten a legalacsonyabbak között van... pont az ilyen pattog...

Arról már nem is beszélek hogy egyes szituációkban meg már ordibálva magyaráz nekem mert nincs türelme hozzá... mikor meg megszólom hogy velem ne ordibáljon és vegye vissza a hangerejét meg jön azzal hogy bezzeg mikor én ordibálok. Az egészben annyi a csavar hogy bárki ismer tudja hogy nem ordibálok senkivel és nagyon sokat tűrök (sajnos).


Én is legyek ilyen vele? Erre ez a megoldás? Vagy mit kéne tennem? Változtassam meg, de hogy?


2015. jan. 5. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az ilyet, aki az én káromon viccelődik nem nevezném barátnak.. vagy beszélj a fejével h azért állítson már magán, vagy én a későbbiekben hanyagolnám a társaságát.
2015. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Az a gond, hogy az ilyen "barátokon" sajnos nem lehet változtatni. Persze megpróbálhatsz beszélni vele, hogy ez neked nagyon rosszul esik, álljon hozzád normálisan. Majd jöhet a kérdés saját magadnak: mi tart ott mellette?

Senkinek nincsen joga húzni az idegeidet, kihasználni a gyengébb pillanataidat. Ha nem lehet ezt vele értelmesen megbeszélni, akkor hosszú távon ebből szerintem nem lesz jó kapcsolat. (Én is sokat tűrök, és hidd el kihasználják.)

Remélem nálad megoldódnak a problémák! :)

2015. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!