Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg ennyire nagy dolog...

Tényleg ennyire nagy dolog lenne az őszinteség?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem hisztizni akarok. Csak már engem is megdöbbentett, hogy az emberek elég nagy része mennyire nem képes legalább kimondani azt, ha valamit nem szeretne.

Adott egy huszas éveiben járó hölgy. Egyébként egyik haverom unokatestvére, ő mutatott be minket egymásnak. Semmi párkapcsolati célú közeledés nem történt, barátságnak indult, és egy ideig azt hittem, hogy tényleg az is, ha találkoztunk, tök jól el tudtunk beszélgetni, meg minden. Ugyanazzal a busszal jártunk dolgozni, és egyszer csak feltűnt, hogy mintha direkt "nem venne észre". Ami már csak azért is furcsa volt, mert tudta, hogy hol szállok fel. Aztán gondoltam, bejelölöm Facebookon. (Igen, addig csak "offline" voltunk ismerősök.) Elutasította, és beállította, hogy többet ne tudjam jelölni. Oké. Ekkor már úgy voltam, hogy "letesztelem". Instán is bejelöltem, ott is ugyanez a reakció. Amikor pl. boldog születésnapot kívántam neki, megköszönte, hogy milyen figyelmes vagyok. De mondjuk ha nem köszönök rá, akkor észre se vett volna. Aztán gondoltam, megnézem, hogy ha a buszon nem köszönök rá, észrevesz-e. Nem. Sőt, leszálláskor mindenhová nézett, csak rám nem. És ezt onnantól mindig megcsinálta. Végül a haveromtól tudtam meg, hogy ő egyáltalán nem is szeretne barátkozni velem, nem vagyok neki szimpatikus. Rendben, elfogadom, van ilyen. Nem kötelező velem barátkozni. :-) De akkor nem lett volna gerincesebb dolog ezt elmondani? Vagy ha élőben nem is merte, akkor rámírhatott volna, hogy hagyjam békén, mert nem akar barátkozni. De még annyi sem, hogy akkor legalább ne játszotta volna el a jó beszélgetőpartnert.

De másik hasonló eset is történt. (Ígérem, ezt röviden leírom.) Munkatársról van szó, én voltam elvileg a barátja és bizalmasa, mindent nekem mondott el... aztán történt nála egy magánéleti változás, és ez kihatott a viselkedésére is. Én megbíztam benne továbbra is... addig is sok olyan beszélgetésünk volt, ami másvalakivel kapcsolatos, de a legutóbbi után ő nemes egyszerűséggel bepanaszolt a főnöknél, hogy őt egy munkatárs ellen lázítom. (Halkan jegyezném meg, addig ő is folyamatosan szidta őt... én csak kulturáltan elmondtam, hogy mennyire nem szimpatikus az a lekezelő vsielkedése.)

Volt egy tematikusFb-csoportban megismert egyén is, akivel a közös hobbink kapcsán azt hittem, hogy valamiféle barátság kezd kialakulni... Pár napig minden szép és jó volt, aztán egyre inkább azt vetem észre, hogy mintha mellőzne. Én rá is kérdeztem, hogy van-e valami probléma, tettem-e valami rosszat, mert akkor beszéljük meg... de nem, semmi. Most ilyen hangulata van. Aztán kiderült, hogy a francfenét... csak velem ilyen. Mert mégsem gondolja, hogy mi jó barátok lehetnénk. De ezt már csak "kerülőúton" tudtam meg, nekem nem merte elmondani.

Persze, nem fogok összetörni, ért már nagyobb csalódás is. De azért az ledöbbentett, hogy ennyire nem alap a gerinc és az őszinteség?


2022. jún. 20. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

🍏

Igazából nem nagy dolog ez.


Szinte mindenki otthonról hozza a szokásokat.

Kulcsfontosságú tényező, hogy milyen értékrendű, viselkedésű, értelmi képességű ember (emberek)

- vett vagy vesz,

- vettek vagy vesznek körül.


Ha nem érték:

- a tapintatos őszinteség,

- az igazság szeretet,

- a tartás (erkölcs),

- illetve ez mellé még egoista is az a bizonyos ember, az lesz, amit Magyarországon tapasztalhatsz.

Tisztelet a kivételnek!

2022. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Lehet gyerekkorában mindenféle őszinteségért büntették és ilyen "hátsókapus módszert" választott, hogy másnak mondja el: "Xy-vel nem akarok barátkozni".
2022. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Én ebben nem az őszinteség hiányát látom elsősorban, hanem a konfliktus elkerülésének vágyát. Az, hogy emiatt nem őszinte veled, az már ennek a következménye.

Viszont ha nálad ez többször előfordul, és több esetben is megtörtént, hogy barátként gondoltál valakire, aki aztán így "elbánt veled", akkor el lehetne azon is gondolkozni, hogy miért van így. Talán túl ráakaszkodós vagy.

2022. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is elgondolkoztam a lehetséges okokon. De akinek az, hogy reggelente beszélgetünk, túlzott ráakaszkodás, az eleve nem is akart barátságot.
2022. jún. 20. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Hát nekem ebből a sztoriból inkább te tűnsz furának, nem szegény lány...Már amikor a buszon is folyton ignorált, már akkor fel kellett volna, hogy tűnjön, nem akar veled társalogni, az már egyenesen ijesztő szerintem, hogy minden közösségi oldalon megkerested és bejelölgetted, meg ilyenek...Nem is csodálom, hogy kerülni kezdett..
2022. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mert olyan extrém ritka, hogy az ember bejelöli a barátait, meg ha mgelátja őket, akkor odamegy hozzájuk, nem?

Néma gyereknek meg anyja sem érti a szavát.

2022. jún. 20. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, arra ne számíts, hogy itt normális választ kapsz!

Igen, itt már az is fura, meg rémisztő, ha az ember a haverjaival tartani meri a kapcsolatot.

GYK színvonal, 2022.

2022. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkiben van elég bátorság ahhoz, hogy a szemedbe mondja, hogy ő most nem akar barátkozni.

Vagy esetleg még fenn akarta tartani a látszatát, hátha a jövőben még szüksége lesz valamiben a segítségedre. Ez sincs kizárva.

2022. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem valik be. A legtobb ferfival nem lehet ilyen egyszeru dolgokat megneszelni. Csak jobban zaklat. Jaj de miert, pedig nem is csinaltam semmit, ja azt nem ugy gondoltam, akkor ezert nem jeloltel vissza? Miert nem akarsz egyaltalan beszelgetni velem, stb. Megoldhatta volna finomabban is, hogy mindig zenet hallgat peldaul, de ne itelkezz felette.
2022. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!