Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos egy barátot elhordani...

Jogos egy barátot elhordani mindennek csak azért, mert a nyaralás előtti nap mondja le a nyaralást?

Figyelt kérdés
Pozitív covid teszt miatt. Azt mondják ez egy átlátszó kifogás és hülyét csinált belőlük potyára kifizettetve a szállást és a vonatjegyeket velük. Belföldi nyaralás.
2022. júl. 24. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Egy nyaralasrol van szo, nem valami komoly dologrol
2022. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vonatjegyet, meg a szállást kifizette valaki, akkor azt a pénzt meg kell adni akkor is, ha lemondja az utolsó pillanatban a nyaralást. Ha nem fizeti ki, akkor jogosan hordja le.
2022. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha a barátomról van szó, és nem megölte/megkínozta/ártott valamelyik közeli hozzátartozómnak, haveromnak, stb, akkor nincs az az isten, hogy lehordjam a barátomat.
2022. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem megy el a nyaralásra, nem baj. De ha a más által kifizetett költségeket nem fizeti vissza, az elég nagy szemétség.

Én is hasonlóképpen jártam, egy túrát szerveztünk, én lefoglaltam mindent, kifizettem, aztán 2 naponta írogatom, hogy én átutaltam mindent, jó lenne, ha odaadná mindenki a részét. Az egyik most találta ki, hogy túl drága, nézni kéne olcsóbb szállást. Amikor volt 1 hónap a gondolkodásra, most meg már én kifizettem. Én egyébként nem hordtam el semminek egyiket sem, de többet nem szervezek semmit, majd mindenki lefoglalja magának amit akar.

Ha az ember magának foglal és az utolsó pillanatban közbejön valami, akár meg is halhat, akkor sem kapja vissza a pénzt.

Viszont egy másik barátommal úgy jártam, hogy a hétvégi programot utolsó nap lemondta. Semmi nem volt kifizetve, lefoglalva, így ezzel nincs is semmi probléma.

2022. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az okkal semmi baj, de hogyha nem adja meg a költségeket, az konkrétan szmétség.
2022. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta, nem alszik ott, tehát nem fog fizetni érte. Tény, hogy nem tűnt úgy, mintha sajnálná, hogy nem lehet ott
2022. júl. 25. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Elhordani talán durva (másik felet is égeti), de a barátságot lehet hanyagolni.
2022. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!