Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan felejtsem el a volt...

Hogyan felejtsem el a volt legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés

Már 1 éve annak, hogy véget ért a barátságunk. Most már az iskola sem köt össze minket, így a múlton kívül nincs közös pont. Lettek új barátaim, belekezdtem olyan dolgokba, amiket a barátságunk alatt sosem mertem volna pl.: táncolok, nagyobb társaságokba járok. Boldog vagyok, de valahogy még mindig hiányzik nekem. Sokszor úgy voltam ezzel, hogy ennek így kellett történnie, nem kár érte, majd elmúlik és lesznek más barátaim. Tényleg lettek és hálás vagyok értük! De mégis.....


Valahogy hiába boldog vagyok, ez nem teljes. Olyanokat élek meg, amiket mindig is együtt terveztünk.. csak nélküle! Az a tudat sem segít, hogy egy kis dolgon vesztünk össze. Együtt terveztünk valamit, amit mint kiderült nem akart, de ezt nem mondta el. Nem volt velem őszinte, 1 nappal az esemény előtt lemondta az egészet és ezzel mások előtt kellemetlen helyzetbe hozott. Akkor eléggé túl reagáltam ezt és azt mondtam neki, hogy egy ideig ne is beszéljünk. 1 hét után felkerestem, de már azt mondta, hogy semmi sem lehet olyan mint régen.. Távolságtartó lett, egy ideig igyekeztem, de végül én is azzá váltam. Elkezdődött a ťaktikázás, ha az egyikünk azt mondta próbáljuk meg, a másik rideg volt. Végül 1éven keresztül nem is beszéltünk, köszönni sem köszönt és most pedig itt vagyunk.


Nagyon nagyon megbántam, hogy úgy reagáltam le a dolgokat és a későbbieket is. Nem tudom mit tehetnék. Hogyan felejtsem el teljesen? Annyiszor gondolok arra, hogy ezt simán megoldhattuk volna, ha őszintén kommunikálunk. Nem voltam elég érett ehhez, bocsánatot kértem de valójában nem mertem megpróbálni újra. Féltem, hogy újra csalódni fogok... Most már elengedtem a haragot, a ragaszkodást, hogy mindenképpen úgy legyen mint régen. De mégis félek ráírni, mert attól tartok ő már nem gondol rám, nem akar az életébe. Olyan emberekkel kezdett el barátkozni, akiket korábban kibeszélt nekem és ezért nem tudom mit gondoljak róla és a mostani énjéről. 1 év alatt rengeteget változhat az ember.. megismerném szívesen az új énjét, de egyáltalán van bennünk közös? Valahol szeretem és hiányzik, valahol pedig nem akarom, hogy újra azt mondja inkább meg ne is próbáljuk meg helyrehozni. Ez mindig 2 embertől függ és még valahol mindig hiszem, hogy helyre lehetne hozni. Fáj, hogy mások ennél sokkal durvább dolgok után is kibékülnek mi meg..... nekünk egy ILYEN dolog miatt vége lett. Nagyon sajnálom, hogy fájdalmat okoztam neki és bár helyrehozhatnám!


A barátaim nem értik meg ezt, azért bízom abban, hogy tőletek kapok 1-2 értelmes választ. Szerintetek megérné még egyszer utoljára megtennem az első lépést és beszélnem vele? (nem a legjobb barátnője szeretnék lenni, már azzal is beérem ha évi 1x felköszöntjük egymást, csak tényleg egy ilyen dolog miatt ne beszéljünk soha többet?) Vagy felejtsem el teljesen? Ha igen akkor pedig hogyan? Hogyan tudnám magam végre túltenni annyira ezen, hogy ne fájjon ha eszembe jut? Előre is köszönöm mindenkinek és kérem az ilyen .. emberek kíméljenek!



2022. júl. 26. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz nyitni felé. Nem veszíthetsz már semmit, de lehet, hogy jól alakul. Elfelejteni nem fogod. Majd jobb lesz idővel, nem fog annyiszor az eszedbe jutni, de teljesen nem felejted el. 1 év még kevés ahhoz, hogy enyhüljön ez a hiányérzet. Sok idő kell, hogy jobb legyen, de addig is érezd jól magad, barátkozz. Figyelj a többi barátodra, foglald el magad.
2022. júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyi kétely van benned, hogy csak a megszokás miatt hiányzik szerintem, elég közel voltatok egymáshoz és gondolom napi szinten sok mindent megosztottatok egymással. Ezt nem lehet csettintésre pótolni, főleg miután kikerülsz a suliból és nem vagy valakivel állandóan összezárva. Innentől más lesz a barátkozás, más lesz az élet. Vele vagy nélküle, ilyen lett volna amúgy is. Mással is lehet szoros kapcsolatod, de több idő kell és több türelem.


Aki a korábban fikázott emberekkel lóg, miután téged lekoccol, annak a szavait nem igazán venném komolyan. Ha kibékülnétek, akkor megint fikázná őket? Vagy dobná őket is? Aztán meggondolná megint magát és inkább velük lenne? Semmi értelme.


Mindenkinek halnak el régi barátságok, ismeretségek, mert sokat változunk, vagy olyan arcok jönnek elő amik korábban nem. Van amiben ennyi volt, sajnos ez van.


Bár az összeveszésetek oka tényleg nem óriási, de azért kicsit nézzük meg mi történt. Tehát kezdjük azzal hogy kamuzott, ami már önmagában elég nagy gond. Nem merte felvállalni hogy őt az az x program nem érdekli. Mennyi mindenben hazudhatott még? Tetszik neki ez és az, közben mégsem? Szereti a humorod, de mégsem? Fikázza a többieket, de mégis azért jó velük lenni utánad? Mindemellett teljesen elcs-szte a napotokat azzal, hogy a legvégén szólt. Teljesen normális, hogy ideges voltál, ez egy természetes reakció volt.


Megmondtad neki hogy most kicsit szünetelni akarsz, kitisztítani a fejed. 1 hét után felkerested, ez lóf... idő. Nem húztad sokáig, nem vártál heteket, hónapokat. Teljesen normális idő ez is, és nyitottál felé, próbáltad megbeszélni. Ő ezt úgy reagálta le, hogy lesz-rta, rideg volt és tett rád magasról. Ne az legyen már megsértődve, aki egy egész társaság napját szétveri a hülyeségével és a hazugságával.


A játszadozásban hibáztál nyilván, de nincs olyan ember aki nem hoz rossz döntéseket. Megpróbáltad már helyrehozni, nem akarta.


Ha gondolod felkeresheted, legalább megnyugtatod magad ha megint tesz rád és lezárhatod véglegesen. Egy nagyon egyszerű üzenet ebben az esetben elég, megkérdezni hogy van, feldobni egy programot hogy ha van kedve, akkor beülhetnétek valahova beszélgetni. Viszont egy elég önző és hazug embernek tűnik, szóval én elengedném ezt a helyedben. Inkább a meglévő új barátaiddal mélyíteném a kapcsolatot, akik nem csak azért vannak veled mert egy suliba jártatok.


Elzárhatod magadban mint szép emlék, elfogadni hogy többé nem beszéltek. Esetleg gondolhatsz a negatívumokra, mert biztos hogy nem csak az a nap tett be nektek, hanem az csak a csúcsa volt. Ez így szokott lenni, csak nem mindig fogja fel az ember. Kezdve például azzal amit már írtam, hogy mennyi dologban hazudhatott, nem vállalta fel a véleményét, mert félt a következményétől, vagy szimplán megakart felelni neked. Ez később is így lenne, akkor is ha nem vesztetek volna össze. Most azokkal csinálja akiket eddig állítólag utált, leszólt.

2022. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! Komolyan mondom rengeteget segít, hogy ezt most leírtátok. Most nektek köszönhetően kicsit kivűlről látom a helyzetet!


Szívesen olvasnék még válaszokat, vagy történeteket ha más is volt már ilyen helyzetben.

2022. júl. 26. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!