Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi az örök barátság titka?

Mi az örök barátság titka?

Figyelt kérdés

Számodra egy igaz barátnak milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie?

Mégis mi az örök barátság titka? Hogyan tarthat egy barátság egy életen át? Mi a "titok"? Tudom, hogy más életszakaszba kerülnek az emberek, valakinek családja lesz.. de tényleg mindennek véget kell érnie? Ezzel kapcsolatban minden érdekelne, akár saját történetek is.


Az elmúlt időszakban elvesztettem olyan barátokat, akikről azt hittem, hogy örökké az életem részei maradnak. Van ami az én hibám, van ami nem.. de mind megviselnek. Szeretnék jobb ember, jobb barát lenni. Ami zavar, hogy nagyon apróságokon csúsztak el ezek a barátságok pl.: Én jobban szeretek személyesen beszélgetni.. az egyik barátnőm, ezért csak utólag tudta meg, hogy tetoválásom lett, ami miatt egy 14 éves barátságom szakadt meg. (Hozzáteszem mind nagykorúak vagyunk). Most is 4 óra van és én éppen a miérteken agyalok, mert nagyon fáj. Tényleg én lehetek ennyire rossz ember, hogy ilyen könnyen eldobnak? A legjobb barátnőm nem is küzdött a barátságunk megmentéséért..csak beletörődött. Én meg még mindig teperek, mint egy h*lye, mintha csak nekem kellene tennem érte, mert még mindig próbálok hinni abban, hogy neki is olyan fontos volt a barátságunk, mint ahogy azt korábban hangoztatta.

Mióta véget értek ezek a barátságok kb. mindig ha valakivel jól érzem magam az jár a fejemben "ezt most ki kell élvezned, mert 1x véget ér". Próbáltam helyrehozni a barátságokat, de nem ment. De valahogy elfogadni sem tudom ezt az egészet, lehet azért, mert még friss a dolog.


2022. aug. 11. 04:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik barátnőm, ezért csak utólag tudta meg, hogy tetoválásom lett, ami miatt egy 14 éves barátságom szakadt meg."


Akkor az nem volt igazi barátság, csak te gondolod annak.

2022. aug. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A baràtsàg tiszteleten, megèrtèsen, együttèrzèsen (ès meg sorolhatnàm) alapszik. A legrègebbi baràtnőm több mint 35 ève van az èletemben. Vannak időszakok amikor èn sem, meg ő sem èr rà mert nehezen tudunk időpontot egyeztetni a csalàdaink miatt. De amikor ràèrünk akkor 3-4 òràn keresztül beszèlgetünk.

A màsik baràtnőm 23 ève ismerem ő vele is ùgyan ìgy vagyok.

A több mint 30 èves baràtsàgom egy harmadik "baràtnőmmel" azèrt szakìtottam meg mert egyfolytàba a családomban ellen akart fordìtani, be akarta mesèlni, hogy a lànyom csavargò meg a fèrjem tut megcsal.... ennek 5 ève, a csalàdommal azòta is szent a bèke 🙂

2022. aug. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Drakula ***** válasza:
30%
Az örök barátság nagy titka hogy nem létezik. Az ember változékony, nem ugy viszonyul másokhoz ma, mint tegnep.
2022. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Megértés, elfogadás, bizalom, közös élmények stb.


Nekem a leghosszabb barátságom jelenleg 18-19 éves, de van 12 éves, 6 éves 5 éves is.

Barátvesztésem még sosem volt. Túlélték pl a költözést és más városban tanulást. Túlélték a felnőtté válást. Vagyis szerintem az egyik legnehezebb időszak a kamaszodás és ha ez máshogy történik a két félnél az lehet gond.


21 éves vagyok

2022. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shaddark ***** válasza:
94%

Számítanak szerintem a közös együtt létek. Ha elköltözik valaki messzire, jellemzően ezek meg is szakadnak.

A rengeteg közös emlék is fontos, ez akkor is egyben tarthatja a kapcsolatot ha amúgy már eltávolodnának a barátok.

Amit írtak is itt, az emberek (jó esetben) változnak. Normális esetben fejlődnek. Nem csak barátságok, de párkapcsolatok is mennek tönkre, ha az egyik fél gyorsabban, jobban fejlődik mint a másik. Mert akkor már másként gondolkoznak dolgokról. Persze az elfogadás sokat segíthet - de ha van, akkor is az lesz a barátunk akivel a közös emlékek összekötnek, akivel kiálltunk egymásért, nem az aki most ő valójában.

2022. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Semmilyen emberi kapcsolat nem örök.

Az igazi,szoros barátság lélekben és szívben kell,hogy tartós legyen.

Viszont általában, ha párja lesz valakinek, család, stb, akkor halványulnak a barátok és idővel nem érdeklődnek felőlük.Ezt láttam szüleimnél is és ezt éltem át én is,barátaimmal- sajnos.

2022. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Drakula ***** válasza:
*tegnap
2022. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Még azért várok válaszokat, hátha.. én lehet, hogy a történtek miatt, de most úgy érzem lehet azoknak van igazuk, akik azt írták, hogy nincs is, csak nagyon szerettem volna hinni benne. Ahogy írtátok, ha az embernek családja lesz, ritkulnak a találkozások (teljesen normális) mert más lesz a prioritás, mint korábban. Ugyan néha-néha beszélnek az emberek, de szépen lassan ezek a barátságok, inkább ismeretséggé alakulnak, még akkor is, ha továbbra is a barát „jelzőt" használják.


Én azt hittem majd azt is kibírjuk, ha majd külföldre költözöm. Tévedtem.

2022. aug. 11. 16:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van, de nem hitvány “emberek” között.

Nagyon kevés az igazán értékes ember, aki tényleg megérdemli a bizalmat.

Az emberek több, mint 99%-a erkölcstelen, becstelen, hazug, hitetlen és elvtelen.

2022. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Drakula ***** válasza:
0%

"Az emberek több, mint 99%-a erkölcstelen, becstelen, hazug, hitetlen és elvtelen."

Az általam ismert emberek 100%-éka nem ilyen...

2022. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!