Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A helyemben ti is meg lennétek...

A helyemben ti is meg lennétek sertodve?

Figyelt kérdés

Nemrég értem haza a nyaralásból, gondoltam a barátnőmre is, így megleptem pár dologgal.

Munka után felhívott engem magukhoz ( ő 22L én 25L) hogy kicsit kartyázzunk beszélgessünk stb. Vittem egy üveg Tátra teát és mivel nem magyar, egy csomó magyarországi édességet, plussz Horvátországbol még némi apróság.

Ő hívott át mégsem készült semmivel. Se egy zacskó mogyit se egy rágcsa, üdítő, se semmi.

Jó, nyilván nem ingyen kajaert mentem hozzájuk, nem arról van szó, de szerintem ez alap és illem.

Hozzátenném, hogy először voltam azóta a lakasukon, szóval nem vagyok ott jártas.

Szerintem az is alap, ha vki jön, megmutatom, hogy figyu ott van a wc, ha kéne nyugodtan. Semmi ilyen nem történt. Majd bepisiltem a végére, de úgy voltam vele ha nem mondja, hogy figyu, ha kell nyugodtan ugorj ám ki a mosdóba, én nem fogok kéreckedni. Szóval kibirtam hazáig.

Kaptam 2 pohár vizet, ami nem is baj, mert úgy sem iszom cukros üdítőt, de tudom hogy munka után megálltak még üzletben, mert írta. Miből állt volna tényleg valami vendégváró apróságot venni?

Egyébként össze volt takaritva, rend volt stb, szép a lakásuk csak számomra nagyon fura volt, hogy nem kínál semmivel.

Rendelhettünk volna kaját is felesben, ha már ...

Szóval ott ültünk, ők az üdítő én a pohár vizem felett, háttérben ment a Spoty-rol a zene, beszélgettünk stb

Még az üveget sem bontotta fel, pedig abban voltam, hogy iszunk egy két kört és jól elleszünk. Megköszönte és feltette a polcra

Szerintetek ezt csak én reagalom túl?

25L


2022. aug. 17. 03:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Leszünk mi barátok akkor?
2022. aug. 17. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, de nem új barátok toborzok :D

Maradhatunk a kérdés megválaszolásánál? 😄

2022. aug. 17. 04:06
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

25 évesen komolyan nem vagy képes magadtól felállni és kimenni a mosdóba egy nem is teljesen idegen lakásban?! Ez valami új szintje az önállótlanságnak.

Nem tudom, miért gondolod azt, hogy ha jön valaki, akkor azt meg kell etetni. Ez ilyen egyszerű magyar berögzülés lehet az agyadban. Ha éhes vagy, rendelj pizzát, vagy kérdezd meg tőle, hogy elmentek-e kajálni. Nem kell állandóan tömni a fejedet unalmadban, és főleg nem kell elvárni mástól, hogy tömje a fejedet.

2022. aug. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Direkt ki emeltem, hogy először voltam náluk, és nyilván nem enni mentem oda, de szerintem ez egy alap dolog, ha elhivok valakit, készülök valamivel, legalább kávéval megkinalom vagy valami :D

A mosdóba pedig azért nem kéreckedtem, mert nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, ha esetleg szándékosan nem tért rá ki, mert pl nem érkezett össze takarítani, vagy mit tudom én...

Ha pedig nem is ismersz, kérlek ne kezdj el személyeskedni, hogy "unalmamban tömöm a fejem" 😄

Nem tudom, nálam alap dolog, hogy legalább sós pálcika, popcorn, vagy bármi egyéb van otthon, ha hirtelen jönne valaki, ne üljünk az üres asztal fölött, pedig cseh vagyok és nem (hogy a te szavaiidal éljek) "egyszerű magyar" 😘

2022. aug. 17. 04:38
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Oké, a cseh mentalitást nem ismerem ezzel kapcsolatban, csak a cseh filmeket szeretem. :) Egyébként gyönyörűen írsz magyarul ahhoz képest (is).

Szóval a lényeg: felesleges szégyenlősködni, aztán meg a másikra haragudni ilyen gyakorlatias dolgokkal kapcsolatban, mint a mosdóhasználat. Megkérdezed, hogy elnézést, használhatom a mosdót? Erre ő azt mondja, hogyne, itt mindjárt jobbra.

Azt kezdeményezhetted volna szerintem, hogy az üveg valamit, amit hoztál, együtt igyátok meg, mondjuk így: "Felbontjuk a teát?"

2022. aug. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudom ez milyen barátság

Hozzám ha át jön a barátnőm soha nem készülök neki terülj terülj asztalkámmal

Ha éhes majd szól és rendelünk valamit , de ha én megyek hozzá (függetlenül attól hogy először vagyok e ott) simán szólok hogy nincs valami rágcsid? Vagy nem kajálunk?

Ha még wcre kell mennem akkor simán mondom hogy pisilnem kell , hova mehetek stb

Nekem a ti kapcsolatotok olyan mintha 2 idegen találkozott Volna. Vagy mintha valami munkakapcsolatban lennétek vagy nem is tudom 🤣

De szerintem abszolút röhejes ezen fenn akadni.

Az meg hogy inkább nem mentél és wcre mert ő nem mutatta meg az elején....hát ez nevetséges 😀

2022. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Mindketten rosszul közelítitek meg a dolgot. A barátnőd nem egy vendégmarasztaló, ez tény, de te is elég élhetetlen vagy. Szóval valójában egymásra találtatok :)
2022. aug. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Noren1989 ***** válasza:
90%
Szégyentelenül önàllótlan vagy.
2022. aug. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Te Jézus atya Úristen

Figyelmeztetettek, hogy ilyen a magyar mentalitás és komolyan szégyellem hogy beszélem a nyelvet.

Személyeskedes az megy.

Kedves utolsó. 16 éves koromtól magamról gondoskodom, ugyanis árva vagyok, jelenleg egy saját lakással, autóval, hitel nélkül egy vállalkozással a hátam mögött

Csak ennyire vagyok önállótlan :)

A zacsi mogyi meg rágcsa pedig nem tudom mióta "terülj terülj asztalkám" mikor direkt kiemelten hogy nyilván nem enni mentem hozzá de azért szerintem illő mégis kis aprósággal készülni

Nem magyar létemre jobban megy a szövegértés

Kár volt ezt a kérdést kiírni

2022. aug. 17. 07:50
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék megsértődve, minálunk nem szokás ezekkel a dolgokkal foglalkozni. A másik, hogy ha felnőtt ember jön át, akkor szól és intézkedek. Ha körbe akarsz nézni a lakásban, akkor jelezd, WC-re kell menni, akkor jelezd (nem kéreckedni!), ennél valamit, akkor jelezd.

22 éves fiatal lány, nem vendéglátós matróna. Szólni kell az ilyenekért, nem hisztizni.

2022. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!