Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A helyemben ti is meg lennétek...

A helyemben ti is meg lennétek sertodve?

Figyelt kérdés

Nemrég értem haza a nyaralásból, gondoltam a barátnőmre is, így megleptem pár dologgal.

Munka után felhívott engem magukhoz ( ő 22L én 25L) hogy kicsit kartyázzunk beszélgessünk stb. Vittem egy üveg Tátra teát és mivel nem magyar, egy csomó magyarországi édességet, plussz Horvátországbol még némi apróság.

Ő hívott át mégsem készült semmivel. Se egy zacskó mogyit se egy rágcsa, üdítő, se semmi.

Jó, nyilván nem ingyen kajaert mentem hozzájuk, nem arról van szó, de szerintem ez alap és illem.

Hozzátenném, hogy először voltam azóta a lakasukon, szóval nem vagyok ott jártas.

Szerintem az is alap, ha vki jön, megmutatom, hogy figyu ott van a wc, ha kéne nyugodtan. Semmi ilyen nem történt. Majd bepisiltem a végére, de úgy voltam vele ha nem mondja, hogy figyu, ha kell nyugodtan ugorj ám ki a mosdóba, én nem fogok kéreckedni. Szóval kibirtam hazáig.

Kaptam 2 pohár vizet, ami nem is baj, mert úgy sem iszom cukros üdítőt, de tudom hogy munka után megálltak még üzletben, mert írta. Miből állt volna tényleg valami vendégváró apróságot venni?

Egyébként össze volt takaritva, rend volt stb, szép a lakásuk csak számomra nagyon fura volt, hogy nem kínál semmivel.

Rendelhettünk volna kaját is felesben, ha már ...

Szóval ott ültünk, ők az üdítő én a pohár vizem felett, háttérben ment a Spoty-rol a zene, beszélgettünk stb

Még az üveget sem bontotta fel, pedig abban voltam, hogy iszunk egy két kört és jól elleszünk. Megköszönte és feltette a polcra

Szerintetek ezt csak én reagalom túl?

25L


2022. aug. 17. 03:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy nem kínált meg semmivel (még egy kávéval se) szerintem sem túl kedves.

Viszont, az, hogy nem mutatta meg, hol van a wc, szerintem egyáltalán nem fura. Nekem se szokták azonnal megmutatni mi hol van, egyszerűen ha ki kell mennem, megkérdezem, hogy "bocsi, merre találom a mosdót?"

Szóval félig egyetértek veled, a megkínálós résszel, a wc-s dologgal viszont nem :)


A kötekedő válaszolókkal meg ne foglalkozz, ez nem magyar mentalitás, ez a gyakorikérdések mentalitása, hogy azonnal kiforgatnak mindent (lásd: te a kérdésedben írtad, hogy nyilván nem enni mész csak apróságokra gondoltál, a válaszolók közt meg egyből támadnak téged, meg terüljterülj asztalkámról beszél a hülyéje)

2022. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
#11 de, vízzel megkínálta. azért támadnak kérdező mert valamilyen szinten csak elvártad volna ezeket ha már annyira bosszant hogy kérdést írsz ki róla ide. sokaknak nem megy a vendéglátás, de te is hibás voltál hogy annyira illedelmes akartál lenni hogy magadtól semmit sem mondanál, kérnél.
2022. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék megsértődve, mert nálunk nem szokás ez, nem így működnek itt a dolgok. Nekem csak egy pohár csapvíz kell, mert gyorsan kiszáradok, aztán annyi. WC-re pedig rákérdezek, mert ez alap.
2022. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Mázlista, mit nem adnék egy ilyen barátért :D Én pont attól mászok a falra, hogy tök mindegy kihez megyek, ott kötelezően tele kell tömnöm magam egészségtelen, hizlaló szeméttel, merthát jaj a kis nasi, chips, sütike, üdítő azért az illik. Ha visszautasítom meg tajparaszt vagyok. A kérdésre válaszolva, valószínűleg őt így nevelték, ezért nem gondolta illetlennek hogy nem kínál meg. Elkönyveled magadban hogy ő ilyen, a következő látogatás előtt eszel egy jókora adag pacal pörköltet, és akkor nem is fog hiányozni a kaja. Továbbá egy felnőtt embertől szerintem elvárható, hogy ha wc-re kell mennie, megkérdezi hol van.
2022. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de ennek semmi koze a magyar mentalitashoz. Nagyon sok kulfoldivel talalkoztam, sokuknal voltam is vendegsegben es kb egy ujjamon meg tudom szamolni, hogy hanyan vezettek korbe a lakasban. Ha ki kellett mennem a mosdoba, egyszeruen megkerdeztem melyik ajto az. Most sem Magyarorszagon elek, es itt sem szokas tutujgatni a vendeget. Itt tenyleg te vagy borzaszto onallotlan, erdemes lenne elgondolkodnod ezen ahelyett, hogy mindenkivel szembe mesz az autopalyan.
2022. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Jézusom, Kérdező. Ha ezen megsértődsz, mi lenne egy nagyobb dolognál? Már rögtön felvágnád az ereidet? Nekem ne gyere itt azzal, hogy árva vagy, meg stb. Te írod, a kérdésre válaszoljunk. Ez semmiképp sem kapcsolódik a kérdésedhez.

25 éves vagy elvileg. Miért viselkedsz úgy, mint egy 5 éves?

Valóban kár volt ezt a kérdést kiírni, de még nagyobb kár, hogy ekkora baromságokon gondolkodsz.

Majd ha te meghívsz magadhoz valakit/valakiket, akkor ott lesz rágcsa, meg stb. Máshol ne várd el, hogy körbe ugráljanak. Ha meg mosdóba kell menned, nyisd ki a szádat. Vagy pisilj be, végülis te tudod :D.

2022. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, kiméljetek meg a többitől:)


Utolsó, empatiabol jeles :)


"Ne gyere itt azzal hogy árva vagy, Te írod a kérdésedre válaszoljunk ez semmiképp sem a kérdésedhez kapcsolódik"

Nem ez a kommenthez kapcsolódik,(szöveg értés) amiért belém álltak, és elkezdtek személyeskedni, hogy önállótlan vagyok.


Egy X sornyi sztori alapján alkottok egy ismeretlen személyről véleményt. Röhej

Szerintem mindenki életében van egy olyan történet amit túl reagált és valószínűleg mások is röhögnének rajta.

A feltett kérdés egy eldöntendő kérdés volt, vagyis:

Igen, mert, bla bla

Nem mert, bla bla ...

Kész, pont

Miért kell egyből bele állni a másikba, meg azért mert te másmilyen vagy és máshogy látod akkor az a másik Úristen dehülye. Különböző emberek vagyunk különböző igényekkel, én kb elsullyednék szegyenemben ha a vendégemnek úgy kéne megkérdeznie hogy figyelj nincs e már otthon valamid amit ehetnénk, vagy úgy kéne megkérdeznie hogy bocs merre van a mosdó.


Hogy jön ide a kor?? Én 17 voltam, anyukám híján nem sokat tudtam a fozesrol de ha az jöttek a barátaim mindig készültem legalább hideg kajával. Egy szendvicset meglenni mindenki tud. Mamám nagyon szegény volt, de ha még váratlanul jött is át valaki, mindig került egy olcsó kis apróság az asztalra

Ha nektek ilyen alacsonyak az igenyeitek oké, vannak mások akiknek viszont nem. Szerintem ez illem és jomodor.


Hogy jön ide az egészséges táplálkozás?


Képzeld 7 éve edzek. "Kis másikat, csipsz, üdítő"

Fentebb írtam hogy nem isz cukros üdítőt. (Olvasás)

Flexibilis diétát folytatok nyilván nem minden nap eszem a ( te szavaddal élve) "hizlaló szemetet" és ha egy hónapban egyszer össze jövök egy baráti összejövetelre nem fogok egyből a futópadra futni.

De ugye ez is a kérdéssel szorosan összefügg


Maradok tisztelettel

2022. aug. 17. 15:54
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te más vagy. Empátia.. aha. Miben kellene empatikusnak lennünk? Azért, mert te nem lettél megkínálva ropival? Az meg, hogy árva vagy, meg a nagyid szegény... Hát, mindenkinek vannak dolgok az életében, az én családom sem gazdag. Aha, szegény a nagyid, de nagyok az igényeid, nekünk meg kicsik :D.

Szerintem meg ha annyira zavar, akkor beszéld meg ezt a barátnőddel, de lepődj meg, ha a képedbe röhög.

2022. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A vécéssel én se értek egyet, és ritkán találkozni olyannal, hogy na, itt tudsz pisilni, kakilni, ha kell:-) Ha nem derül ki, rákérdez az ember, és alap, hogy még távoli viszony esetén is igénybe lehet venni hajbókolás nélkül. A többinél már árnyaltabb a dolog. Az én véleményem az, hogyha tervezetlen vendégség, akkor nem lehet zokon venni, ha épp nincs otthon jóformán semmi, ha tervezett (mint a te esetedben), akkor igenis illik egy üdítővel, zacskó keksszel/chipsszel készülni. Bárkihez megyek, ha szomjas vagyok, és nem kínálnak meg, jelzem, egy pohár vizet bárhol tudnak tölteni, a kaját hagyom, ha nincs közeli viszony.
2022. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%
xdd
2022. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!