Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozzunk vele vagy ne?...

Barátkozzunk vele vagy ne? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van egy baráti társaságom rajtam kívül három emberrel. Nagyon jól elvagyunk, egymás mellett ülünk suliban (egymásnak van tolva két pad, így négy hely van). Viszont van egy ötödik kerekünk, akit senki nem bír, az egész osztályból talán egyedül mi viseljük el. Mi se bírjuk nagyon, mindig elrontja a bulit, azt hiszi vicces meg jófej, de nem az. Próbál változni, régebben kérdezgette, hogy min változtasson, és próbáltunk segíteni. Mindenféle bunkóság és rosszindulat nélkül megírtuk neki mi a problémánk, és azt mondta megfogadja, de semmit nem használt. Ezt már többször eljátszottuk. Nem akarunk vele haverkodni, de kirekeszteni akarjuk (vagyis én nem) mert ugyan még nem volt benne részem, de biztos nem jó érzés.


Barátkozzunk vele vagy ne? Még négy év van a suliból, nem akarom, hogy végig idegesítsen, de neki se akarom, hogy rossz legyen...


16/L



2022. aug. 27. 18:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ő zavar? Nem pedig az, hogy tükörképet mutat nektek a saját sebezhetőségetek kapcsán? Nehéz elviselni azt az embert, akinek a puszta jelenléte is minden hibánkra emlékeztet, amit a kettes is ír,számodra tenyérbemászó emberről van szó? Nem biztos hogy tenyérbemászó az, lehet csak túl nyitott gondolkodású, ennyiből nem tudni. Nem lóg ki nagyon a megszokott tömegből, hozzátok képest? Az ilyen helyzetekre kéne felkészíteni a diákokat, nem arra a sok felesleges dologra ,amit nem is használnak majd később. Aki elutasításként él meg valamit, annak így is úgy is rosszul fog esni,a körítés mindegy. Képzeld magad a helyébe, te mit tennél, mit éreznél, ha tényleg érdekel is az ő lehetséges fájdalma, és nem csak a saját bőröd akarod menteni általa. Kérdezd meg tőle, hogy van -e kivel beszélnie,megbeszélnie a dolgokat, egy kicsit jobban megérteni őt,beszélj vele emberként. És mondd el az igazat, ha a többi ember nem hajlandó, bánj vele úgy, ahogy te is elvárnád hasonló helyzetben mástól.
2022. aug. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#11 igen, biztos, hogy ő zavar, és nem, nem nyitott gondolkodású. Konkrétan egy kis csőben látja a világot, és más véleményét ugyan meghallgatja, de azonnal beleköt, hogy ez miért hülyeség, még ha sokkal logikusabb is mint az övé.


Nem emlékeztet a hibáimra, tisztában vagyok a hibáimmal és elfogadtam őket olyan általános ötödik osztály körül. Amin tudtam változtatni változtattam, amin nem, azt meg nem is rejtegetem. És mint írtam, nem csak én nem bírom, az osztályból senki.


Kilóg a megszokott tömegből, de ez nem probléma. Én is kilógok. Animációs sorozatokat nézek, köztük animéket, japán megszállottja vagyok és szinte istenítem a macskákat. Egy másik osztálytársunk is kilóg, és ő a "népszerűek" baráti társaságában van.


Már rengetegszer beleképzeltem magam a helyébe, és mindig arra jutottam, hogy megfogadnám, amit mások írtak. Mint fent említettem, már többször megírtuk neki min kéne változtatnia, és azt mondta megfogadja, de nem történt semmi.


Vannak sulin kívül barátai, és ott a családja is, van kivel beszélnie. Csak a legtöbb időt ugye suliban tölti, és ott senki nem bírja...


Még a legelején, 9.-ben mikor senki nem ismert senkit próbáltuk megismerni, akkor gondoltunk rá lehetséges baráként, sőt, akkor a telefonszámomat is megadtam neki (ami ritka, mert utálom ha hívogatnak).

2022. aug. 30. 08:29
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
De kilogsz. Animeket nézel és imádod a macskákat. Huha, ha nem ismerek ezer ilyen embert. Persze, ti vagytok a hibátlanok. :D
2022. aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem csak a macskás-animés dolgok miatt vagyok más. Mindegy, nem is ez a lényeg.


Nem írtam, hogy hibátlanok vagyunk, ilyenről szó se volt, de nehogy már én legyek a g3ci mert nem akarok bunkó lenni :D

2022. aug. 30. 08:40
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ. Ahogy érzed, úgy tégy. Azért írtam, hogy először magadban keresd a hibát, mert sok esetben nem a másikban kéne keresni. Sokan előszeretettel kutatnak mások életében, de náluk meg ég a ház. Csak rengetegen védik magukat, hogy megóvják a biztonságérzetüket hasonló szituációban, pedig nem nagy dolog őszintének lenni, főleg azzal az emberrel, aki képes mindkét oldalt meghallgatni és nem esik a torkodnak utána. 13#-as válaszolóra meg ne reagálj, csak provokál téged, ne vedd fel, értelmetlen.
2022. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%
Már felvette. :))
2022. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem ez a baj, hogy magunkat látjuk bennük, meg mit tudom én, hanem az, hogy ezek olyan emberek, hogy gyakorlatilag megszólal és eret tudnál vágni az unalomtól, meg mert annyira megmagyarázhatatlanul gáz. Az egész ember ahogy van. Nincs egyéniségük. Ez a legzavaróbb bennük. Nincs értelme beszélgetni velük, mert nincs önálló gondolatuk, csak amit innen onnan összeolvasgatnak, meg hallanak. Nem hiszem, hogy az ilyen embereknél mindenki másban van a hiba. Ha 20-30 emberből te vagy az egyetlen, akivel nem jön ki senki, akkor bizony van egy rossz hírem…
2022. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
17# elég sok oldala lehet ennek a megközelítésnek, én csak próbálom az embereket gondolkodásra késztetni. Igen, ez egy olyan helyzet, ahol nem biztos, hogy az áldozat maga áldozat. De mi van akkor, mikor hasonló esetben azért utál egy osztály téged, mert van benned valami taszító a saját hibáik kapcsán? Ha egy visszahúzódó emberre úgy reagál egy egész osztály, aki senkit nem zavar, tudja meddig mehet el stb, ez esetben szerintem nem benne kéne keresni a hibát, hanem magukban.
2022. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Konkrét példa erre a taszító saját hibákra?
2022. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19 valaki megkérdezte privátban, bemásolom ide a válaszomat:


"Először is nagyon vallásos, amivel nem is lenne gond, mindenki abban hisz amiben akar. Az a gond, hogy néha elkezd random latin imákat énekelni, annak ellenére, hogy megkértük, hogy ne. Sárgák a fogai és büdös a szája. Ez nem feltétlenül az ő hibája, de rágót vehetne (megteheti, heti 5000 Ft-ot kap csak tízóraira) és mindig van kajamaradék a szájában. Gerincferdülése van, ami szintén nem az ő hibája, de van hátegyenesítő izéje, amit azért nem hord, mert kényelmetlen. Aztán nekünk nyafog, hogy fáj a háta, mert nem hordja a hátegyenesítőt. Minden apró egyáltalán nem vicces dolgon nevet, és azt hiszi, hogy ez menő.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Lehet, hogy gonosznak hangzik, de igyekszem nem az lenni :("


Utólag hozzá tenném, hogy a házikat is rólunk másolja, és ez nem is zavarna, de egyszer lemásolta rólam, és utána jelentkezett, hogy majd ő kimegy a táblához és felírja mert hogy ő hibátlanul megcsinálta. Valóban hibátlan lett, de nem ő csinálta meg. Igaz ami igaz, én is kemény 5 percet dolgoztam vele, de akkor is én csináltam, az én munkám volt. Mikor mondtam neki, hogy amúgy nem baj, hogy lemásolta, de legalább ne dicsekedett volna vele, hogy az övé, az volt a válasza, hogy "Nyugi, senki nem tudja, hogy megengedted, hogy lemásoljam."


Ezt mind leírtuk neki is, de semmi eredmény.

2022. aug. 30. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!