Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A kisbabám miatt romlott meg...

A kisbabám miatt romlott meg a legjobb barátnőmmel a kapcsolatom? Ilyen lehetséges a tudtomon kívül?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, én nem érzem, hogy igaza lenne. Minden más baráti kapcsolatom megmaradt, sőt, mivel több a szabadidőm, mint a baba előtt, sokat is javultak. Kivéve a legjobb barátnőmmel, ami nagyon fáj, mert évtizedes barátság a miénk (huszonévesek vagyunk amúgy).

A kislányom 5 hónapos, de azt tudni kell, hogy nem vagyok az a gyerekbe buz_lós típus, hogy mindenhová viszem magammal, csak róla beszélek mindenkinek. Szeretjük, imádjuk a férjemmel, de tudom, hogy a szingli, egyetemista barátnőimet hidegen hagyja az, hogy éppen hol tart a mozgásfejlődés, milyen hamar kezdte átaludni az éjszakákat stb. Van száz más téma, amiről tudunk beszélni, pletykálkodni. Kivéve a legjobb barátnőmmel, vele már tényleg alig beszélünk, most éppen egy hónapja nem is találkoztunk...


Ráadásul olyan dickmove-okat tol, hogy még a férjem is csak néz, mi történik. Pl. korábban minden nyáron mentünk ketten csajos nyaralásra, idén a baba még túl pici lett volna, hogy itthon hagyjam, úgy meg nem sokat pihentünk volna, ha viszem magammal. De mondtam, hogy jöjjön le egy hétvégére a balatoni nyaralónkba, férjem visszajön Pestre és mi csapunk egy csajbulit hárman a babával. Jó, szupi, jön persze. Megbeszéltünk mindent, akkor egész héten kommunikáltunk is vagy online vagy telefonon. Pénteken, mikor a férjem visszajött Pestre, én meg ott maradtam a nyaralóban a babával, írtam neki, hogy na ő mikor jön, csináljak-e vacsit majd vagy beüljünk valahová stb. Erre írja, hogy ő elutazott a szüleivel vidékre valami rokonuk szülinapjára, mert neki is lett szállás foglalva és csak a hét elején mondták neki... De még ha a hét elején is mondták, akkor is volt 4 napja, hogy szóljon nekem. És akkor nem két autóval megyünk le a Balatonhoz, nem dekkolok ott a gyerekkel egyedül, a férjem nem jön vissza Pestre stb. De nem, ő péntek délután írt, hogy ne várjam, mert nem jön.

Vagy volt egy kisebb mélypontom, miután a babánk megszületett. Nem depressziónak mondanám, de nagyon magam alatt voltam, valamiért nem bíztam magamban, abban, hogy lehetek jó anyuka, hogy működni fog ez a családosdi. Neki írtam, már akkor is mondtam, hogy mennyire rossz, hogy keveset találkoztunk mostanában, nem tudtunk annyit beszélni és leírtam, hogy mi a problémám, miket érzek. Annyit írt erre, hogy ez nem az ő dolga, ő nem a pasim.

Vagy még 1 éve kapott egy nagyobb összeget a szüleitől, hogy vegyen magának lakást. Már akkor bezsongtunk, hogy milyen jó lesz berendezni, majd menjek vele mindenhová, segítsek, hogy mi hogyan legyen és hogy az lesz a mi közös hobbink, hogy csinálgatjuk apránként. Most kérdeztem ezt is, hogy talált-e már valamit, mire mondja, hogy ja már nyár elején vett egy lakást, szeptember végén költözik be. Mondom dehát ezt nekem nem is mondtad, segítettem volna mindenben. Válasz: hát sok mindenben nem kellett, intéztük XY-nal igazából. Az "XY" a barátját takarja, akivel 7 hónapja együtt van... Nem mondom, hogy ő az oka ennek a nagy változásnak, de szerintem bőven közrejátszik ebben. És ezért fáj, hogy a legjobb barátnőm meg kb. rákeni a gyerekemre, hogy hát miatta alakult ez így...


Anyukák, ti éreztetek ilyesmit, miután babátok lett? Hogy kezeltétek? Érdemes "szaladni" a másik után, vagy hagyni kell, hátha észbe kap?


2022. szept. 14. 01:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekem anyámmal romlott a kapcsolatom, nem tudja elfogadni hogy nem úgy nevelem ahogy ő, állandóan osztotta az észt hogy így-úgy csinálom szarul és igenis most sok minden a babáról szól, szóval nem tudok egyből ugrani mindenhez mint régen. Sajnos van hogy azok fordulnak ki magukból a gyerek miatt akiktől a legkevésbé várnánk. Ezt pedig el kell fogadni. Megváltozni úgysem fognak.
2022. szept. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ráadásul ha ő keres bármi problémával, én azonnal segítek neki.

Akár hajnalban hív sírva valami miatt, akár kedden, hogy péntek a szakdolgozatának a leadási határideje és még sehol nem tart vele, segítsek neki sos. Én teszek félre kb. mindent és ott vagyok...

Miután szültem, az első 2-3 hét elég kaotikus volt itthon. A lányunk összevissza aludt és evett, nem voltak éjszakák és nappalok, kb. ettünk és aludtunk, amikor tudtunk és ennyi volt. A 3. héten kezdte el átaludni az éjszakákat a baba, mi is örültünk, hogy van egy kis szusszanásnyi időnk magunkra, egymásra. Az első "randiesténk" volt, igazából semmi extrára ne gondoljatok, csak a férjem a kedvencemet főzte itthon, én meg készülődés gyanánt tartottam egy kis itthoni spa délutánt magamnak. Utána filmezés, összebújás volt a terv, ezt újságoltam is a barátnőmnek. Ő a vacsora közepén felhívott sírva, hogy mennyire hiányzik neki a volt párja és nem bírja nélküle, odamegy a házához hogy beszéljenek stb. A férjem mondta, hogy hívjam el magunkhoz inkább, nyugodjon meg, kerüljön ki abból a hisztériás rohamból és hátha észhez tér kicsit utána.

El is ment érte, én meg vigasztaltam hajnalig a nappaliban a filmezés, utána végre legalább 6 óra alvás egyhuzamban programunk helyett a párommal...

2022. szept. 14. 01:22
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Sajna te vagy a papucs itt, jobb ha dobod ezt a "jó" barátnőt. Kihasznál téged, mert te vagy az érzelmi szemetesládája és szerintem eddig is az voltál csak most jobban feltűnt a gyerek miatt.
2022. szept. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Várjál, kicsit belekeveredtem. 7 hónapja van együtt a pasijávál, de 4 hónapja a volt pasija után sírt, hogy nem bírja nélküle.
2022. szept. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
82%

Na tudod kinek kellene ilyen "barátnő"...

Ő bármikor hívhat minden szir-szarral, de a te problémád nem az ő dolga?!

Próbáld már meg kívülállóként visszaolvasni, amit írtál.

Szerinted ő akarja még ezt a barátnősdit?

Ez mindennek teteje, hogy pici babával ugrálsz neki, és úgy kell rákérdezni, hogy mi van, jön, nem jön? Erre benyög egy ilyet.

Már onnantól nem kellett volna keresned, hogy ő leszarja a te problémáidat.

Nem hiszem, hogy az új pasi miatt van ez, mert ha akkora szerelem lenne, nem a régi pasi után epekedne. Szerintem féltékeny rád a baba miatt, hogy ő meg csak kínlódik.


Örülj neki, hogy nem kell egy ilyen mérgező emberrel találkozgatni. Őszintén, szerinted érdekli a gyereked vagy te?

Rohadtul nem.

Lehet, hogy te szereted, még régen jó volt minden, de azok az idők elmúltak, tett róla, hagyd és ne keresd, én őszintén szólva a balatoni nyaralás után már elküldtem volna a jó...

Ne idegesítsd magad miatta.

2022. szept. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Az én legjobb barátnőm, aki a másik felem volt szinte, akivel még a szülinapunk is egy napon volt, nála diagnosztizáltak a pajzsmirigy alulműködést ami miatt el kellett távolítani az egészet, nálam túlműködést ami miatt szintén kivették az egész pajzsmirigyet, szóval rengeteg közös volt bennünk.. együtt örült velem, a pozitív tesztnél, másnap pedig felszívodott és eltünt.. ennek Novemberben lesz 2 éve. Nem kaptam azóta sem választ, sem magyarázatot..
2022. szept. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
hagyd nem éri meg vele foglalkozni.
2022. szept. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

"...mi csapunk egy csajbulit hárman a babával. "


Hja. Mekkora buli lett volna. Nem látod, hogy de, bizony "az a gyerekbe buz_lós típus" vagy.

2022. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Először is sajnálom, ami a barátnőddel történt. Én ugyan még csak terhes vagyok, de képzeld el, hogy a legjobb barátnőmmel sajnos ugyanez van. Pontosabban ő azóta nem beszél velem szinte semmit, mióta férjhez mentem, mert egyszerűen nem tudja elviselni, hogy ő nem tart ott az életében, ahol szeretne (egyébként erről kizárólag ő tehet…). Az esküvőről konkrétan annyit beszéltem neki, hogy megkértem, hogy legyen a tanúm, majd az esküvő napján írtam, hogy mikor érkezik? Szó szerint semmi mást nem mondtam, helyette én hallgattam az ő bajait minden egyes nap. Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, nem is mondtam el neki egyből emiatt, csak a 12. heti UH után. Gratulált, majd semmi mást nem kérdezett. 20 hetes terhes voltam, amikor felköszöntött szülinapomon, megkérdeztem hogy van, írt egy regényt a problémáiról, majd vissza sem kérdezett. A mai napig azt sem tudja még, hogy fiú vagy lány a gyerekünk, vagy bármi mást róla. Én nem beszélek róla neki egyáltalán, ő meg nem kérdez. De nem is írok már neki, szerintem már az a pofátlanság amit ő csinál. Nem azért, mert elvárom, hogy érdeklődjön, hanem azért, mert 10 éves barátságot eldob amiatt, mert ő nem halad semerre. Egyébként a végén mindegyik barátnőjével ezt csinálta, amikor férjhez mentek/babát vártak. Az összes többi barátnőm legalább hetente 2x érdeklődik, hogy mi újság, meg én is kb. ennyiszer írok nekik, ugyanúgy találkozunk, pedig nekik sem beszélek a babáról, csak akkor, ha kérdeznek, de mindig várják az új UH képeket, pedig szó szerint egyikőjük sem tart erre még, vannak köztük egyetemisták, meg van, akinek van párja pár hónapja. Ebből én arra következtetek, hogy nem velem van a baj.. egy ideig szomorú voltam miatta, de már inkább csak felidegesít, ha erre gondolok. Ilyen barátok nem kellenek. Én sosem irigyeltem tőle azt például, hogy amíg én hónap végén épp, hogy nem éheztem, addig ő a családjával külföldön nyaralgatott, hogy ő egyetem alatt bulizni járt én meg szétdolgoztam magam, hogy megéljek, neki fizették az erasmust, én meg gólyatáborba se tudtam elmenni, mert 10.000 Ft-om volt a hónapban kajára….
2022. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha addig nagy bulis barátságotok volt, akkor sajnos utána hiába nem beszélsz róla a babás buli meg a szülés utáni depresszió nem lesz jó móka helyette. Azt, hogy változták neked is be kell látni. Nyilván egy igazi barátságnak ennyi nem kéne, hogy véget vessen, ha mégis megtörténik az nem volt igazi barátság. Olvasgass vissza ezen a fórumon, sajnos ez nem egyedüli eset. Sok barátság megy rá a gyerekvállalásra, ezért is van sok babás anyuka, akinek nem igazán vannak barátai. Már van kifejezetten erre ilyen barát kereső csoportok is facebookon. Ne haragudj rá, az nem segít. Hogy közhelyekkel éljek:,”engedd el”. Nehéz meg vacak, de ennek a csajnak nem kell már a te barátságod.
2022. szept. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!