Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A kisbabám miatt romlott meg...

A kisbabám miatt romlott meg a legjobb barátnőmmel a kapcsolatom? Ilyen lehetséges a tudtomon kívül?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, én nem érzem, hogy igaza lenne. Minden más baráti kapcsolatom megmaradt, sőt, mivel több a szabadidőm, mint a baba előtt, sokat is javultak. Kivéve a legjobb barátnőmmel, ami nagyon fáj, mert évtizedes barátság a miénk (huszonévesek vagyunk amúgy).

A kislányom 5 hónapos, de azt tudni kell, hogy nem vagyok az a gyerekbe buz_lós típus, hogy mindenhová viszem magammal, csak róla beszélek mindenkinek. Szeretjük, imádjuk a férjemmel, de tudom, hogy a szingli, egyetemista barátnőimet hidegen hagyja az, hogy éppen hol tart a mozgásfejlődés, milyen hamar kezdte átaludni az éjszakákat stb. Van száz más téma, amiről tudunk beszélni, pletykálkodni. Kivéve a legjobb barátnőmmel, vele már tényleg alig beszélünk, most éppen egy hónapja nem is találkoztunk...


Ráadásul olyan dickmove-okat tol, hogy még a férjem is csak néz, mi történik. Pl. korábban minden nyáron mentünk ketten csajos nyaralásra, idén a baba még túl pici lett volna, hogy itthon hagyjam, úgy meg nem sokat pihentünk volna, ha viszem magammal. De mondtam, hogy jöjjön le egy hétvégére a balatoni nyaralónkba, férjem visszajön Pestre és mi csapunk egy csajbulit hárman a babával. Jó, szupi, jön persze. Megbeszéltünk mindent, akkor egész héten kommunikáltunk is vagy online vagy telefonon. Pénteken, mikor a férjem visszajött Pestre, én meg ott maradtam a nyaralóban a babával, írtam neki, hogy na ő mikor jön, csináljak-e vacsit majd vagy beüljünk valahová stb. Erre írja, hogy ő elutazott a szüleivel vidékre valami rokonuk szülinapjára, mert neki is lett szállás foglalva és csak a hét elején mondták neki... De még ha a hét elején is mondták, akkor is volt 4 napja, hogy szóljon nekem. És akkor nem két autóval megyünk le a Balatonhoz, nem dekkolok ott a gyerekkel egyedül, a férjem nem jön vissza Pestre stb. De nem, ő péntek délután írt, hogy ne várjam, mert nem jön.

Vagy volt egy kisebb mélypontom, miután a babánk megszületett. Nem depressziónak mondanám, de nagyon magam alatt voltam, valamiért nem bíztam magamban, abban, hogy lehetek jó anyuka, hogy működni fog ez a családosdi. Neki írtam, már akkor is mondtam, hogy mennyire rossz, hogy keveset találkoztunk mostanában, nem tudtunk annyit beszélni és leírtam, hogy mi a problémám, miket érzek. Annyit írt erre, hogy ez nem az ő dolga, ő nem a pasim.

Vagy még 1 éve kapott egy nagyobb összeget a szüleitől, hogy vegyen magának lakást. Már akkor bezsongtunk, hogy milyen jó lesz berendezni, majd menjek vele mindenhová, segítsek, hogy mi hogyan legyen és hogy az lesz a mi közös hobbink, hogy csinálgatjuk apránként. Most kérdeztem ezt is, hogy talált-e már valamit, mire mondja, hogy ja már nyár elején vett egy lakást, szeptember végén költözik be. Mondom dehát ezt nekem nem is mondtad, segítettem volna mindenben. Válasz: hát sok mindenben nem kellett, intéztük XY-nal igazából. Az "XY" a barátját takarja, akivel 7 hónapja együtt van... Nem mondom, hogy ő az oka ennek a nagy változásnak, de szerintem bőven közrejátszik ebben. És ezért fáj, hogy a legjobb barátnőm meg kb. rákeni a gyerekemre, hogy hát miatta alakult ez így...


Anyukák, ti éreztetek ilyesmit, miután babátok lett? Hogy kezeltétek? Érdemes "szaladni" a másik után, vagy hagyni kell, hátha észbe kap?


2022. szept. 14. 01:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen volt a baba előtt a kapcsolatotok...


Nekem is volt egy barátnőm anno, aki az egyik legpörgősebb, legfékevesztettebb csaj volt a társaságban. A párja is nagy állat volt, minden hülyeségben benne voltak, húzták előre a csapatot.


Aztán lett nekik gyerekük és mindennek vége lett. Próbálkoztak, de szülőként a korábbi énjükhöz képest akkor is már csak unalmas emberek voltak, akikkel egyre inkább távolodunk egymástól. Megértettük, hogy a (jó) szülőség nem fér egy kategóriába azzal a típussal, amilyennek megismertük és megszerettük őket, bármennyire próbálják. Mindketten továbbléptünk inkább a barátságon, ez volt az egészséges döntés.

2022. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Katona Dius ***** válasza:
76%

Nekem is volt egy jó barátnőm. Napi szinten beszéltünk,nagyon jól elvoltunk. Nálunk az volt a "szakító ok",hogy előbb mentem férjhez. Mindketten tizen plusz éve vagyunk a párunkkal,szinte még gyerekfejjel jöttünk össze mindketten a párunkkal. Én 28 voltam,ő 30 mikor véget ért a barátság.

Ő már évek óta tervezte az esküvőt,nagy banzájt akart,sok emberrel,természetben esküvő, ősszel. Mikor összejött nekik rá a pénz,robbant a covid,lezárások,stb emlekszik mindenki gondolom. Teljesen kétségbe volt esve,hogy tolni kell rajta, mert ő erről az esküvőről álmodozott gyerek kora ota,nem fog lemondani róla.

Nekem a nagy felhajtás sosem volt tervben. Mikor párommal úgy döntöttünk, esküvő, akkor volt egy kis enyhítés és családtagok is mehettek szűk körben. Le is rendeztük, szülők, testvérek,senki más.

Teljesen rosszul lett,hogy ő évek óta tervezi, álmodozik róla, én meg bemegyek és aláírom a könyvet és már feleség is vagyok.

Plusz szívfájdalma volt,hogy ugyanaz a bevonuló zene volt,mint amit ő akart. Hogy én elloptam a zenéjét. Amikor kerdezték,mi legyen a zene,mondtam hogy rájuk bízom,nekem mindegy,az összes tetszik. Amíg el nem kezdődött az esküvő,nem is tudtam,melyik lesz. Azt sem tudtam amúgy, ő mit akar majd,mert sosem mondta,hogy neki ez a zene lesz a bevonulos zenéje. Mikor meghallotta a videón,teljesen kikészült, és elhordott mindennek. Utána jött azzal,hogy most már biztos gyereket is akarok (ő gyerek ellenes,mert erre a világra kár szülni,de én sosem mondtam,hogy én se akarok). Mondtam,hogy igen,lesz majd,de ha neki ez akkora fájdalom,akkor hagyjuk is egymást.

Azota eltelt több,mint egy év,es semmit nem hallottam felőle.

2022. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem voltunk nagy bulizósak soha, évente volt 1-2 komolyabb hajnalozós éjszakánk, de nem az volt a jellemző. Hanem hogy egymásnál voltunk inkább, sorozatoztunk, főztünk, elvoltunk. Vagy kiállításra, színházba mentünk, kipróbáltunk egy-egy új éttermet, helyet a városban stb.


Nyilván kisbabával Balatonfüred nem ugyanaz, mint Ibiza vagy Mykonos felnőttekkel. Ezt nem kell magyarázni nekem sem, de egy pár hónapos babát nem szívesen hagytam volna itthon még 4-5 napra sem most nyáron. Ettől függetlenül nem pelenkacsere és altatás lett volna a terv a Balatonnál sem.

2022. szept. 14. 09:44
 14/14 anonim ***** válasza:

Nyilván nem jó barátnő és lehet, ez veszett fejsze nyele már. Máshol tart az életetek.

De nem megbántani akarlak, de azért kisbabával már más egy nyaralás. Csak nyűgös meg sír/ordít, én sem akarok babákkal nyaralni. Olyankor pihenni szeretnék és kikapcsolódni - valószínű nem én vagyok az egyetlen, erre vannak a gyerekmentes nyaralások.

Lehet várni kellene, amíg nagyszülőkre lehet hagyni pár napra.

2022. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!