Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi az oka annak hogy a nők...

Mi az oka annak hogy a nők többsége elítéli ha a férfi barátjáról kiderül hogy szexuálisan vonzódik hozzá?

Figyelt kérdés

Eléggé meglepett itt több ilyen témájú kérdést olvasva, hogy a nők többsége azonnal megszakítaná a barátságot végleg azzal a hímnemű barátjával, akiről kiderül hogy le akarna vele feküdni ha alkalma lenne rá.

Én ebben csak azt nem értem, ez miért rossz dolog? Nem megölni akarja őket a férfi... A szex elvileg jó dolog, ha egy idegen akar velük lefeküdni akkor általában nincs ilyen hepaj, vagy épp az aktuális pasijuknál meg ugye magától értetődik. Akkor miért pont egy baráttól "árulás", meg gusztustalan, meg aljas dolog, ha ő is így érez? Ez nem inkább pozitív dolog kéne hogy legyen, vagy maximum olyasmi amit meg kell vele beszélni? De emiatt leépíteni valakit azonnal? Azon túl hogy túlreagálásnak és gonoszságnak tartom, nem is tudom értelmezni, hogy ez miért ad rá okot. Barátságból nem lehet szerelem, vagy mi?



2022. okt. 17. 23:52
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
73%

En tudom, hogy a legjobb baratom szexualisan vonzodik hozzam.


De amugy neked nem mindegy, ha masokat ez zavar? Vagy teged is kitessekelt a no baratod az eletebol? 🤦‍♀️

2022. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem csak a nőkre jellemző; a férfiak is igencsak elitélik ha egy férfi barátjukról kiderül, hogy vonzódik hozzájuk ;)
2022. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
87%

Egy barát más. Egy barátot azért választasz, mert megbízol benne, elmondasz neki mindent is, és nem azért, hogy egy gyengébb korszakodban meg ő is megkörnyékezzen, és ez legyen belőle majd kínos hallgatás, végül a barát elvesztése.

Persze nem mindenki van így, de ha nekem egy hímnemű barát, akkor barát, és nem kockáztatnám ilyenekkel a kapcsolatot.


Persze nálam is lett ilyen, hogy rájöttem, máshogy is vonzódik stb, na azóta kerülöm, nem beszélünk annyit stb. Egyszerűbb egyenesnek lenni . Egy no számára kb érvágás ez. Persze jöhet ez ki jól is, de ez kb 5% esély. Egy no nem barátként kezd kezelni, ha eleve akar mást is. Ritka, hogy egy ilyen barátságbol tényleg egy egészséges kapcsolat alakuljon később, vagy alkalmi dolog.


Fordítva ezt nyilván nehéz megérteni, mivel a férfiak közel sem úgy értékelik az érzelmi aspektusokat, és számukra furcsa, hogy egy no ezt furcsának és zavarónak ítéli meg .


Szóval igen, vagy friend zone, vagy esélyes csapat leszel, ezt igazából te magad produkalod az ismerkedés elején. ( nagy elony az őszinteség is, hogy mit is akarsz ) Onnantól nehéz lepkedni ezek között. Ha viszont barát vagy, maradj az, vagy maximálisan dobd be magad, és vagy nagyon jó légy “fizikalisan” , vagy nagyon ismerd az adott no személyt :) Onnantól meg kiderül .

2022. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
82%

A barát az barát. Nem potenciális szexpartner. A két "szerep" teljesen más, mert érzelmi szinten a barát egy lelkileg közel álló fél. Nem pedig testileg.

Másrészt, kényelmetlen, kellemetlen dolog tudni, hogy ha pl olyan ruhát viselsz, vagy épp egy olyan szituáció történik (meghitt ölelés stb) akkor a másik nem szeretetteljesen, hanem szexuálisan is felfoghatja. Baromi gáz és visszatetsző. Ezen kívül megbízni sem tudna benne igazán a lány,mert mondjuk részegen mi rá a garancia, hogy a srác nem él a lány bódultsága okozta "lehetőséggel".

Továbbá,jobb mindenkinek, ha a fiú nem szenved fölöslegesen. Ha nincs esélye,a friendzone egy borzalmasan idegörlő dolog, amit jobb elkerülni, így senki sem sérül.


Így érthetőbb?

2022. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
92%
4:) 3 voltam, na neked sikerült megfogalmazni amit akartam :)
2022. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
69%
Mert annyira szánalmas, hogy a férfiak minden fölé helyezik a farkukat. Még az is más, ha beleszeret a női barátba, de dugni tényleg akárkivel tud, miért nem lehet legalább egy barátság esetén eltekinteni ettől? Én sosem "barátkoznék" férfival, mert tudom, hogy nincs férfi-női barátság. Én nőként tudnék barátkozni férfival, de mivel tudom, hogy egy férfi szóba sem áll olyan nővel, akivel nem dugna, így semmiképp nem tenném.
2022. okt. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
78%

5-ös, igyekeztem. Ez a téma nem kicsit súlyos,csak egyesek ugye a szexualitáson és amókázáson kívül mást nem is tudnak felfogni nőkkel kap sokatban.


6-os, teljesen egyetértek. Miért van a legtöbb hapsinak bráner az agya /és a szíve/ helyén is? Lehangoló!


#4 voltam.

2022. okt. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert gerinctelen. Azért, mert gusztustalan és szánalomkeltő belegondolni, hogy amikor mondjuk magad alatt voltál valamiért, és kiöntötted neki a szívedet, akkor igazából azért hallgatott meg, hogy utána otthon kiverhesse rád. -.- Megkérdőjeleztet mindent egy ilyen fordulat, amit eddig gondoltál a kapcsolatotokról, mintha egy hazugságban éltél volna addig. Te szeretted, megbíztál benne, testvéreddé fogadtad, méghozzá csakis a legbenső értékei miatt, ő meg leragadt a külsődnél, és sunnyogott, a markába röhögve várva a lehetőségre, hogy a lábad közé férkőzhessen, mint valami trójai faló. Ez olyan, mintha egy közeli családtagodról derülne ki, hogy meg akar d---gni!
2022. okt. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes! Akkor én tudok szolgálni ellenpéldával?


2010 óta ismerem a legjobb barátomat. Először tetszettek neki, szerelmes volt belém. Ez talán pár évig ment így, pontosan nem emlékszem, akkor voltunk 12-13 évesek.

Ismer jól, én is őt. Igazából nagyon sok mindenben hasonlítunk, de nem volt meg bennem a szikra hogy viszonozzam az akkori érzéseket és nem is tudnék tanügy tekinteni. Akkor leszögeztem, hogy ne menjen semmi a barátságunk kárára.

Azóta volt több barátnője, most újra együtt van az exével. Én segítek ahol tudok nekik, szívesen látom őket és örülök neki hogy boldog. Ő is támogat engem és mindent meg tudunk beszélni, a mai napig.


Én úgy tartom, mindig vannak kivételek. :)

Egyébként az előzőek már leírtak mindent ezzel kapcsolatban. :)

2022. okt. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
98%

9-es, ne érezd úgy, hogy kétségbe vonom az igazad, de 12-13 évesen, mikor még majdnem gyerek az ember, ez nem így működik. Ilyenkor is van szexuális vonzalom, de egyáltalán nem olyan mértékben, mint 20+ évesen.

A barátod max egy ártatlan gyerekszerelmet érzett, amit nem csoda, ha kinőtt. A példád ebből a szempontból nem ide illik, mert sem nem cáfolja, sem nem támogatja a kérdező álláspontját. Jó sztori, de semmi köze ehhez az egészhez.

2022. okt. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!