Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek most, hogy észrevet...

Mit tegyek most, hogy észrevettem a barát-szomszéd autójában, hogy a 2.5 éves kisgyerekét rosszul bekötve viszi, a gyerek kibújik belőle, ráadásul amikor ezt szóvá is teszem, azt mondja, hogy nem baj, mert ha túl szoros, a gyerek sír?

Figyelt kérdés

Előbb voltunk barátok, mint szomszédok, de nem miatta költöztem a közelébe, mindenesetre amióta szomszédok is vagyunk már, értelemszerűen többet is találkozunk és így a barátságunk is erősebb lett.


Persze odáig oké, hogy türelmesen elmagyarázom neki, hogy konkrétan életveszélyes, mert fékez egy hirtelent és ne adj Isten, h a gyerek kirepül a székből, mire azt mondja, hogy oké, de ha erősebben meghúzom, sír a gyerek, mindezt ráadásul a 2,5 éves gyerek füle hallatára, aki ebből persze megtanulja, hogy elérhet valamit a sírásával, mire totál ledöbbenésemet válaszán palástolva igyekezvén megint csak türelmesen elmagyarázom neki, hogy szerintem vannak olyan kérdések, amelyek nem vita tárgyai, mint pl. hogy úgy van-e bekötve a gyerek, ahogy biztonságos, vagy úgy, ahogy az a gyereknek kényelmes (???!!!) és hadd sírjon, majd abbahagya, addig be lehet kapcsolni nyugizenét vagy lehet önuralmat gyakorolni.


Ez tegnapi történetem, ma a házastársával is autóztam a 2,5 évessel a gyerekülésben, hátrafordulok az anyósülésről és látom, hogy a gyerek szinte a térdére hajol, úgy kiszabadította magát a lekötözésből.


Másik szülővel ugyanez a jelenet és mindkettőjüknek mondtam, hogy úgysem vagyok velük éjjel-nappal, azt csinálnak a gyerekükkel, amit akarnak, minden egyes lehetőségnél, amikor leálltunk vhol én húztam egyet a gyerekülés szíján, a gyerek visítva üvöltött, mondtam, menjünk, majd abbahagyja, a két szülő nem bírja elviselni a gyerekük sírását, ami természetes érző emberi tulajdonság, csak nem fogom föl, hogy hogy nem írja fölül a józan ítélőképességük az empatikus együttérzésüket a gyerekkel. Ahányszor hátranéztem, miután elhallgatott, mégis sikerült kibújnia a szék biztonsági öve két válla fölött átmenő részéről, így a maradék övet hasig letolta és a gyerek már egy kisebb fékezésnél is kieshet, mert csak a dereka van lekötözve, ahonnan simán kiesik, ne adj Isten!


Engem annyira frusztrál ez a történet, hogy már a tegnapi után is felmerült bennem, hogy tán feljelentem a barátomat a rendőrségen a gyermeke életének veszélyeztetése miatt, de úgy gondolom, tudom és érzem, hogy egy rendőrségi feljelentés nem épp egy baráti gesztus, ráadásul tán még el is vennék tőlük a gyereket netán, de hogy a barátságunk megszakadna, az biztos, gondoltam arra is, hogy elmesélem az összes közös ismerősünknek, barátunknak, az meg nem etikus, manipulatív és megszégyenítő, bár mondják így is szégyellhetik magukat, de nem az dolgom elítélni őket.


Érdekes, furcsa helyzet az, hogy barátságuk elveszítés azért aggaszt főleg, mert pont amiatt szeretem őket nagyon, mert olyan laza, minden jó emberek, de ez pont az a helyzet, hogy szerintem abszolút nincs helye a jó az úgy hozzáállásnak.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. okt. 22. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

Andersen, Grimm, Benedek Elek, Lázár Ervin ...

Képes voltál egy ilyen hosszú történetet összeírni? Nem lett jó!

2022. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Unalom van a panel kis szobában?

Szombat este nincs jobb dolgod, mint mesét költeni?

Nemhogy mennél beszürcsölni mint a kortársaid nagy része.

2022. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Mit tennék? Ha nem hallgatnak rám először, majd a saját lelkiismeretük fájlalja, ha megtanul repülni a gyerek. Ha nem lesz semmi baj, annál jobb, de ha igen, én szóltam, ennyit erről.


Röviden: semmit


Te ne csinálj semmit, nincs közöd az ügyhöz. Nem te neveled a gyereket, és talán ők sem, amiért aztán nagyobb korában isszák is majd a levét.

2022. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mindenki ismeri-e azt a fajta gyerekülést autóba, amely kisbabáknak van és előbb a gyerek két kezét kell belebújtatni az övek hurkába, majd a gyerek mellkasán össze lehet kapcsolni, ám van még két fém nyelv is az amúgy lehúzható mellkapocs alatt, azokat egyesével külön-külön vagy együtt kell a gyerek lába között lévő egységbe belekattintani. Ezek után van még egy öv rész szintén a gyerek lába között, de lejjebb, amellyel erősebben meghúzható a teljes övszerkezet, ezen húztam minden alkalommal egy nagyot, de ezek szerint sosem húztam meg eléggé, mivel mindig kibújik a bebújós vállrészből.


A gyereknek amúgy szokása teljesen homorítani, pláne akkor, amikor lázad épp valami ellen, lehet, hogy minden egyes húzásomkor is homorított kicsit, ezért nem volt elég szoros.


Az izgat a legjobban engem, hogy mindkét szülő túlzott empátiát mutat a gyerek felé, amit a gyerek ráadásul egyértelműen tudatosan ki is használ.


Értelemszerűen csak jót szeretnék nekik, nem fogom föl, hogy két értelmes, okos, diplomás felnőtt hogy lehet ennyire felelőtlen, ami felfoghatatlan számomra.


Már mindkettőjüktől megkaptam a "köszi, XY, értem, elég lesz" mondást és ezért nem is szeretnék a kioktató felnőtt szerepében lenni, nem is merek többet szólni egyiküknek sem erről, de mégsem találok megnyugvást a gyerek életét féltve.


Mit tegyek?

2022. okt. 22. 21:03
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Ne csinálj semmit

Nincs közöd hozzá

Ennyi

2022. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Az én gyerekem 1 éves volt amikor folyamatosan hányásig üvöltött a gyerekülésben.

Sokszor volt olyan hogy hátul ültem és kivettem az ülésből és az ölemben utazott

És még jó pár hasonló

Volt ismerősünk aki nekünk is szóvá tette , elfogadtam , meghallgattam 1 xer de ennyi

Helyes , nem helyes ez van

Én gyerekem

Mi problémánk ha ne adj isten lenne

Ennyi

Úgyhogy kérlek akkor most kezdj el értünk is aggódni és ránk hívni a rendőrséget😅

2022. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Csinálj sajátot, aggódj azért. Másért hagyd békén. xd
2022. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Elég fura hozzászólásaitok vannak...


Marad az ima?

2022. okt. 22. 21:56
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Hülyékkel nem lehet szót érteni, anyósomék dettó.

Vettem nekik ülést, felvitték a padlásra, különféle kifogásokat gyártottak.

Vettem kis ülésmagasítót ami több a semminél, övre húzható terelőt.

De nem, még csak be se kötik őket semennyire, a lehúzott ablakon hajolnak ki.

Még jól ki is röhögnek, hogy mit vagyok oda, após jól vezet és képes vagyok "órákat" gyalogoltatni szegényeket, pedig segítenének.

És – már megvoltak a gyerekek, amikor apósom részese volt egy balesetnek, ahol egy nem bekötött gyerek sùlyosan megsérült.

Ja, hát az nem az ő hibája volt.

2022. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Te megtetted, amit tudtál. Innentől engedd el.
2022. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!