Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek most, hogy észrevet...

Mit tegyek most, hogy észrevettem a barát-szomszéd autójában, hogy a 2.5 éves kisgyerekét rosszul bekötve viszi, a gyerek kibújik belőle, ráadásul amikor ezt szóvá is teszem, azt mondja, hogy nem baj, mert ha túl szoros, a gyerek sír?

Figyelt kérdés

Előbb voltunk barátok, mint szomszédok, de nem miatta költöztem a közelébe, mindenesetre amióta szomszédok is vagyunk már, értelemszerűen többet is találkozunk és így a barátságunk is erősebb lett.


Persze odáig oké, hogy türelmesen elmagyarázom neki, hogy konkrétan életveszélyes, mert fékez egy hirtelent és ne adj Isten, h a gyerek kirepül a székből, mire azt mondja, hogy oké, de ha erősebben meghúzom, sír a gyerek, mindezt ráadásul a 2,5 éves gyerek füle hallatára, aki ebből persze megtanulja, hogy elérhet valamit a sírásával, mire totál ledöbbenésemet válaszán palástolva igyekezvén megint csak türelmesen elmagyarázom neki, hogy szerintem vannak olyan kérdések, amelyek nem vita tárgyai, mint pl. hogy úgy van-e bekötve a gyerek, ahogy biztonságos, vagy úgy, ahogy az a gyereknek kényelmes (???!!!) és hadd sírjon, majd abbahagya, addig be lehet kapcsolni nyugizenét vagy lehet önuralmat gyakorolni.


Ez tegnapi történetem, ma a házastársával is autóztam a 2,5 évessel a gyerekülésben, hátrafordulok az anyósülésről és látom, hogy a gyerek szinte a térdére hajol, úgy kiszabadította magát a lekötözésből.


Másik szülővel ugyanez a jelenet és mindkettőjüknek mondtam, hogy úgysem vagyok velük éjjel-nappal, azt csinálnak a gyerekükkel, amit akarnak, minden egyes lehetőségnél, amikor leálltunk vhol én húztam egyet a gyerekülés szíján, a gyerek visítva üvöltött, mondtam, menjünk, majd abbahagyja, a két szülő nem bírja elviselni a gyerekük sírását, ami természetes érző emberi tulajdonság, csak nem fogom föl, hogy hogy nem írja fölül a józan ítélőképességük az empatikus együttérzésüket a gyerekkel. Ahányszor hátranéztem, miután elhallgatott, mégis sikerült kibújnia a szék biztonsági öve két válla fölött átmenő részéről, így a maradék övet hasig letolta és a gyerek már egy kisebb fékezésnél is kieshet, mert csak a dereka van lekötözve, ahonnan simán kiesik, ne adj Isten!


Engem annyira frusztrál ez a történet, hogy már a tegnapi után is felmerült bennem, hogy tán feljelentem a barátomat a rendőrségen a gyermeke életének veszélyeztetése miatt, de úgy gondolom, tudom és érzem, hogy egy rendőrségi feljelentés nem épp egy baráti gesztus, ráadásul tán még el is vennék tőlük a gyereket netán, de hogy a barátságunk megszakadna, az biztos, gondoltam arra is, hogy elmesélem az összes közös ismerősünknek, barátunknak, az meg nem etikus, manipulatív és megszégyenítő, bár mondják így is szégyellhetik magukat, de nem az dolgom elítélni őket.


Érdekes, furcsa helyzet az, hogy barátságuk elveszítés azért aggaszt főleg, mert pont amiatt szeretem őket nagyon, mert olyan laza, minden jó emberek, de ez pont az a helyzet, hogy szerintem abszolút nincs helye a jó az úgy hozzáállásnak.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. okt. 22. 20:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Amúgy mondta vki nekem, hogy látott egyszer egy videót, bár nem magyar volt, amelyben egy nő elmegy gyerekülést venni, az eladó meg elmagyaráz mindent, meg is mutatja, hogy hogy kell rendesen bekötni a gyereket benne.


Következő képkocka ripityára tört autóroncs baleset után, szinte semmi nem maradt az autóból, csak a bekötött anyuka sértetlen és a helyesen bekötött gyerek.


A filmecske végén az anyuka vissza is megy az eladóhoz, hogy hálás könnyek között mesélje el neki, hogy mi történt.


Látta itt esetleg vki ezt a filmecskét? Milyen néven kereshetnék rá?


Ha megtalálom, el is küldöm nekik, az tán hat rájuk.


Persze az igazi az lenne, ha a filmecskében lenne egy üléséből kibújt gyerek is, aki az autóval együtt ripityára tört, de persze az egy kicsit talán túl nehéz lenne képernyőn bemutatni...


Ha vki ismer ilyesmi videókat, ossza már meg velem itt, pls!



Az emberi hülyeség tényleg határtalan, vagy csak alsó határa van...

2022. okt. 23. 07:54
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg se nyitnám ha látnám mit küldtél

Az lenne bennem, hogy istenem hagyj már ezzel békén

Majd mi tudjuk mit csinálunk...

Hagyd már őket békén komolyan mondom

2022. okt. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez bennem is fölmerült, hogy meg sem néznék.


Amúgy érdekes, hogy egyikükön keresztül ismerem a saját társamat, akinek szintén vannak érdekes világnézetei, amit éppen ezekkel a szavakkal az a barátom mondott róla, amikor megtudta, hogy összejöttünk. Tán emiatt barátok, hogy vannak a normalitástól eltérő világnézeteik...? Hm...

2022. okt. 23. 08:15
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Semmi közöd hozzájuk.


Annyit tehetsz, hogy a saját autódba nem engeded be a gyereket hanyagul kötve.


Más meg úgy csinálja, ahogyan akarja, ha repül a gyereke, így járt.

2022. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Amúgy már vagy másfél éve a gyerek már majdnem meghalt körfolyosós ház harmadik emeletéről majdnem leesve, mert letették a földre kisbabaként, a folyosó és a korlát között meg volt egy pont kisbabányi nyílás, ahol a gyerek elkezdett lemászni és kishíján leesett a harmadikról... Még most is végigfut a hátamon a hideg, hogy egy hajszálon múlt a gyerek élete, amit az anyuka is úgy osztott meg velem, hogy milyen félelmetes volt, ezek után meg pláne fura, hogy nem kötik össze a két történetet... Lehet, hogy engem jobban megviselt az, hogy ott akkor majdnem meghalt? Ez a szegény gyerek folyamatosan a halál angyalával játszadozik, hihetetlen...
2022. okt. 23. 14:52
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

#8 "Marad az ima?"


Valószínűleg igen.

Az néha többet segít.

2022. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nem biztos hogy ide illik…De a gyerekülés bevan kötve normálisan? vagy be sincs kötve csak úgy bevan rakva oszt jóvan az úgy?
2022. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!