Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha 18 évesen...

Mit tegyek ha 18 évesen elegem van az életemből?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok és egyszerűen utálom az életemet.Nincs se barátnőm,se barátaim,teljesen magányos vagyok.Úgy érzem nincs értelme az életemnek,és nincs amiért felkeljek reggelente.A legfőbb probléma hogy csendes,zárkózott tipus vagyok és ennek köszönhetően soha nem tudtam beilleszkedni sehova.Bulizni se tudok menni,mert hát nincs kivel,valószinüleg a szilvesztert is egyedül fogom tölteni.Szörnyű érzés hogy mindenki kapcsolatban van,bulizik,társasági életet él,én pedig magányosan töltöm a napjaimat.A szüleim is folyton megjegyzéseket tesznek,hogy miért nincs barátnőm és miért nem bulizok.Természetesen az osztálytársaim soha nem hivnak egy buliba se,teljesen levegőnek néznek.Igazából én is ugyanolyan ember vagyok mint a többiek,szeretek bulizni,szórakozni ,csak sajnos mindenki azt gondolja hogy egy unalmas,antiszociális ember vagyok.Próbálok boldognak tünni de nem megy ,nem tudom megváltoztatni az érzéseimet.Eddig a sorozatnézéssel tudtam elviselni a magányt,és elfeledni a gondjaimat de már eljutottam oda hogy az se köt le.Próbálok megváltozni de nem megy,ráadásul az osztálytársaim megnehezítik a helyzetem,azzal hogy mindig piszkálnak,meg antiszociálisnak neveznek.Az a helyzet hogy próbálok szocializálódni de ha nem fogadnak be a többiek meg sértegetnek,akkor csak rosszabb lesz az egész.Szerintetek mit tegyek hogy megváltozzon az életem,menjek pszichológushoz?Már egyszrűen utálom az életem.

2017. dec. 23. 23:59
 1/8 MarceLL9999 válasza:
Hagyd figyelmenkívűl az osztálytársaidat! Ha ez nem megy, lehet jobb lenne más intézményben folytatni tanulmányaidat! Ne keseredj el ha nincs barátnőd, akkor jön az igazi, amikor nem is várod! Végezz el egy motoros tanfolyamot, és menj motorozni! A csajok szeretik a motorokat! Én is azt teszem! ÉS ESZEDBE NE JUSSON A VÉG!!!!! Azzal nem lesz jobb semmi! Hidd el!
2017. dec. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=yz7Cn3pHibo

Hallgasd ezt! Ettől jobb kedved lesz.

2017. dec. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Na itt a tipikus nincsenek barátaim, se barátnőm, antiszociális életet élő emberke vagyok alanyunk.


Nos, mivel a kérdést már több ezren feltették itt (nem viccelek! ugyanezek a sztorik, ugyanígy megfogalmazva), íme a megoldás:


1 - felesleges volt kérdezni


2 - nem leszek bunkó és válaszolok:


A probléma te magad vagy, nem a környezeted. Környezetet változtatni olyan egyszerű, mint a másnapi reggelit kiválasztani. Egyedül is rengeteg helyre el lehet menni, nem kell mindjárt bulikba rohanni. Oda amúgy is csak javarészt de#bilek járnak. Az nem pálya neked.


Itt vannak az általános válaszok:


Hjajj de sajnállak, velem is ez van, blabla. Öregem. El ne olvasd ezeket. Amelyik így kezdi, ugord át. Ha meg sztori közben lesz ilyen, akkor is ugord át. Ezek csak megfertőznek, de komolyan. Elolvasod és megvonod a vállad, hogy nahát! Nekik is rossz. Na, akkor semmi probléma. 2 nappal később: utálom az életet, brühühü.


Az értelmes válasz:


Először békülj ki magaddal, ismerd meg magad.


Frankón állj be a tükörbe vagy ülj be a sarokba aztán dumálj magaddal. Mit bánom én. Csak csináld. Elmélkedj. Ja, és ne azon, hogy milyen rossz neked. Gondolkozz. Mit szeretsz csinálni? Áhá, szóval kell egy hobbi. Ramaty a fizikumod? Olyan vagy, mint a papír amit keresztbe fo#stak? Áhá! Eljárok edzeni, sportolni. Suli hogy megy? Lesz egyetem, milyen szakma kell, mit éri meg tanulni? Ahhoz mik a követelmények? Áhá! Ebből célok születnek. De jó! Mennyit szoktam segíteni otthon? Hmm. Hát asszem nem sokat. Áhá! Akkor majd segítek. Addig is mozgok, van mit csinálni. Mellesleg a segítség után jövő köszönet bomba jó adrenalin forrás. Van kutyám? Nincs? OMG! Na, szerzünk egyet. Hmm. Ezzel a kis élőlénnyel foglalkozni is kéne. Áhá! Szóval ettől lesznek napi programjaim. Szoktam könyveket olvasni? Mit lehetne tanulni a netről? Tutorial videók tömkelege a youtubeon. Egy külföldi nyelvet is de jó lenne beszélni. Hmm. Áhá! Még több és még több dolog! És így tovább minden más dologgal az életben. Ne nézz hülyének. Ez így működik. Most csak random dolgokat írtam ide. Ennél sokkal jobb és hozzád inkább passzoló dolgokba fogsz majd botlani.


Aztán...


Nincsenek barátaim. Ez baj? Nem.


Nincs barátnőm. Ez baj? Nem.


Pszichológushoz akarok menni és totál depi vagyok. Ez baj? Igen.


Nem akarlak elkeseríteni haver, de változtass magadon. Szedd össze magad. Senkinek nem kell egy genetikai hulladék haver, pasi meg aztán végképp.


Ha csak a fentebb írt apró dolgokat összerázod és rutint építesz fel belőlük, egyrészt megváltozik a dolgokhoz való hozzáállásod (sokkal pozitívabb lesz), másrészt egy sportos, fitt, sürgő-forgó, gondolkodó, elmélkedő, a határait feszegető embernek a jövőben nem igazán lesznek szociális gondjai. Miért? Erre majd akkor rájössz.

2017. dec. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugalom, a hosszú élet ritka!
2017. dec. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18 évesen még csak most kezded el az igazi életet. Kicsit korai még temetni magadat.
2017. dec. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg iskolán kívül ismerkedni, akkor hátha több sikerrel jársz. Egyébként megértem a helyzetedet, mert én is elég magányos vagyok, bár engem személy szerint a szórakozóhelyek annyira nem vonzanak. 17/L
2017. dec. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki utalja az életet csak nem valljak be, nem igazan lehet ezen mit szeretni, ez meg csak a kezdet komam ha majd munkahelyre kell menned lesz meg ennek sokkal de sokkal rosszabb is.
2017. dec. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,legfőkébb a 3. válaszolónak.
2017. dec. 24. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!