Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek normális,hogy...

Szerintetek normális,hogy felnőttként csak ilyen ritkán találkozom a barátnőimmel? 31/N

Figyelt kérdés

Van 5 barátnőm de alig találkozom velük.

Az egyik itt lakik kb 20 perc sètára tőlem vele havonta találkozom.

A második kb 1 óra hosszára lakik tőlem vele 6 hónapja találkoztam.Igaz van egy kisfia aki 6 hónapos.

A harmadik Pesten lakik vele nyáron találkoztam. De kb èvente egyszer ha találkozunk.

A negyedik barátnőm kb fèl órára lakik de neki van 2 kisfia. Vele 4 hónapja találkoztam.

Az ötödik barátnőm is kb fèl órára lakik ès vele is 4 hónapja találkoztam.


Tudom, hogy mindenki elfoglalt meg èli az èletèt de a Pestin kívül mindegyikkel tudnèk havonta találkozni.

Nem is akarnèk egèsz nap velük lenni hanem max 1-2 óra hosszára.

Már beszèltem erről egy ismerősömmel de ő azt mondta,hogy egyikük sem az igazi barátnőm ha ilyen ritkán találkoznak velem.

Nekem se barátom,se gyerekem nincsen.


2022. nov. 13. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális. Miért nem találkoztok, egyáltalán szoktatok beszélgetni, felmerült, hogy össze kellene futni?
2022. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy normális. Sokan vagyunk így ezzel, hidd el.
2022. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bevezettem, hogy a 1,5 órára lévő barátnőmmel havonta 1x találkozunk, egyszer ő jön, egyszer én. Így 2havonta 1x az utazás nem megterhelő egyikünknek sem.
2022. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem normális, de valamiért azt látom hogy sok ilyen van.

Főleg akinek még nincs családja se, ott nem értem, mivel töltik napi szinten a szabadidejüket, minden nap azt a napi 0-4-5-6 órát, ami van. Nyilván mindenkinek szüksége van valamennyi egyedüllétre is, meg a párjával, családjával lenni is, de nekem így is heti 3-4 este mindenképp erre lenne igényem. És még csak nem is kell az egész munka utáni időt ezzel tölteni egy adott nap, de 1-2 órára össze lehet futni, ha 10-20-30 percekre laknak egymástól.

2022. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Nekik van gyerek, elfoglaltabbak. Mostanában én se érek annyit rá. Igényem lenne velük találkozni, de most ez van.
2022. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

#4 másnak meg nincs erre igénye minden egyes héten heti 3-4 este. Én például meg is őrülnék, ha egy barát ennyire rám akarna telepedni. Maximum egy párkapcsolatban tudok elviselni ennyi közösen töltött időt. Nem vagyunk egyformák.

De gyermektelen felnőtt nőként szívesen reagálok a "nem értem, mivel töltik napi szinten a szabadidejüket" részre. Egyrészt dolgozom, néha sokat - de ha nem túlórázok, akkor se nagyon vagyok otthon este 7 előtt. Ha még megyek is valahová, mondjuk edzeni, amit nem árt néha, vagy esetleg nyelvtanfolyamra, ami szintén hasznos, vagy akár bevásárolni a sarki boltnál távolabb, akkor máris nem marad normális idősáv. Hazaérve mondjuk tanulok, mert esetleg végzek a munka mellett egy egyetemet vagy bármi tanfolyamot éppen, főzök, esetleg végzek némi házimunkát. És közben előfrodul, hogy felhívom egy-egy barátnőmet, de abból már kinőttünk, hogy mindig mindenhova egyedül akarjunk menni.

2022. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Alapvetően ne az legyen a követendő hogy az ember több mint heti 40 órát dolgozik. Márpedig ha annyit dolgozik akkor belefér az amit írtam.

Nem kell állandóan grindolni, hogy ha kicsit több szabadidőd van, mindjárt túlórát vállalni, vagy tanfolyamra menni.

Nem tudom miért nem lehet csak élvezni az életet…

És most nyilván az ideális helyzetről beszélek, amikor el tudtál végezni egy egyetemet, vagy piacképes szakmád van, és ezért meg tudsz élni belőle kellemes szinten. (Ez szerintem Budapesten egy 300-400 ezres fizetéssel már megvan.)

2022. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De épp ezt mondom, hogy amikor van szabadidőm, akkor sem akarom arra fordítani, hogy állandóan mások nyakán lógjak, aki pedig az enyémen akar, azt rövid úton leépítem :) Nálam a nagyon maximum a heti 1 alkalom, az is csak időszakosan. Nem mindenkit az éltet, ha folyton pezsegnek körülötte mások ;)

De befejezem az offolást. Bocs, kérdező.

2022. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Heti 3-4 alkalommal senkit nem akarok látni a páromon kívül... nemár.
2022. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nem lenne ez már ebben a formában barátság, feltéve ha én hívom is a másikat és 4 hónapon át minden hülyeséggel lekoptat. Az ilyen embereket hamar elfelejtem. Főleg ha nem is beszélünk ezidő alatt rendszeresen


Ha ők sem kerestek, magukra vessenek.

2022. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!