Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi haszna van férfinak egy...

Mi haszna van férfinak egy lány barátságából?(főleg férfiak véleménye érdekel)

Figyelt kérdés

Párszor még amig nagyon fiatal voltam belementem az ilyesmibe férfiként, de a lényegében mindig az volt hogy ezek a lányok csak elvettek tőlem de sosem adtak semmit. Lányok mondták van párjuk, de legyünk barátok mert nagyon jó beszélgetni velem, aztán végül már úgy ment a dolog, hogy minden lelki problémát nyakamba zúditottak, és az is jellemző volt hogy távkapcsolatban éltek, a héten egy napon találkoztak a párjukkal, akkor is pár órára, aztán a hét többi napján mindig velem lógtak, sőt még duzzogás volt hogyha nem értem rá velük foglalkozni. Tanácsokat nem tudtak adni, soha semmi problémába segiteni nem tudtak.


Azóta felnőttem és látom hogy milyen idióta voltam és sajnálom is, de felmerül a kérdés van olyan eset ahol esetleg megérheti lánnyal csak barátkozni, vagyis miféle haszonnal járhat egy lány barátsága?


Mert gyakorlatban férfi barátság mindig sokkal többet használt nekem, de nők jellemzően unalmasak és nem tudnak segíteni.


Talán azt tudom elképzelni hogy bemutat néhány jó csaj ismerösének, egy ilyen volt eddig csak, de az is mintha szándékosan le akart volna húzni, hogy ne legyen senkim csak vele foglalkozzak.


Tehát barátság olyan mintha párkapcsolatom lenne vele, de mindenféle extra nélkül ami miatt megéri párkapcsolat lánnyal



2022. nov. 26. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha te egy lány baráttól csak azt várod, hogy mutassom be más nőknek, akiknél talán van esélyed, akkor nem csodálom, hogy csalódsz, illetve ha egy párkapcsolatban csak a szexet látod, szintén nem érdemes értetlenkedni, hogy miért nem jössz ki jól a nőkkel.
2022. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Itt csak annyi a baj, hogy te savazod a másikat, mert szerinted hasznot húz belőled, de te az alapján értékelsz egy barátságot, hogy te mennyi hasznot tudnál húzni belőle.

Szerintem te hagyad a barátkozás témát, nem megy ez neked.


Már azt is "megéri vs nem éri" szinten nézed, hogy párkapcsolatod legyen.


Nem vagy alkalmas normális emberi kapcsolatokra.

2022. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van, erre már én is rájöttem. Azon kívül, hogy hallgathattam a kínjaikat, meg a nyűgjeiket, semmi másra nem voltak jók. Itt jöttem rá arra is, milyen baromságokat csinálnak, mert ugye elmesélték, néha csak fogtam a fejem, hogy jobb lenne ezeket nem is tudni, és persze legyek megértő, de ha meg elmondtam az őszinte véleményem, akkor meg megsértődtek. Ráadásul ritka köztük az olyan, akinek van jó humora is. Barátkozzon nőkkel a halál!
2022. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
De amúgy jól kijövök a nőkkel pl munkahelyen, de tartok egy bizonyos tàvolságot, legjob barátom pl sose lenne nő, meg mondom, bizonyos dolgokat már nem akarok tudni, 3-as voltam.
2022. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Kb soha semmi hasznom nem volt nekem sem, mind kb lelki szemetesnek használt, illetve néha volt, hogy segíteni kellett nekik valamiben, akkor kb mintha megnyertem volna az 5-ös lottót, kb úgy gondolták, hogy milyen jó ez nekem.

És ez volt nem 1x.

De ha én kértem valamit.....duzzogás, besértődés, hiszti, dehogy ér rá, stb.

2-eske, mert te aztán nagyon alkalmas vagy.

Bár gondolom nálad is arról szól az ilyesmi, hogy csak te kapsz, kiskijájjány módjára.

2022. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Én csak 1x barátkoztam lánnyal, de vele rengeteg olyan témáról tudtam beszélni, amivel mondjuk fiúkkal nem. Lehetett vele lelkizni, támogattuk egymást, és az érdeklődési köre is megegyezett az enyémmel. Amiért viszont számomra rossz volt, hogy a csak barátkozást kicsit megalázónak éreztem, nem szerettem vele arról beszélni, h épp kijön be neki. Egy idő után pedig tetszeni is elkezdett, szóval megrosszabb volt a szitu.
2022. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Én mindig is a lányokkal jöttem ki jobban, már az oviban is és a mai napig is. Ha mindkét fél barátságként tekint rá működik. Bár nem lehet velük egy sör mellett nézni a foci VB-t (bár volt egy lány aki nézte és kibeszéltük, ez akkor volt amikor Zidane lefejelte Materazzit, azon mennyit nevettünk), de a barátság attól még működik.
2022. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem vannak és mindig is voltak barátnőim, de ezek elég más kapcsolatok, mint a férfibarátság. Szerintem nem is kell tőlük ugyanazt várni. Egyrészt sokszor bekavar a szex valahogy, néha vágyak ébrednek, amiket kezelni kell. Volt olyan, hogy bevállaltuk ezeket az extrákat, és ez egy darabig működött is, erősebb lett a barátság tőle, de aztán egy komolyabb kapcsolat benézett valamelyik félnél, akkor nyilván borult ez az egyensúly.


A másik probléma pont a kapcsolat: ha egy lánynak van valakije, az egész helyzet alapvetően más. A férfiak is tudnak féltékenykedni, időbeosztási problémák jönnek elő stb.


Nekem legjobban a szakmai barátságok működnek, ahol a közös érdeklődés köt össze, ez alkalmat teremt az együttlétre, közös programokra, és nem hat ki a felek magánéletére.


Ja, és kölcsönösen felnőttnek kell lenni hozzá. Gyerekes hozzáállással, haszonkereséssel stb. nem fog menni.

2022. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor működik ha közös az érdeklődési kör vagy szakma. Vagy ha tetszik a lány bölcsessége és tud adni ebben, pl élethez való hozzáállás, stb, vagy kölcsönös segítségnyújtás.

De csak azért hogy egymásnak panaszkodjatok, annak mégis mi értelme van?

2022. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszer megpróbálkoztam egy lánnyal barátkozni, de elég hamar szex lett belőle és gyerek és házasság, lakások, ház és kocsik. Aztán a válás után pontosan ott voltam, ahol előtte, annyi különbséggel, hogy lett egy 20 éves kocsim, amibe elfért minden vagyontárgyam és ruhám. Csak a gyerekek létezése miatt mondom, hogy ez megérte, mert egész jól sikerült testvérpárt sikerült csinálnunk. Meg ők boldogok és én lemondtam mindenről, hogy boldogok lehessenek. Csak emiatt mondom, hogy mindent ugyanígy csinálnék még úgy is, hogy gyerektartást kell fizetnem és 600 km-re élnek tőlem.

.

Viszont férfi és nő közti barátságból egy férfinak semmi haszna nincsen. Van egy régi haverom, aki csajokkal is barátkozott. Elvitte őket ide-oda, megismerte a faszijaikat, őt is lelki szemetesládának használták. Egy lány barátnak esetleg akkor van értelme, ha van mellette egy párkapcsolatod, aztán néha megisztok egy kávét. De amúgy meg úgyis az van, hogy a férfi a szexről álmodozik a lány barátjával, a lány barát meg igazából nem tudom, hogy mit forgathat a fejében. A nőkön képtelenség kiigazodni. Talán ez valamiféle lelki biztonságérzetet jelent a nőnek vagy lehúzásra mehet rá. De tényleg, egy nőt ismertem ki teljesen. A gyerekeim anyját. Meg sem kellett szólalnia, tudtam mi jár a fejében, minden szava mögött láttam a később beigazolódott valóságot, sőt már a kapcsolatunk elején sejtettem, hogy a lelke mélyén egy leszbikus lányba zúgtam bele, aki még maga előtt sincs tisztában önmagával. Most inkább tudni sem akarok róla, hogy miket művel a szabadidejében az exnejem a menyasszonyával. Szeressék a gyerekeket, mint két jó anya, aztán én hetente felhívom őket, hogy minden rendben van-e.

Fiu lány barátság? Te is a meséken nevelkedtél. A nőkkel csak a gond van, akkor is, ha nem élsz velük együtt. De nélkülük unalmas az élet, az is meg kell jegyeznem.

Így kimondhatom még esetleg azt, hogy érdemes egy lány baráttal konzultálni őszintén, mert ők női szemmel másképp látják a valóságot. Meg van a hülye női logikának egy zseniális oldala is.

Szóval van valami, amit én hatékonynak találok, de egy csaj képes lehet azt hatékonyabbá tenni. Vagy van valami, amire azt mondom, hogy az úgy jó és a lány visz bele egy kis szépséget. Feldíszítik az unalmas dolgokat.

Azért azt nem mondanám, hogy nincs hasznuk, mert olykor tudnak elgondolkodtató összefüggésekre is rávezetni.


Nekem az a tapasztalatom, hogy tulajdonképpen a csajok is képesek mindenre, amire a férfiak csak ők azért sokkal szebbek. Láttam már traktort vezető lányt, kőműves lányt is. Unalmasabb lenne csajok nélkül az élet, ez tény. Lehet, hogy nyugodtabb is lenne az élet, de unalmasabb is ez egészen biztos.

Én viszont a magam részéről nem keresek lány barátot. Az nem az én utam úgy vélem.

2022. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!