Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a megoldás, hogy lehet...

Mi a megoldás, hogy lehet kijönni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam hogy hova is írjam ki ezt a kérdést. Előre leszögezném hogy ez egy meleg kérdés, de azért nem oda írtam, mert heterók véleményére is kíváncsi vagyok. Szóval egy 20 éves egyetemista vagyok. De sajnos nehéz helyzetbe hoztam magam.

Én egyébként még szűz vagyok, mert nem mertem még senki előtt felvállalni a szexuális orientáciomat. Ez az egész azonban már rendkívül frusztrál.

Viszont beleszerettem a haveromba, aki egyébként a szak- és szobatársam is. Az a baj hogy 99% hogy ő nem akar fiúval lenni, sokszor beszél csajokról is. Viszont nekem ez egy így nagyon rossz, mivel szinte egész nap együtt vagyunk. Próbáltam már távolságot tartani, de nem sikerült. Például nem vártam meg egyszer amikor órára mentünk, hogy addig se legyen a közelembe, de már jött oda hozzám, és ugyan nem mondta ki, de látszott rajta hogy fél hogy megbántott vagy ilyesmi, azért nem vártam meg. Meg máskor is amikor próbáltam, akkor is hasonlóképpen alakult. Egyszerűen ő nem akar távolságot.

Sokat gondolkodtam rajta hogy mi lenne a legjobb, a következő opciók jutottak eszembe:

1, Elmondom neki hogy meleg vagyok, és ha van benne hajlam, akkor rám mozdul- ezt szinte lehetetlennek tartom.

2, Elmondom neki hogy meleg vagyok, jól fogadja, de csak ennyi. Őszintén ennek is örülnék mert már nagyon szeretnék valakit ebbe a titkomba beavatni.

3, Elmondom neki, de (nagyon) rosszul fogadja. Ezzel az a baj hogy szobatársak is vagyunk, meg a baráti körünk nagy része is közös. Ráadásul nekem ő a legfontosabb személy az életemben, a tanulásban is egymáshoz fordulunk ha valamit nem értünk. Néha voltak egyébként kissé homofób viccei, de nem tudom mit tenne ha rólam megtudná a dolgot.

4, Nem mondom el és elfelejtem. Őszintén ezt próbálom már hónapok óta. Néha már úgy érzem hogy majdnem sikerül, hogy ne úgy gondoljak rá, de ilyenkor mindig tesz valami olyat ami visszarepít az álomvilágba.

Ti mit tennétek, illetve ha heterók vagytok, hogy fogadnátok egy ilyen dolgot? Köszi előre is a válaszokat, bocsi ha kicsit hosszú lett.



2022. dec. 9. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a legjobb, ha elmondanád, mert 1. neked is leesne egy kő a szívedről, 2. korrektebb, mint ha elkezded ignorálni, ő meg szegény nem tudja, mit csinált rosszul.

Viszont megértem, hogy ez nehéz, és lehet rossz a kimenetele is.

Azt tanácsolnám, hogy mindenek előtt puhatolózd ki, mi a véleménye a melegekről, hogyan viszonyul hozzájuk. Valahogy intézd el, hogy erre terelődjön a téma, esetleg említsd meg, hogy egy haverod bevallotta hogy meleg, aztán figyeld a reakcióját. Ebből már leszűrheted, hogy nagyon negatívan reagálna-e, vagy sem.

2022. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért nagyon kellemetlen lenne, mert szobatársak vagytok. Azt, hogy meleg vagy, azt akkor mondd el, ha már külön laktok, vagy neked lesz egy párod.

Hogy vele szeretnél lenni, azt meg jóval később, amikor már tudod, hogy mit gondol a témáról.

2023. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!