Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy reagálnátok arra, ha egy...

Hogy reagálnátok arra, ha egy nehéz időszakban az egyik barátotok olyat mondana nektek, hogy "sz@rok rád, mindenkinek nehéz!" ?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, hogy később bocsánatot kér-e. Lehet épp ő is nehéz időszakon megy keresztül. Ha folyamatosan csak öntöttem a nyakába a szart és meg sem kérdeztem, vele mi újság, teljesen érthető lenne ez a reakció. A barátság nem egy ember körül forog.
2022. dec. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Jó lenne egy ilyen őszinte barát.
2022. dec. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem barát, ez egy f-sz. Akinek ez barátság, az meg is érdemli az ilyen gyökeret.


Tegyük fel sok vagy valakinek, sokat panaszkodsz, siránkozol, telepszel rá. Arra az az értelmes reakció hogy ezt megmondod, akár lezárod a kapcsolatot, ezt nevezik őszinteségnek. A szrok rád az egy alja féreg szöveg, főleg mikor tudod hogy nehéz időszaka van valakinek.


Úgy reagálnék, hogy megvizsgálnám sok voltam-e, mérlegelném a helyzetet. Megpróbálnám a másik szemszögét is nézni. Ha látok benne igazságot, akkor bocsánatot kérek amilyen voltam, de a "barátságnak" itt vége. Szrjon a saját fejére szépen.

2022. dec. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Olyan van, aki közölte, aki az apámmal való vitáimra rávágta, hogy amíg az én apám nem olyan alkesz és hülye mint az övé, addig nem kéne semmire panaszkodjak. + belém ültette, hogy mindenkinek van nagyobb gondja mint az enyém, szóval legyek csöndben. Hülye voltam és a fejembe vettem, hogy ennek a dolognak amit mondott ezentúl megfelelek és neki is meg akartam. Most kb 2 évvel ezután lett elegem és döbbentem rá, hogy engem mennyire lenezett ez az ember és elkezdtem elengedni ot is és a hülyeségeit is és az a szerencséje, hogy rohan utánam és őszintén megbánta a dolgot, a bocsánatomért esedezik
2022. dec. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
A fogalmazási készségem elhagytam, négyes vagyok.
2022. dec. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Kamaszkoromban egyáltalán nem érdekelt ha ilyeneket mondtak nekem, sőt, én is mondtam másoknak hasonlókat.

Felnőttként viszont elég infantilisnek tartom. Van egy kor, amikor már illene megtanulni empátiát mutatni (vagy egyáltalán érezni) a barátaink iránt, és nem elkussoltatni azzal a szöveggel hogy há' nemcsak neked rossz ám!!!


Hiszem hogy az egyetlen módja annak hogy kiegyensúlyozott legyél lelkileg, és ne pedig tipikus, lelkileg megcsömörlött depressziós szerencsétlenség, hogy nem folytod magadba az érzéseidet, nem vagy magányos, vannak emberek akikben megbízhatsz. Ezek nélkül tényleg nincs semmid, ezek a mentális jólét alapkövei.

Ergo ha hosszú távon kiegyensúlyozott, elégedett életet akarsz, akkor olyan emberekkel kell körülvenned magad, akik hajlandóak komolyan venni téged is, és a problémáidat is.


Szóval, magára a kérdésre: ha bocsánatot kér, akkor megbocsátom, de csak akkor, ha egyébként értelmesnek, megbízhatónak és empatikusnak ismerem. Ha viszont rendszeresen nem lehet számítani rá a bajban, akkor mehet a francba.

2022. dec. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyarok vagyunkk, megszoktam...
2022. dec. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kroms ***** válasza:
Attól függ, hogy ki mondja és mire.
2022. dec. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Juliusz48 ***** válasza:
77%
Nekem az jut eszembe, hogy csak tévedésből gondoltad barátodnak, egy haverod, akinek esetleg jól esik veled együtt bulizni, főleg ha te fizeted.
2022. dec. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem artana tudni a szovegkornyezetet meg hogy mire valaszkent mondta ezt az illeto.
2022. dec. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!