Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most mit tegyek? Nagyon nagy...

Most mit tegyek? Nagyon nagy bűntudatom van. 20.f

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy baráti társaságunk és felvetettem azt, hogy béreljünk ki közösen egy limuzint és majd én intézem az egészet és majd közösen összedobjuk a pénzt.

Egy 24 fős limuzint néztem ki és megláttam, hogy az első óra után ami 85 ezer az utána ráfizetett órák jóval olcsóbbak csak 60 ezer. akkor ezt kihasználtam és azt mondtam haveroknak, hogy 85 ezer óránként és vegyük ki négy órára és akkor mindenki fizet 14 ezret. Bele is mentek így összesen 340 ezer forint jött be a számlámra a 265 ezer forintos limuzinozáshoz. Így 75 ezer forintot nyeltem be összesen a többiektől azzal, hogy én csináltam meg az egész szervezést. Nem derült ki a turpisságom de nagyon nagy bűntudatom van miatta szívem szerint visszaadnám de félek ha kiderül úgy ki.ba.sznak a társaságból mint macskát szarni. Oké az igaz, hogy jogosan de nem akarom elveszíteni ezt a brigádot. Viszont nem akarom azt se, hogy bűntudatom legyen.


2022. dec. 20. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban barátként tekintesz rájuk, amit nehezen hiszek el, mert az igaz barát az ember életében 1, maximum 2 ember, vagyis a többi inkább haver.

De ezt sokan összekeverik.


Szóval a válaszom az, hogy legyél őszinte és add vissza a fennmaradó összeget.

2022. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván ez egy brigád. Mindenkinek vannak olyanok akik közelebb és távolabb áll a másiktól. Vannak akik legjobb barátok vannak akik csak haverok de itt mindenki minimum haveri viszonyban van a másikkal
2022. dec. 20. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne azt írd, hogy baráti, hanem haveri.


Szóval a lényeg az őszinteség és majd kiderül, hogy ki marad, és ki megy.

2022. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Miért azt várod, hogy ilyen gusztustalan viselkedésre azt mondjuk, hogy ügyes voltál?
2022. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi srácok, utólag rájöttem hogy elszámoltam és többet küldtetek mint amennyi kellett, mert valamiért a második órától kezdve olcsóbb és nem ugyanannyi mint az első óra, én meg csak befizettem de láttam hogy több maradt a számlámon mint kellene hogy legyen, szóval visszautalom mindenkinek a fennmaradó részt.


Ennyi. Ha nem akarsz őszinte lenni mert félsz attól hogy mit mondanak, ez valahol a kettő között van. Se nem vallod be hogy lenyúltad, de még sem tartod.

Nyilván fogalmazhatsz jobban, de ha egyik opciót sem akarod a kettő közül amit írtál, akkor mondd azt valahogyan hogy elnézted és kész.

2022. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy király vagy kérdező 😂


Amúgy én megkérdezném őket, hogy a pénzt kérik e inkább vagy csapjunk belőle valami nagy bulit vagy közös kirándulást.


Amelyre jobban van igény. Ha kérik a pénzt akkor visszaadnám természetesen de ebből az összegből még egy emlékezetes esemény is kijönne.


A "hogyan adagold be nekik, hogy elszámoltad magad" problémára fentebb már írtak megoldást így azt most kihagyom.

2022. dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5, nálad van az igazság!!!
2022. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!