Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki reagálja túl a helyzetet?

Ki reagálja túl a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, hogy teljes legyen a kép



Szoval ferjemnek van egy régi barátja. Testvéreként tekintett rá. Anno mi férjemmel és a barátja a feleségével sokat jártunk négyesbe csavarogni. Étterembe, kirándulni, stb. (A feleségével olyan nagyon jó viszonyunk nem volt, csak férjem barátját tekintettük, ezért a feleségét elfogadtuk, mert "hozzá jár")


Mikor terhes lettem a fiunkkal, férjem őket kérte fel keresztszülőnek. Örültek.

Aztán rá 2 évre megszületett a lányunk. Ezzel egy időben, a feleségnek lett egy új barátnője. Férjem barátját kb tiltotta férjemtől. Egyrészt mert nekik nem lehetett gyerekük, másrészt meg az uj barátnő miatt, mert ő és a csaladja szebb és jobb mint mi.

Elfogadtuk, bár férjemnek írtószarul esett. Csak akkor kereste a barátja mikor kellett valami.


Aztán most a nyáron ujra felbukkantak. A barátja elhagyta a feleségét, összejött a felesége fent említett barátnőjével.

Mi, ahelyett hogy elítéltük volna, támogattuk őket, mert a feleségnél csak jobban járt így is, illetve mivel barát, mellette állunk.


Ez ment egész most december elejéig. Jó volt a kapcsolat.

December elején férjemmel megbeszéltük, iden karácsonyra nem veszünk senkinek semmit. Férjemnek megszűnt s munkahelye, nem fért most bele mindenkinek is ajándék.


(Egészen tavalyig mindig volt a barátja és köztünk ajándékozás. De ezt igazából a felesége erőltette mindig is).


Aztán most honap elejé férjem jelezte ezt nekik. Nincs miből, nem lesz ajándék. Az új barátnő egyből húzta a száját, mert neki van 2 gyereke, azt várta majd elhalmozzuk őket.


Azóta konkrétan nem keresnek minket. Férjem hívta a barátját karácsonykor, tegnap névnapján, fel sem vette a telefont.


Férjem hamar lezárta magában, hogy ha az ajándékozás hiánya miatt így megsértődnek, ennyit érnek. De basszus egy több mint 10éves barátságról van szó.

En valahogy ezt nem tudom lezarni magamban, hogy egy szaros ajandék kiatt már a telefont sem veszik fel.


Lehet én reagálom túl. De nekem ez magas.


2022. dec. 27. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem reagálod túl, de Karácsonykor azért benne van a pakliban, hogy nem tudja felvenni, azonnal visszahívni (vendégek, jövés-menés).

De ha ezen a héten se hív, úgy felejtős, ahogy van.

Egy gonddal kevesebb.

2022. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

4!

Otthon vannak. Nincsenek rokonok, barátokkal sem karácsonyoznak együtt.

De ha igy is lett volna, 4 nap alatt csak lett volna 5perce telefonalni szerintem.

De igazad van, lehet tényleg 1 gonddal kevesebb.

2022. dec. 27. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Senki. Mindenki aszerint reagál, ahogy jónak látja.

De én is veletek értek egyet. Az a pasi, akit egy pin@ ennyire a hatása alá tud venni nem férfi, hanem egy kiéhezett kiskutya. Ez rá nézve gáz.

A kedves párja meg eléggé el van tévedve. Nektek miért kéne a barátja nevelt gyerekeinek ajándékot venni? Nonszensz. Apróságot, csokit megértek. De ajándék? Vagytok egyáltalán olyan jóban a gyerekekkel, hogy tudnátok mit venni neki?

2022. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyit ért a barátságuk, csak a férjed nem vette észre.
2023. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!